התשובה של אלדשטיין לביטול חוק ההסדרה: פסקת ההתגברות

יו"ר הכנסת הציע רעיון משפטי לשופטי בית המשפט העליון שפוסלים פעם אחר פעם חוקים לממשלת הימין: "החלת הריבונות ההתיישבות היהודית, זהו שינוי שיפתור את כולנו מהוויכוח המשפטי אם ניתן או לא ניתן"

התשובה לפסילת חוק ההסדרה: פסקת ההתגברות

יו"ר הכנסת הגיע הבוקר (חמישי) לסיור ביישוב החדש למפוני עמונה- עמיחי. שם הבהיר, כי "אם בג"ץ יפסול את חוק ההסדרה- נעביר את פסקת ההתגברות ונפעל להחלת הריבונות על יו"ש".

יו"ר הכנסת בעמיחי. יקדם את פסקת ההתגברות

"אם מישהו חשוב שאפשר לפסול את חוק ההסדרה אחרי כל הוויכוחים שהיו והכאב, ולמרות שנשמטו משם סעיפים, ובכל זאת אפשר סתם לפסול את זה סתם ולומר לא מתאים,  או שלא תהיה לזה שום תגובה- אני ועוד רבים כמוני נגיד, 'נו טוב לא עבר לא עבר', אבל זה לא יקרה".

אדלשטיין ביקש להבהיר כי וויתור לא יקרה כאן: "התגובה תהיה ברורה- פסקת ההתגברות, כי אי אפשר להמשיך לא עם המסתננים ולא עם חוק ההסדרה. ברור לכולנו שיהיו מהלכים כמו שאמרנו לגבי הבנייה- מעז יצא מתוק. בעקבות ההסברים המלומדים של שופטי בית המשפט העליון לא ניתן לחוקק את חוק ההסדרה במצב הנוכחי, אז עם כן,  צריך לשנות את המצב".

לדבריו, "החלת הריבונות ההתיישבות היהודית, זהו שינוי שאולי יפתור את כולנו מהוויכוח המשפטי אם ניתן או לא ניתן ואם יש סמכות או אין סמכות ונוכל להתקדם".

(צילום: מוטי מימון)

לאחר מכן המשיך אדלשטיין לישיבת מצפה יריחו יחד עם ראש המועצה אבי רואה וסגנו ישראל גנץ. הוא נפגש עם ראש הישיבה הרב שבתי סבתו וראש הישיבה הגבוהה הרב יצחק סבתו.

הרב סבתו: יו"ר הכנסת מרים את קרנה של היהדות בעניי העולם. כבוד היושב ראש של כנסת ישראל שומר על היהדות. אתה מייצג את הערכיות. יו"ר הכנסת: הפעילות שלכם היא משמעותית. ורואים את הפירות בכל רחבי הארץ! יש פה פשוט נווה במדבר. אין דברים כאלה! היה שווה לבוא.

על כל דבר הח"כים הולכים לבג"ץ; איפה הם חיים?

גם במהלך הביקור הזה התייחס לסוגיית ההסדרה, ואמר: "על כל דבר הולכים לבג"ץ. יש עתירות של חברי כנסת נגד הכנסת. איפה אתם חיים? אם הממשלה רוצה להסדיר וכולם אומרים שזה פינוי מיותר. אז איך זה מתבצע? אני מקווה מאוד שכל מה שקרה בימים האחרונים יוביל לחקיקה שתסדיר את הנושא"., דברי יו"ר הכנסת.

(צילום: מוטי מימון)

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו