המפגש הראשון של הרב רונצקי עם הרבנות הצבאית

ניסינו להפציר בו בעדינות שעדיף לישון מעט ולאגור כוח למחר, וכי אין למח"ט מה לחדש לו מעבר למה שהכרנו, אך הרב בשלו. אינני יודע מתי חזר הרב, אך ללא ספק היה זה כבר לפנות בוקר

המפגש הראשון של הרב רונצקי עם הרבנות הצבאית

אני זוכר היטב את המפגש הראשון שלי עם הרב אביחי רונצקי ע"ה בצבא. מפגש שהיה, ככל הנראה, גם אחד המפגשים הראשונים שלו עם הרבנות הצבאית מקרוב.

הימים ימי מלחמת לבנון השניה. והרב- שכבר סוכם לתפקיד הרבצ"ר הבא אך טרם נכנס אליו בפועל- הסתובב בין יחידות הרבנות בצפון, מבקש ללמוד על החיל ולהתרשם ממנו כהכנה לתפקיד הממשמש ובא.  אני שימשתי אז רב אוגדה 162 שלחמה בגזרה המזרחית.

היה זה יום ראשון בלילה, כאשר אנו מותשים מציפייה דרוכה כבר ממוצאי שבת לקבלת טנק פגוע מגדוד 46 ובו גופותיהם של 4 חללים.

לאחר עיכובים רבים שלא אפשרו את פינוי הטנק ביום ראשון, נערכנו לקבלתו ביום שני עם אור ראשון. והנה ביום ראשון בלילה מגיע אלינו הרב. שואל ומתעניין, מקשיב ומעיר, ודומה היה שהוא מעורב באירוע עד לפרטים הקטנים ביותר, למרות שכאמור הוא לא נשא אז למעשה כל תפקיד רשמי. בשלב מסויים אזלו כוחותינו וביקשנו לפרוש לשינה קצרה, בזמן המועט שעוד נותר עד אור ראשון של בוקר. אך הרב ביקש לנסוע לחטיבה לדבר עם המח"ט. מאיתנו הוא לא דרש מאומה, רק ביקש לדעת היכן יושבת החטיבה, וכיצד ניתן להגיע למח"ט.

ניסינו להפציר בו בעדינות שעדיף לישון מעט ולאגור כוח למחר, וכי אין למח"ט מה לחדש לו מעבר למה שהכרנו, אך הרב בשלו. אינני יודע מתי חזר הרב, אך ללא ספק היה זה כבר לפנות בוקר. מכל מקום, כאשר השכמתי להעיר את כוחותיי לצאת לעבר הגדר לקבלת הטנק, מצאתי את הרב ישן עמנו. הרב לא הכביר במילים. שמע את רחשי הקימה של צוות התא"ח, זינק כארי והצטרף אלינו לנקודת החבירה.

לימים, כאשר אזכה לעמוד לימינו ולשרת כראש לשכתו, אזכר באותו מפגש לילי שחידד אצלי את הבולטות שבתכונותיו של הרב; חתירה למגע, לקיחת אחריות, ראש גדול, מסירות ללא גבול, עקשנות ללא ויתור וענווה יתירה. מתוך תכונותיו אלו, זכה הרב לממש תוך זמן קצר את חזונו הגדול, הרואה ברבנות הצבאית גוף מחובר בכל נימי נפשו לעשייה הצבאית, דומיננטי ומשפיע, המחזק את רוחם של חיילי צה"ל ומפקדיו ומקנה להם ערכי מורשת ותודעה יהודית להתמודדות מנצחת עם משימותיהם.

=======

סא"ל הרב ישי איתן הוא רע"ן הלכה ברבנות הצבאית

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע