לא בגלל הכיפה: זה מה שפוגע בקידומו של וינטר

אתם יודעים כמה קצינים נפלאים חילונים גם כן לא קודמו? כולל הרבה קצינים שעם ישראל מפסיד מכך שהם משתחררים? אתם יודעים שאליעזר טולדנו ודוד זיני כן קודמו, ויש להם כיפה? כיפה גדולה

לא בגלל הכיפה: זה מה שפוגע בקידומו של וינטר
  החיבוק הסרוג פגע בו. וינטר (צילום: גרשון אלינסון/פלאש90)

אנסח זאת בזהירות. לעניות דעתי העליהום החברתי 'בעד' וינטר כלל אינו משרת אותו. להיפך.

מי ירצה לקדם קצין שמסמל עבור אנשים אג'נדה כלשהי בכלל, ודתית משיחית בפרט- גם אם זה במרכאות או מוטעה לגמרי?

אתם יודעים כמה קצינים נפלאים חילונים גם כן לא קודמו? כולל הרבה קצינים שעם ישראל מפסיד מכך שהם משתחררים? אתם יודעים שאליעזר טולדנו ודוד זיני כן קודמו, ויש להם כיפה? כיפה גדולה.

אתם יודעים שגם ע'סאן עליאן לא קיבל אוגדה בסבב הזה? מישהו אומר שזה בגלל שהצבא גזעני? אתם יודעים שעל כל מג"ד דתי- שכמובן במגזר מיד מראיינים את אשתו על ההקרבה העצומה שלה- יש עשרות מג"דים חילונים, שלא עושים מזה עניין והם ונשותיהם לא יקירות המגזר שלהם?

אתם יודעים כמה מאות קצינים בכירים יש שהם 'סתם' משרתים את עם ישראל בצניעות ובמסירות? אה, והם גם חילונים.

הרי אך טבעי הוא שמכל מאה יקודם אחד. ואני לא מביע בזה חלילה שום שיפוטיות לגבי מקצועיותו של וינטר. הוא תותח, הוא מצוין ומפקד מדהים. ואולי הוא גם עוד יקבל אוגדה בהמשך, עם קצת סבלנות.

אתם יודעים שיש לא מעט קצינים בכירים ששילמו מחיר כבד של שנות המתנה ועיכוב עד שקיבלו אוגדה בגלל 'הפה הגדול' שלהם או סתם בגלל שלא היו בקשר טוב עם הרמטכ"ל?

בנושא הזה אני לגמרי מתחבר עם משפט שאמר פעם בני גנץ כרמטכ"ל: "אני מעולם לא בודק מה יש מתחת לקסדה".

אז אם לארוז את הכל לשני משפטים: 1. הגאווה וההתנשאות הציונית דתית לא עושה טוב. קצת צניעות תמיד יכולה להועיל- ולמכינת עלי יש בהחלט אשמה תורמת בענין הזה. 2. חיבוק דב לעתים חונק.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
30 תגובות - 23 דיונים מיין לפי
1
צחי מאמר יפה מאוד
ברי | 12-06-2018 9:02
וצודק מאוד. מילת הקסם צניעות
2
קצין וגינטלמן
מנדטירון | 12-06-2018 9:27
לא יעזור מישהושם רגל הגלגל עגול פעם למעלה פעם למטה
3
מסכימה עם כל מילה. האף למעלה לא עוזר..
נועה, נשואה למפקד.. | 12-06-2018 10:10
יישר כח לכותב על תשומת הלב והעל הכתיבה הנכונה
טעית בגדול נועה
נאוה | 13-06-2018 19:54
עופר וינטר מפקד ברמה גבוהה מאד ואדם עם לב כפי שנכתב עליו אחרי מלחמת צוק איתן ורחוק מ א ד ממה שכתבת - וינטר אדם צנוע וכיון שמרבים לשבח אותו החלטת את שהוא לא צנוע וטעית בענק !!
כל המערכות בישראל נגועות בסרטן שמאלני מפושט
עמי שחר | 13-06-2018 13:50
מזה שנים שבכל המערכות מקודמים בעיקר עיקרים המשלנו ונדחים החוצה קולה יתר. בימיו של האדון, כן, זה שמולך עלינו בקדנציה מתמשכת נוכחית, מזה עשור, העמיק הרחיב והעצים השמאל את אחיזתו כנדל ארסי שנעץ את כל רגליו. ההוא והזומבים הסרים למרותו, בונים עלינו, האידיוטים השימושיים וכך, יכול משלחו שמעבר לים לחגוג הישגיו אחד מהם וסמלי עבורו, זה עופר וינטר בחוץ
עפר וינטר
עפרה | 12-06-2018 20:22
נועה הורידי את משקפי השקר וחיים יותר במציאות את לא רואה גבריים כה ברורים וחבל אם אמת יש בך חייזרי מאמירתך השגויה
4
אתה מנותק מהמציאות
אחד שיודע | 12-06-2018 10:36
לקצינים דתיים שקשורים למוסד תורני יש תקרת זכוכית. טולדנו לא קשור למוסד תורני ולכן הוא מתקדם. האלופים הדתיים היחידיםשלא היו רבצרים לא השתייכו לאף ישיבה ולכן התקדמו. זיני לא מזוהה עם אף ישיבה למרות שלמד בשבי חברון. יש לא מעט קצינים חילונים שהעיפו אותם בדרך בדיוק מאותה סיבה שמחפשים את הדתיים. יש אג'נדה מסויימת ששולטת כיום בצבא ולא תוכל לברוח מהמציאות. אז תפסיק סתם לחפש אשמים במגזר כשאף אחד במגזר לא עשה שום דבר חוץ מלזעוק זעקה אמיתית מעומק הלב הקרוע. אוהבים אותנו לוחמים וקצינים זוטרים ואין להם שום בעיה אם נחזור בארונות - יחבקו אותנו חיבוק חם וכאילו אוהב. אבל לקבל החלטות? קצינים בכירים? עד כאן. תמשיכו להקריב ולסתום את הפה רק אל תהיו בין מקבלי ההחלטות.
5
הכל נכון אם נסתכל לגופו של אדם
משתמט | 12-06-2018 10:41
אבל תסתכל על הכלל.. ב15 שנה האחרונות לפחות שליש מסיימי בהד 1 הם דתיים.... אז שליש המחטים ותתי האלופים אמור להיות דתי... אלא אם נוכיח שכנראה לא בודקים מה יש מתחת לקסדה אבל מה אין מתחת הקסדה מסתכלים גם מסתכלים...
6
לרמטכ"ל ממשלת ישמעאל רועד הביצים לראות כיפות
הציבור | 12-06-2018 11:04
סרוגות של ממשלת ישראל
7
הרגלי מחשבה מוטעים :
ישראל | 12-06-2018 11:15
עים כל הכבוד , למגזר הדתי , שהפרטים שלו חשים עוצמה מוגזמת , בגלל החיבור הכמותי של מרכיו ; ולמען ההגינות הבסיסית ; על חשבון האיכות . במקרים הקיצוניים של המגזר הדתי , גם חושבים שמגיעים להם תמיכות בסכומי עתק , מבלי שיתגייסו לצהל ; כאשר במחשבותיהם , הם מתעלמים לחלוטין , מהתרומה המדעית והבטחונית , של החילוניים . כאשר עושים השוואה בין ההישג ההיסטורי המדהים של מלחמת ששת הימים , כאשר קרוב למאה אחוז של מפקדי צהל וחייליו לא חבשו כיפה , ביחס למה שהתרחש לפני מלחמת יום הכיפורים , כאשר במקום לתגבר את הכוחות בתעלה ובגולן ; העדיפו חיילי מילואים שחלק גדול מהם , חבשו כיפות בשיגרה ; ובמקום לתגבר את הכוחות בתעלה בגלל תרגילי צליחת התעלה בצבא המצרי , ובדומה בגולן ; העדיפו להמשיך ולהתפלל ; והתוצאות הקשות באו לידי ביטוי במלחמה זו , עים הרוגים ופצועים רבים . על מנת להגביר את סיכויי העתיד , שעם ישראל לא ידע יותר גלויות ; מומלץ שהמגדרים הראשיים של המאמינים הלא קיצוניים , יעריכו את התרומה הגדולה של החילוניים , ויבינו שחילוני , בפרט אים הוא מדען , לא יוכל להסכים לחשוב , שהעולם נברא בשישה ימים , וגם שהשמש מקיפה את הארץ ; או ככתוב במקרא : שמש בגיבעון דום ירח בעמק איילון .
הרבה שגיאות כתיב בתגובה אחת
נאוה | 13-06-2018 19:57
אם ו- עם .
8
מאמר ריק מתוכן, מעובדות והוכחות
. | 12-06-2018 11:41
אם יש לכותב בעיה עם ההשתייכות המגזרית שלו, זכותו לברר את הרצון שלו להשתייך, אבל עופר וינטר לא קודם הרבה לפני שהיה על זה דיבור במגזר. לא המגזר פרסם את המכתב לפני צוק איתן. עופר וינטר לא קודם אפילו כשראש הממשלה ביקש זאת באופן מפורש ונחרץ- הרמטכל מקצועי יותר. מה שהכי מצחיק הוא שהדבר האחרון שניתן לומר על הרמטכל הנוכחי הוא שהוא לא פועל לפי אג'נדה מסויימת.. ודבר אחרון, איך עלי קשורה?? איפה היה פרסום כל שהוא של בני דוד לגבי וינטר?
ממלכתיות תמימה ו/או מיתממת
ידידיה | 13-06-2018 9:54
הכותב מדגים בצורה קלאסית ממלכתיות תמימה ואולי אף מתממת, האופיינית למחנה הדתל. ראשית מאז הקמת צהל על ידי בן-גוריון, היתה בו פוליטיקה. קודם כל פוליטיקה אירגונית כמו בכל ארגון בינוני, קל וחומר ארגון גדול. בפוליטקה ארגונית לא בהכרח מקודמים המוכשרים ביותר (לא רק בתאוריה ובתרגילים בשטחי מלחמה אלא בשעת מלחמה ממש). ראה את התקדמותו של ברק לרמטכלות, ולדברי ומחקרו של דר אורי מילשטיין, של רבין זל לרמטכלות ותראה עוצמת הפוליטיקה הארגונית. מבחינה זו אין הבדל בין קצין דתי למכונה חילוני. עבדך הנאמן היה עד מקרוב לשני תרגילים של דלת מסתובבת בשני מקרים שונים, כשלקצין אחד, רבים נבאו לפחות אלוף גייסות שריון, ואפילו רמטכלות. אבל הוא היה מה שמכונה פה גדול. הרבה פעמים דווקא מקצינים עם פה גדול בתחום המקצועי, יוצאים הקצינים היותר מבריקים ביכולתם לנתח שדה קרב ולפעול בו מחוץ לקופסה. השקפת עולם בהחלט יכולה להשפיע כפקטור נוסף לקידום אישיות כזו. ראה דברים שנחשפו לגבי אריאל שרון זל. וכן צא ולמד כמה אלופי פיקוד בעלי השקפת עולם רבזיוניסטית היו בצהל עד עליית בגין לשלטון..? אם תהיה עמימות בביטוי הקצין לגבי השקפת עולמו, בוודאי עמימות והפרדה מוחלטת בין השקפת העולם לדרכו המקצועית הצבאית, ייתכן והפקטור הזה בפוליטיקה הצהלית לא ישפיע. אבל אם יחשד בקשר כזה, או בזמן מחלוקת פוליטית חריפה בדרג המדיני, בוודאי שזה ישפיע על קידומו מוכשר ככל שיהיה. ראה מה קרה לאפרים איתם וכו. די לתמימות. בו נדבר כשישקלו לקדם את דוד זיני לאלוף פיקוד. אם שר הביטחון והרמטכל לא יהיו חרדלים, אני מוכן להמר שהוא לא יהיה אלוף פיקוד, שלא לדבר על רמטכל.
9
עופר וינטר
סתוי ישעיה | 12-06-2018 11:54
