אגדלך: פורת נוב מתפלל עם החברים. אלבום פיוטים חדש

לראשונה במוסיקה היהודית מתארחים באלבום אחד טובי הזמרים בז'אנר, הנמנים על חבריו הקרובים של פורת נוב, איתם גם ניגן במשך השנים: סיני תור, שיבי קלר, בנימין לנדאו, יובל סלע, משה לוי, מרדכי יצהר (בוימל) ואחרים. האזינו לשיר 'שובי' מתוך האלבום החדש.

אגדלך: פורת נוב מתפלל עם החברים. אלבום פיוטים חדש

פורת נוב (26) נמצא כבר שנים רבות מאחורי הקלעים של המוסיקה היהודית.

דרכו המוסיקלית החלה כבר בגיל 8, אז החל לתופף וכשהגיע לגיל מצוות התחיל גם לנגן בגיטרה ולהלחין שירים. עם השנים הספיק לנגן עם מגוון להקות והרכבים כמו להקת 'לשם יחוד' של כוכבא תור, דב שורין ואחרים.

בימים אלה רואה אור אלבום הבכורה של נוב, שזכה להקרא אגדלך. האלבום החדש מקבץ את לחניו הרבים, אותם הלחין עם השנים.

מילות השירים למרבה ההפתעה הם דווקא פיוטים, מוכרים יותר ומוכרים פחות – רובם של הרש"ש, רבי שלום שבזי זיע"א.

פורת הרגיש מחובר אליהם והמנגינה פשוט באה מבפנים. "זה לא שפתאום החלטתי להלחין, אלא שכשהבנתי את משמעות המילים, הניגון יצא מאליו" – הוא משחזר.

חידוש מיוחד באלבום מתבטא בכך שלראשונה במוסיקה היהודית מתארחים באלבום אחד טובי הזמרים בז'אנר, הנמנים על חבריו הקרובים של פורת – איתם גם ניגן במשך השנים: סיני תור, שיבי קלר, בנימין לנדאו, יובל סלע, משה לוי, מרדכי יצהר (בוימל) ואחרים.

"אין יותר טוב מלהתפלל עם החברים", הוא מסביר. לשיר הסיום חברו כולם לביצוע מילות גאולה נדירות שחיבר שמעון הלפרין ז"ל, ידיד החבורה שנפטר מסרטן לפני מספר שנים.

הזמרים האורחים מוסיפים מימד נוסף של גיוון לאלבום, בנוסף לגיוון המלודי והמקצבי העשיר שמאפיין אותו. האלבום הוא בעל חיבור ייחודי בין פיוטים עתיקים מסורתיים ללחנים אישיים עכשוויים שיוצרים שילוב מיוחד בין מימד הכלל של פיוטים השייכים לעם כולו, לבין תפילתו האישית של המלחין.

המוזיקה חיה וסוחפת, עוצמתית ורעננה, שנוגעת הישר ללב השומע.

האזינו ל'שובי' של פורת נוב:

[podcast]http://www.srugim.co.il/wp-content/uploads/2011/12/PORAT-NOV.mp3[/podcast]

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע