אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כבוד למגזר: פרס החינוך הארצי לאמי"ת המר ברחובות ויב"ע מודיעין

כבוד למגזר. שר החינוך נפתלי בנט העניק הערב את פרס החינוך הארצי לשנת תשע"ח לקריית החינוך אמי"ת המר ברחובות וליב"ע מודיעין, יחד עם עוד 10 מוסדות חינוך מגיל הגן ועד בתי הספר התיכוניים מהם שניים סרוגים נוספים

פרס החינוך הארצי לאמי"ת המר ברחובות ויב"ע מודיעין
  פרס לאמי"ת רחובות (שלומי אמסלם)

כבוד למגזר. שר החינוך נפתלי בנט העניק הערב (ד') את פרס החינוך הארצי לשנת תשע"ח לקריית החינוך אמי"ת המר ברחובות ולישיבת בני עקיבא מודיעין, יחד עם עוד 10 מוסדות חינוך מגיל הגן ועד בתי הספר התיכוניים. בטקס שנערך ביד בן צבי בירושלים בהשתתפות מר שמואל אבוהב מנכ"ל משרד החינוך וד"ר משה ויינשטוק יו"ר המזכירות הפדגוגית.

הישיבה התיכונית ברחובות זכתה מבין כל מוסדות החינוך במחוז המרכז, ומוסדות סרוגים נוספים שזכו הם הגן הממלכתי דתי שתולה במעלה יוסף וישיבת בני עקיבא לפיד במודיעין, ממחוז ירושלים.

זוכי פרס החינוך המוסדי לשנת תשע"ח

גני הילדים: גן אלוורוד (דליית אלכרמל), גן שתולה (מעלה יוסף)

בתי ספר יסודיים:  כפיר (תל אביב יפו), לוי אשכול (בית שמש), יהל"ם (מעלות-תרשיחא), גלילות (נשר)

בתי ספר על יסודיים: ישיבת בני עקיבא לפיד (מודיעין-מכבים-רעות), כפר הנוער ויצ"ו הדסים (אבן יהודה) , בן גוריון פיינברג (פתח תקווה), אמי"ת המר (רחובות)

בתי ספר של החינוך המיוחד: שחף (מ.א. עמק הירדן) כי"ח (ירושלים)

אחוז הזכאות לבגרות הוכפל בשבע שנים

יצוין כי בשבע השנים האחרונות עבר אמי"ת המר מהפך באקלים הבית ספרי, במענה האישי, ובאחוז הזכאות לבגרות שעלה מ-45 אחוז ל-91 אחוזים. במקום הוקמה מכינה קדם צבאית טכנולוגית ומכללה להנדסאים בתחומי האלקטרוניקה, המחשבים והחשמל.

בבית החינוך נחנך השנה מסלול חדשני ללמידה עם מיומנויות המאה ה21 וכן כולל אברכים הלומד בחברותות עם התלמידים. בשנים האחרונות נפתחה גם כיתת סנהדרין -כתה ישיבתית העוסקת רוב היום במקצועות הקודש ובחווית קודש חסידית. בשנה שעברה זכה בית הספר בפרס ארצי של רשת אמי"ת על פיתוח מסלול כיתות קטנות (בתחום החינוך המיוחד).

דוגמה ומופת לטיפוח ערכים חינוכיים לדור העתיד

המנהל, הרב רפי מימון הודה למנהלת חט"ב מיכל פלג, לראש המכינה הקד"צ הרב צורי לוי ולכל צוות ההוראה, החינוך והמינהלה על מסירותם: "בית החינוך חרט על דיגלו חינוך איכותי ותורני לכל גווני הקשת בציבור הדתי בבחינת 'יחד כל שבטי ישראל'. הצלחת קריית החינוך היא תוצאת עמלם המשותף של כל צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה, משרד החינוך ורשת אמי"ת לטובת כל אחד ואחד מתלמידינו".

במכתב ששלחה גב' דסי בארי מנהלת החינוך העל יסודי ובו בישרה על הזכיה, היא כתבה לרב רפי מימון, מנהל קרית החינוך "הערכתי העמוקה להיותך דוגמה ומופת לטיפוח ערכים חינוכיים לדור העתיד. התרשמתי עמוקות ממשנתך החינוכית, מן המחויבות הבלתי מתפשרת, האכפתיות העמוקה, ההתמדה והדבקות במטרה. אני מוקירה את תרומתך הרבה להצעדת בית הספר להישגים יוצאי דופן, לצד הובלת התלמידים בשבילי הערכים, שיעצבו את דמותם כאזרחים תורמים למדינה. תודה על מעוף, יוזמה, יזמות וחדשנות, על ראייה של כל תלמיד כאדם בעל רגישות, שאיפות ופוטנציאל ועל החתירה הבלתי מתפשרת לסיוע במימושו. אין ספק, כי מערכת החינוך שלנו התברכה במנהיגותך החינוכית ובהתייצבותך בראש החץ של בתי הספר העל יסודיים במדינת ישראל.

מערכת החינוך הציבה בין יעדיה המרכזיים את החינוך לערכים, מעורבות בחיי הקהילה והחברה, מניעת הנשרה והעמקת הלמידה, שאיפה למצוינות ואהבת הארץ. בית ספרך מקיים הלכה למעשה את חזונכם: "יחד שבטי ישראל" לאור משנתו של הרב קוק זצ"ל: "קהילה חינוכית לומדת" כחלק מצמיחתם של הפרט ושל הכלל, בסיוע לכל תלמיד להגיע לתעודת בגרות איכותית, בלמידה חווייתית בקבוצות, בהעמקת הלימוד התורני, ובמצוינות לימודית וערכית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
יישר כח להנהלת בית הספר והצוות המעולה.
חוה | 14-06-2018 0:39
מגיע לכם. מסכימה עם כל מילה שרשמה הגב' גבי בארי.