אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בית המשפט: למרים צחי אין זכות לחיסיון עיתונאי

בית משפט השלום בירושלים דחה היום את בקשת צלמת מקור ראשון, מרים צחי, שלא למסור את התמונות שיש בידיה מהאירוע בחטמ"ר אפרים, על אף שמדובר בפגיעה בחסיון העיתונאי. במקור ראשון הודיעו כי ילכו עם המקרה לבית המשפט העליון ויגישו תלונה במועצת העיתונות.

בית המשפט: למרים צחי אין זכות לחיסיון עיתונאי
  לימנים אין חיסיון עיתונאי. בית המשפט (פלאש90)

בית משפט השלום בירושלים דחה היום (ה') את בקשת צלמת מקור ראשון, מרים צחי, שלא למסור את התמונות שיש בידיה מהאירוע בחטמ"ר אפרים.

למרות שצחי טענה כי הדבר פוגע בחיסיון העיתונאי ובחופש העיתונות, קבע השופטת שירלי רמר, כי על העיתון להעביר את התמונות לידי המשטרה.

אחרי שנציגי העיתון הודיעו כי יערערו לבית המשפט המחוזי על החלטת בית המשפט השלום, החליטה השופטת שירלי רמר כי התמונות יופקדו למשך כשבוע בכספת בית המשפט עד שתתקבל החלטה אחרת בעניין.

במערכת העיתון מתכוונים למצות את כל ההליכים המשפטיים נגד החלטת בית משפט השלום – לרבות הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי ואם צריך אז גם יוגש ערעור לבית המשפט העליון. בעיתון סבורים שיש לשמור על חסיון עיתונאי ועל חופש הביטוי והעיתונות.

בעיתון כבר הודיעו כי יפנו לנשיאת מועצת העיתונות, דליה דורנר על מנת שמועצת העיתונות תביע את עמדתה בסוגית מסירת התמונות ותעניק גיבוי למערכת העיתון במאבק לחופש העיתונות ולמנוע פגיעה בחיסיון העיתונאי.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו