בשל חוק הגיוס: הוגברה אבטחה סביב ח"כים חרדים

במשטרה ובכנסת החליטו להגביר את האבטחה סביב שני ח"כים ביהדות התורה, המותקפים ע"י חרדים קיצונים שנגד חוק הגיוס. בין הצעדים שיינקטו: הצבת מצלמות, לחצן מצוקה וסיורי משטרה

בשל חוק הגיוס: הוגברה אבטחה סביב ח"כים חרדים
  חשש לפגיעה פיזית. מקלב וגפני (קרדיט: מרים אלסטר/ פלאש 90)

חברי הכנסת  של דגל התורה משה גפני ואורי מקלב מותקפים לאחרונה סמוך לביתם, זאת בשל ההתנגדות של חרדים קיצוניים נגד חוק הגיוס, בשל כך החליטו במשטרה ובכנסת להגביר את האבטחה סביבה. בין הצעדים שיינקטו: הצבת מצלמות בפריסה רחבה מחוץ לבתיהם, הצטיידות בלחצן מצוקה וסיורים תדירים של ניידות משטרה באזור מגוריהם.

בליל השבת שעברה בדרכו מבית הכנסת לביתו שבבני ברק הותקף גפני ע"י קבוצה של 15 איש שצעקו לעברו "גפני מוכר את בחורי ישראל – גפני רוצח – גפני בוגד". גם ח"כ מקלב הותקף ביום שישי שעבר בשכונת 'גאולה' בזמן שערך קניות לשבת. התוקף: צעיר בן 30 מוכר וידוע מאנשי 'הפלג'. זהותו ידועה למשטרה.

כך גם ביום שלישי שקבוצת אלמונים צעקו  מחוץ לבניין מגוריו וקראו לו "בוגד",  "מרדת באבותיך, מרדת בתורה" ונשאו כרזות שחורות עם כיתוב לבן בהן נאמר על גפני שהוא"מספסר בנשמות", "מוכר ומחסל את עולם התורה", "דם קורבנות היעדים על ידיך".

בתחילת השבוע הורה קצין הכנסת יוסף גריף  לתגבר את האבטחה סביב שני הח"כים בעקבות איומים שקיבלו על חייהם, כך דווח בוואלה. לפיו, במהלך פגישה אמר להם כי ההשתלחות הבוטה נגדם, מעלה אף חשש לפגיעה פיזית בהם.

קריאה ראשונה לאישור חוק הגיוס

ההשתלחות הבוטה הזו מגיעה על רקע ההצבעה הצפויה ביום שני הקרוב בכנסת, בקריאה ראשונה לאישור חוק הגיוס. שתי הסיעות החרדיות יהדות התורה וש"ס (13 ח"כים ביחד) הודיעו כי יצביעו נגד החוקים, אך חלקים בציבור החרדי סבורים כי מדובר בהתנגדות רפה של נציגיהם. לפי הדיל של ראשי הסיעות החרדיות עם הרשימה המשותפת, הם יתנגדו לחוק הגיוס, בתמורה לכך שנציגי המשותפת יצאו מן המליאה בעת ההצבעה על חוק הגיוס, ובכך הם לא ייספרו בקולות נגד החוק.

במקביל, ב'יש עתיד' ו'הליכוד' הורו לח"כים לבטל את נסיעותיהם לחו"ל,ו במרצ והמחנ"צ קוראים למפלגות האופוזיציה להצביע נגד החוק, וכך להפיל את הממשלה.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
חנופה כדי שיבחר את הבחירה הנכונה
יהודי פשוט | 28-06-2018 21:36
גפני אני מקוה שתבין שזה שהמשטרה פתאום איתך זה רק בגלל שאתה עושה את הדבר הנכון לטעמם