בפעם השנייה היום: צה"ל תקף תשתית בלוני תבערה בעזה

צה"ל תקף באמצעות כלי טיס תשתית הסמוכה לגבול עזה בו עסקה קודם לכן חולייה בהכנת בלוני תבערה בדרום רצועת עזה. מוקדם יותר אמר נתניהו: "טרור הרחפנים- סיוט אמיתי"

בפעם השנייה היום: צה"ל תקף תשתית בלוני תבערה בעזה
  התפרעויות הפלסטינים בגבול עזה. יום שישי האחרון (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90)

בפעם השנייה בתוך שעתיים: צה"ל תקף באמצעות כלי טיס תשתית הסמוכה למרחב בו עסקה קודם לכן חולייה בהכנת בלוני תבערה בדרום רצועת עזה. זו הפעם הראשונה מאז החל טרור הבלונים והעפיפונים שצה"ל מפציץ את  מקום חוליית המחבלים שעסקה בשיגורם.

קודם לכן, ביצע כלי טיס של צה"ל ירי לאזהרה על מנת להרחיק את אותה חולייה שעסקה בהכנת בלוני תבערה סמוך לגדר הגבול. מצה"ל נמסר כי הם רואים בחומרה את השימוש בבלוני ועפיפוני תבערה ונפץ, ויפעלו למניעת השימוש בהם.

מוקדם יותר, התייחס ראש הממשלה נתניהו בכנס הבינלאומי של שרי הפנים לאיום הרחפנים מרצועת עזה, וכינה את האתגר – "סיוט אמיתי". לדבריו, "הטכנולוגיה הזו מופצת לשימוש אישי, ללא צורך בהכשרה כדי להפעיל אותה. אין במנגנון מדיני, ואין צורך בידע מודיעיני של מעצמות כדי להשתמש ברחפן – מתקן שעלותו 50 דולר עם חמישה ק"ג של חומר נפץ – ואתה יכול לשלח אותו בקלות לפיגוע בבית הלבן. לטכנולוגיית הרחפנים יש השלכות אדירות שעדיין לא מובנות. אנו עובדים על זה עכשיו".

נתניהו ציין כי הוא שוחח על סוגיית הרחפנים עם המזכירה נילסן והסביר: "מה שזה אומר שיש לנו אתגר וכנראה יהיו עוד אתגרים רבים וצריך לחשוב איך רותמים טכנלוגיה כנגד טכנולוגיה. אנחנו עושים את זה".

במקביל, משעות הבוקר פרצו מספר שריפות כתוצאה משיגור עפיפוני תבערה.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע