אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

למרות ההבטחה: אף עובד אתיופי לא הוחזר לתפקידו

למרות הודעת החברה כי כל העובדים שהודחו יוחזרו לתפקידם, אחד העובדים סיפר הבוקר כי זה לא קרה וכי אף אחד לא דיבר איתו בנושא

אחר הסערה שהתעוררה בעקבות תחקיר 'כאן' לפיו עובדים ממוצא אתיופי הודחו מעבודתם ביקב 'ברקן' מחשש ליהדותם, אמש פרסם מנכ"ל קבוצת טמפו- אליה משתייך היקב- הודעה לפיה העובדים יוחזרו לעבודתם כבר הבוקר. אלא שלמרות ההבטחה, אחד העובדים סיפר הבוקר (רביעי) כי הוא לא הוחזר לתפקידו.

אמש נמסר מהחברה כי "קבוצת טמפו-ברקן מקדמת העסקה שוויונית ומתנגדת לכל גילוי של גזענות או אפליה. כפי שיו"ר ומנכ"ל טמפו מר ז'ק בר הודיע הבוקר, בטמפו עובדים מיטב אזרחי ישראל, ללא הבדל דת, גזע ומין".

בחברה הוסיפו כי "מכיוון שנקלענו לסיטואציה שאיננה קשורה בנו, והבנו שאנו נגררים לסיטואציה פוליטית כזו או אחרת, ומכיוון שכל עובדינו יקרים לנו במידה שווה, נתן מנכ"ל החברה הנחיה מידית שלא להזיז אף עובד מתפקידו. יודגש שבכל מקרה, גם אם היה זז מתפקידו אחד העובדים, לא הייתה נפגעת פרנסתו".

אלא שכאמור, למרות ההבטחה, הבוקר הבהיר אחד העובדים כי הוא לא הוחזר לתפקידו. עיתונאי 'התאגיד' אסף ליברמן צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "יוסף ברוך, אחד מעובדי 'יקב ברקן' שהוזזו מתפקידם, מספר לנו שבניגוד להבטחת החברה – הוא לא הוחזר לתפקידו הקודם". את הדברים אמר העובד לתכנית 'קלמן- ליברמן' ב'כאן ב'.

כתב נוסף של 'התאגיד', אוריה אלקיים צייץ: "אתמול הבטיח רני רהב שהבוקר חוזרים העובדים בני העדה האתיופית לתפקידיהם המקוריים ביקבי ברקן. קלמן וליברמן שוחחו עם יוסף, עובד ממוצא אתיופי ביקב, והוא מספר שאת הבוקר הזה הוא התחיל במחלקה אחרת, ואף אחד מההנהלה כלל לא שוחח איתו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
ברקן
אברהם | 27-06-2018 9:43
מדינת עובדי אלילים
נכון.עובדי אלילים מקפידים על יין נסך
יפה יוסף | 27-06-2018 10:32
עובדי קברים ומצבות.
2
חברת הוט
דון | 27-06-2018 10:25
תתעסקו ותבדקו מה קורה בחברת הוט הזילזול בלקוחות העוינות מצד המוקדנים מחלקה טכנית לא מיקצועית בלשון המעטה ועוד.....לחברה כזו ובדרך התנהלותה אין זכות קיום במדינה
לא מדויק
עוז | 27-06-2018 15:26
אני דווקא נתקלתי במוקדנים ומוקדניות טובים של הוט. אני מוכרח לציין. שהמנומסים ביותר הם העובדים ממוצא ערבי. כמו כ, לפני מספר שבועות היה אצלי טכנאי של הוט (יהודי...) הוא היה מקצוען איתר ותיקן מיד את התקלה וכל זה בנעימות רבה ותוך זמן קצר.
3
גזענות ועוינות בחברת הוט
צבי | 27-06-2018 10:26
גם בחברת הוט תימצאו לא מעט עוינות וגיזענות וייש לתת את הדעת על כך
4
אני תומך בבד״ץ העדה החרדית
יאיר | 27-06-2018 11:07
אי אפשר לדעת אם האתיופים התחתנו באתיופיה רק עם יהודיות ולכן יש אפשרות שרבים מהם לא יהודים, לכן הם צריכים לעשות גיור כהלכה ולשמור תורה ומצוות ורק אחר כך יוכלו לגעת ביין.
נו באמת..
איציק | 27-06-2018 22:29
אין לדעת מה היה באירופה ואיך התחתנו שם. יש לא מעט אנשים שאני תוהה על יהדותם בשל התנהגותם שלא מאפיינת את זרע ישראל בואו לא ניתן לצבע העור לעוור את עינינו
זיל קרי
משה | 27-06-2018 21:58
באתיופיה כשיהודי התחתן עם יהודיה בדקו את יחוס שניהם 7 דורות אחורה! תביא לי עדה אחת משאר עדות ישראל שנהגו כך... בנוסף באתיופיה הם תיעבו את הגויים והגויים תיעבו אותם. אם רק נגעו בגוי היו צריכים לטבול כדי לחזור לכפר... האם העדה החרדית מקפידה לבדוק את הרוסים, שמחציתם גויים גמורים? ובכלל איך יודעים אם הם רוסים או לא? היו צריכים להקש אישור יהדות לכל עובד! סיפור הפלשמורה לא קשור לנידון שלנו, שניכר על פניהם של העובדים האתיופים שהם שומרי תורה ומצוות ויראי שמים. האתיופים רחמנים ביישנים גומלי חסדים, העדה החרדית לא, אז מי ספק יהודי?
תגובה לחבר של אלוהים
אבי | 27-06-2018 12:00
לך להשתכר חולה נפש.
5
יינות ברקן
תעוז | 27-06-2018 12:07
איפה כל יפי הנפש ששומרים עם הזרים והמחבלים????? אתיופים לא קשורים ולא צריכים הגנה??? צבועים ומגמתיים.. ויינות ברקן חצופים..היין מצויין אבל לא נקנה אותם יותר..אחיינו יוצאי כל העולם רשאים וזכאים לעבוד בכל עבודה שירצו ..לא נעזור לגיזעניים שמוכנים לפגוע בקהילה שלימה בגלל בצע כסף.. וחרדים שיפסיקו מיד את שנאת החינם הזו.. יש פסיקה של הרב עובדיה זצל..מי שמכם.??????
6
גם אני תומך שבד״ץ יעברו גיור לחומרא.
יאיר ב' | 27-06-2018 12:12
אי אפשר לדעת אם האשכנזים התחתנו באשכנז רק עם יהודיות, לכן יש אפשרות שרבים מהם לא יהודים. וההוכחה היא מהכחול שבעין והצהוב שבשיער, שמקורו כידוע מבנות מדין. לכן גם אנחנו צריכים לעשות גיור כהלכה, ולשמור תורה ומצוות, ורק אחר כך נוכל למנות משגיח מטעמנו שיגע ביין. (קידושין עא עב) : אטו אנן מי ידעינן מהיכא קאתינן? דילמא מהנך דכתיב: נשים בציון ענו בתולות בערי יהודה. וכי תימא, עובד כוכבים ועבד הבא על בת ישראל - הולד כשר, ודילמא מהנך דכתיב בהו: השוכבים על מטות שן וסרוחים על ערסותם.
7
התארגנות חילונים
רוחי | 27-06-2018 12:26
אני מזמינה את מי שמסוגל להבין שכל נושא הכשרות משמעו כסף ומשכורות 1. לא לקנות יינות ברקן 2. להתאחד לתנועה חילונית גדולה שמשקלה בכלכלה יורגש. 3. להעדיף מסעדות כשרות הפתוחות בשבת . אני יהודיה אני מאמינה לא אוכלת שרצים ולא חזיר אני משתדלת לשמור על כשרות אבל לא בכל מחיר ומפעילה הגיון ושיקול דעת. כבוד הרבנים במקומם , אבל עד גבול מסוים. הם עברו את הגבול.
צעד לא חכם
רוחימה | 27-06-2018 16:47
את רוצה להעניש מישהו? תבחרי: או לא לקנות ברקן, או לא לקנות מוצרים בהשגחת בדץ. מה תרוויחי אם תחרימי את הכשרויות ההגונות? נכון שהרבה כסף זורם שם, אבל שגיאה לחשוב שהכל רקוב.
8
חרם
עוז | 27-06-2018 15:19
גם אם כל העובדים ממוצא אתיופי יחזרו לעבודה ללא מיגבלה כלשהי, החלטתי עד הודעה חדשה לא לקנות יין של ברקן. רק לאחר פרק זמן בו יתברר שהכל חזר לקדמותו ומשגיחי הכשרות שבעצם מנהלים את המפעל יוגבלו בהחלטותיהם, אשקול לחזור לרכוש יין ברקן
9
רק בד"ץ
אבגד | 27-06-2018 17:42
גם אני תומך בבדץ
10
למה להחזיר אותם אם יש בעייה ביהדותם?
יהודי | 28-06-2018 3:09
אם רבני העדה החרדית טוענת שיש בעייה אם הם יהודים אני לא מבין את כל השערוריה
11
מה זה כמה בודדים נגד אלפים
מרים | 29-06-2018 9:34
אם הבדץ יוריד את ההכשר שלו יפסיד טמפו עשרות אלפים של קונים בארץ ובעולם לא צריך לפחד מחימוביץ ודומהם הם מספר קטן מאוד