אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בתגובה להחלטת ביהמ״ש: זנדברג מציעה חוק נגד הפרדה

לאחר שביהמ״ש המחוזי החליט כי אירוע חב״ד בכיכר רבין יתקיים בהפרדה, חה"כ זנדברג הודיע כי היא תגיש בקרוב הצעת חוק "שתאסור קיום אירועים שכאלה במרחב הציבורי״

בתגובה להחלטת ביהמ״ש: זנדברג מציעה חוק נגד הפרדה

בעוד השמחה שבהחלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב לאשר את ארוע חב"ד בהפרדה בכיכר רבין, חה"כ תמר זנדברג הודיע בתגובה להחלטת בית המשפט, כי היא תגיש בקרוב הצעת חוק "שתאסור קיום אירועים שכאלה במרחב הציבורי״."

הצעת חוק נגד קיום אירועים בהפרדה

יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג אמרה לאחר ההחלטה: ״צר לי על החלטת בית המשפט. זוהי רק הוכחה שהמאבק רחוק מלהסתיים והדרת נשים עדיין והפרדה מגדרית עדיין מקובלת בישראל". לטענתה, לא סביר בשום אופן שאירוע גדול בכיכר מרכזית יהיה מופרד בין גברים לנשים כמו "באחרונת המדינות החשוכות", כלשונה. "הניסיון להחשיך גם את תל אביב, מעוז הליברליות, לא תעבור בשתיקה. לכן, אגיש בקרוב הצעת חוק שתאסור קיום אירועים שכאלה במרחב הציבורי״.

לפני זמן קצר, החליט ביהמ״ש המחוזי בתל אביב כי אירוע חב״ד בכיכר רבין יתקיים עם מחיצה כמתוכנן. עם זאת, הכיכר תישאר וחופשית וכל אדם יחליט באיזה צד של המחיצה לשהות. בדיון הבהירה עיריית תל אביב כי מעתה והלאה לא תאפשר לקיים אירועים בשטחה המוניציפאלי שיכללו דרישה להפרדה מגדרית.

ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי הודיע כי יכבד את החלטת בית המשפט אך ימשיך לעמוד על כך שלא יתקיימו עוד אירועים בהפרדה מגדרית בתל אביב-יפו. בכך העירייה מסמנת קו אדום בנוגע לאפליה והדרה מגדרית במרחב הציבורי.

יש לציין כי במקרה הנוכחי העירייה הודיעה למארגנים על ההתנגדות להפרדה רק בשבוע שעבר כיוון שרק אז התקבלה חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה בדבר סמכותה לעשות כן.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
השלב הבא: איסור על הליכה עם כיפה/כיסוי ראש
יהודי | 24-06-2018 19:09
במרחב הציבורי! גרמניה?
2
גם במצעד הגאווה יש רק גברים
אז מה | 24-06-2018 19:19
מה הבעייה עם זה?