אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ההודעה המתריסה של רון חולדאי לציבור הדתי. צפו

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, הודיע כי אין בכוונתו לאפשר יותר קיום של אירועים בהם יש הפרדה בין נשים לגברים במרחב הציבורי בתל אביב

(צילום תמונה ראשית: גדעון מרקוביץ/פלאש90)

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, הודיע היום (שני) כי אין בכוונתו לאפשר יותר קיום של אירועים בהם יש הפרדה בין נשים לגברים במרחב הציבורי בתל אביב.

חולדאי טען כי ההחלטה הגיעה בעקבות חוות דעת מנומקת של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שקבע לראשונה כי בסמכות העירייה לקבוע כי לא תתקיים כל הפרדה מגדרית באירוע המתקיים באישורה.

בהודעה מצולמת שפרסם חולדאי, הוא אמר: "עירנו תל אביב-יפו, בה הוקראה מגילת העצמאות, הייתה תמיד חלוצה בכל הקשור לשמירה על זכויות האדם, שוויון ושוויון מגדרי בפרט. החלטה זו עולה בקנה אחד עם ערכיה של מדינת ישראל החותרת לשוויון זכויות תוך ביעור התופעה החמורה של הדרת נשים מהמרחב הציבורי".

באשר לאירוע "משיח בכיכר", שעלה לאחרונה לכותרות, טען חולדאי כי נלקח בחשבון שמדובר בכיכר מרכזית המשרתת בשגרה עוברי אורח רבים, וכי האירוע אינו בעל אופי דתי מובהק.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
לזרוק לשחורים כסף על חשבונו זה כן .להביא לנו תרבות לא
אלכס | 18-06-2018 19:30
2
אתה קודם כל תפריד אותנו מהמסתננים ותתחיל לקבל
שעירה | 18-06-2018 19:47
אותם בשכונה שלך, המוגנת מכל רבב ופגם, תתן דוגמא אישית אתה הרי הומאני לא ?אתה עוזר להם ומחבק אותם, תרתי ממשמע ואוהב ומגן עליהם, אז שיגורו לידך וכמה שיותר ככה תהייה נחמד עד הסוף ולא על חשבון תושבי דרום תל אביב, צביעות, עד שמתקרבים אליכם, כמה כייף להיות מקסים על חשבון אחרים, לא ראיתי עוד ראש עיר כזה ששונא את התושבים שלו ,גם אנחנו בני אדם לידיעתך
3
אני נגד אלימות. מי שבעד אני אפרק אותו
ליבנה | 19-06-2018 0:46
4
רון חולדאי
זלומית | 19-06-2018 12:21
הגיע הזמן שיצא לפנסיה; כמו שהוא נותן כבוד לכל יוצאי הדופן, המוזרים וההיבסטרים בתא, שיתן כבוד גם לציבור הדתי לקבוע את אופי האירוע שלהם. גם בבתי הכנסת יש הפרדה...גם שם הוא רוצה להתערב? בושה!!!
5
התל
אברהם | 19-06-2018 19:53
לצערי הבחור בליקוי מאורות מסכן.מתדרדר אל התהום . קורח ועדתו. הקבה יפקח את עיניו ויחזיר אותו בתשובה.
6
הניסוח מטעה
אישה מתל אביב | 20-06-2018 18:02
מאופן הכתיבה אפשר לחשוב שאי פעם היו אירועים במרחב ציבורי עם הפרדה מגדרית ולא כך הדבר. בשנים עברו גם אנשים דתיים ושומרי מסורת חיו בשלום עם נשים ולאחרונה חל שינוי במדיניות. עריית תל אביב לא לוקחת חלק בשינוי בהלך הרוח. אני מעריכה אותם על זה מאוד כאישה וכתל אביבית.
7
אא
TT | 26-06-2018 10:09
אדם שפל