אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האישה שבטנק תנצח? לראשונה 4 מפקדות טנקים בצה"ל

ארבע מפקדות טנקים יוסמכו היום כחלק מפיילוט של חיל השריון, לאחר שעברו הכשרה של שנה וארבעה חודשים. סיכום ההתנסות יוצג לדרגים הבכירים וההמשך כפוף להחלטת מפקדי צה"ל והרמטכ"ל

האישה שבטנק תנצח? לראשונה 4 מפקדות טנקים בצה"ל

חיל השריון מכריז על הצלחה בפיילוט הלוחמות בשריון. לראשונה בתולדות צהל יוסמכו היום (חמישי) ארבע מפקדות טנקים לאחר שעברו הכשרה של שנה וארבעה חודשים בגבול המיצרי. אולם ההמשך כפוף להחלטת מפקדי צה"ל וההכרעה תעבור לידי הרמטכ"ל איזנקוט.

הניסוי שערך שנה וארבעה חודשים מעלה כי 4 נשים מסוגלות להפעיל טנק בפעילות מבצעית במסגרת מערך הגבולו, כאשר סיכום ההתנסות יוצג לדרגים הבכירים ויוחלט לגבי האם ממשיכים, הקמת מסגרות נוספות בהתאם.

במהלך חודש יולי 2017 החל פיילוט לשילוב לוחמות בחיל השריון. מטרת התנסות זו לבחון האם וכיצד ניתן לשלב נשים כלוחמות טנקים במערך הגנת הגבולות. תהליך המיון ובחירת הלוחמות לפיילוט נמשך כ5-4 שבועות והתבסס על נתונים רפואיים, מוטיבציה לשירות משמעותי כלוחמת בחיל השריון, חוות דעת מפקד וראיון אישי.

מסלול כמעט זהה ללוחמים

במבנה ההכשרה עברו הבנות טירונות 04 כלוחמות חי"ר גבולות בבסיסי האימון של חיל הרגלים, שאורכה כ-8 שבועות. לאחר הליך המיון, עברו הלוחמות לאימון מקצועות בבסיס שיזפון שאורכו כ-6 שבועות, משם עברו לאימון מתקדם- שאורכו כ-14 שבועות: שם עברו הלוחמות מסלול כמעט זהה לזה של הלוחמים, עם התאמות למשימתן המבצעית בבט"ש בגזרת שגיא. לאחר סיום ההכשרה, החלו הלוחמות בתעסוקה מבצעית בחטמ"ר שגיא, אוגדת 80.

בצה"ל מוסרים כי במהלך ההכשרה לא נצפו פציעות חריגות- בסוג ובהיקף, וכי לא נמצאה תחלואה חריגה מבחינה רפואית. כמו כן, הלוחמות לוו בשלבי ההכשרה על ידי חובשת צמודה

5 לוחמות נשרו

בהכשרת לוחמות השריון נשרו 5 לוחמות מתוך 15: מתוך סך הנופלות, לוחמת אחת נשרה בשל חוסר התאמה מקצועית, ולוחמת נוספת נשרה מסיבות רפואיות שקדמו להכשרה. 3 לוחמות נשרו עקב בעיות רפואיות בזמן ההכשרה. לדעת גורמי המקצוע, אחוז הנשר מכלל המסיימות הינו סביר לאור העובדה כי מדובר בפיילוט.

סיום קורס מפקדות הטנקים שיתקיים היום בראשות קשנ"ר, תא"ל גיאחסון, יסכם 16 שבועות בהן עברו המפקדות הכשרה לפיקוד בגדוד הפיקוד של חטיבה 460 וסיימו את הקורס בהצלחה.

בצה"ל מדגישים כי הקורס שעברו הלוחמות זהה כמעט לחלוטין לקורס אותו עוברים הלוחמים, מלבד שינוי שבוע המלחמה והתאמתו למשימה המבצעית של הלוחמות.

נגה שינה, 20 ,בנימינה, – נגה התחילה את דרכה בגדוד ברדלס, שירן טטרואשוויל, 20 ,גן יבנה- שירן התחילה את דרכה בגדוד קרקל, שרלוט דוידוביץ פלד, 20 ,תל אביב- שרלוט התחילה את דרכה בגדוד קרקל ואסנת לוי, 19, ירושלים- אסנת התחילה את דרכה בגדוד קרקל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
הפיילוט הצליח עוד לפני שהוא התחיל.
רם | 28-06-2018 16:46
כל בת המתגייסת היא עוברת עבירה של תורה לא יהיה כלי גבר על אשה.
2
אתר סרוגים בושה וחרפה
אביתר יעקב מיכלשוילי | 28-06-2018 17:42
צבא יהודי צבא בלי בנות נקודה. תתביישו שאתם מפרים כך את דעת כל גדולי ישראל.
3
איזה בלאגן
מישהו | 28-06-2018 22:19
שריונרית יקרה אוס אני לא מבין למה באת אוס בשביל בנות בטנק יש את 401 איזה בלאגן איזה בלאגן רק בשזפון יש בנות עם פטור זקן