סליחה אבל היא היא הנותנת. המערכת מפחדת פחד מוות מהעיליתה הציונית הדתית בצהל למה? מפני שהקצונה הדתית לאומית מתגברת מאוד, בהפחד הוא ישטלתו על כל המערכת בכל תחום, זיני וטולדנו נכון שהם בעלי כיפה וגם מזרחיים אבל כמה יש כאלו? אז שלא יעבדו עלינו. וינטר הוא מצביא ולעום לא יתנו לציונות הדתית להתברג לרמט לות נקודה. אז אל תספרו לנו כמה קצינים נפלאים יש שלא מקודמים. (כולם טובים)
10
לא הגיוני שאין התאמה בין אחוז מסיימי בה"ד1
נחום | 12-06-2018 11:59
לא הגיוני שאין התאמה בין אחוז מסיימי בהד1 לנוכחים בשולחן מטכל לא יעזרו כל ההסברים מטעם
11
בא לי להקיא.
טל | 12-06-2018 12:07
דתיה ששונאת צדקנות והתחסדות דתית. וגם אם בעבר דתיים קודמו לתפקידים בכירים לא סותר את העובדה שבלי תמימות מיותרת וצדקנות קשה מאד להסתיר אותה, שגורמים מסויימים מנסים לעשות רפורמות בצהל ולשנות את העמדה הכללית שלו לכמה שפחות חיבור ליהדות. והעניין עם אחוז הדתיים בדרגים הבכירים זו רק אחת מההוכחות. די לתמימות ולצדקנות.
12
נתונים ששודרו בגלצ
נ | 12-06-2018 13:45
נתונים ששידרו עכשיו בגלי צהל 40 אחוז ממסיימי קורס קצינים מגדירים עצמם דתיים וחמישים אחוז מהמחטים הינם דתיים אבל כשעולים לשדרת הפיקוד הבכיר ישנם 0 דתיים שמשרתים כמפקדי אוגדות ואין דתי אחד בכל פורום מטכל (למעט תאל טולדינו שהינו מזכירו הצבאי של ראש הממשלה). יתרה מזאת, גבעתי היתה החטיבה המעוטרת ביותר בצוק איתן עם 13 צלשים ויזמה את דרך ההתמודדות עם המנהרות שהושרשה אחר כך לשאר החטיבות, וינטר נחשב לאחד ממפקדי השדה הטובים ביותר בצהל אך לא קודם פעמיים, לעומתו המחט שהגיע אחריו לגבעתי, תאל ירון פינקלמן שלא הוכיח עצמו בשדה קרב כבר קודם למפקד אוגדה.
13
מתייפייף
חנן | 12-06-2018 13:58
עופר וינטר זה רק סימפטום השאלה אם יש מקום לאלוקי ישראל ולתורת ישראל בצבל של אייזיקונט?
14
השאלה למה אחוז חובשי הכיפות יותר בגיוס במטכ"ל
ח | 12-06-2018 14:12
/
15
לא הסברת כלום
רון | 12-06-2018 14:50
כתבת מאמר ארוך אבל נשארתי עם שאלה - למה לא קידמו את וינטר? גאווה ציונית דתית זה לא סיבה בצבא יש הרבה גאוותנים מפקד בוחנים לפי כישורים צבאיים ולא במה הגאווה שלו.
16
קצת עובדות
גלעד | 12-06-2018 15:03
המאמר נכון תיאורטית ויש בו דברים נכונים כשלעצמם, אבל מי שמבין קצת בפרטים מבין שאי הקידום הוא לא ענייני. עניינית לא היה שום מתחרה בסבב לוינטר. מהו הדבר הלא ענייני אני לא יודע, יכול להיות שאייזנקוט סתם לא סובל אותו על רקע אישי וללא קשר לכיפתו. ואוליעצם זה שיש לחץ פוליטי סביבו גורם לאייזנקוט לוותר עליו. אבל קודם כל צריך להכיר בעובדות לא היה מישהו ראוי יותר ממנו לקבל את אוגדת הגליל (על עוצבת הפלדה אני לא מדבר כי הנבחר הוא איש שיריון וזוהי אוגדה משוריינת). בינדר עם כל כישרונו ואני בטוח שהוא מוכשר, זו הקפצה מהסרטים שעשו אותה רק כדי להימנע מקידום וינטר. עם כל הכבוד לסיירת מטכל אין לו רבע מהניסיון של וינטר בהובלת מסגרות גדולות בלחימה ממשית ולמעשה אין אף אוגדונר היום בצהל עם הניסיון של וינטר ולא סתם ניסיון אלא ניסיון מוצלח מאוד לכל הדעות. בינדר היה מקבל את שלו עוד שנתיים גם ככה הוא התאל הכי צעיר בצהל היום.
לגלעד- אכן זה נראה מוזר שוינטר לא קודם
נאוה | 13-06-2018 20:04
התירוצים רבים ועלובים. כפי שכתבת הפקטור הפוליטי עובד שעות נוספות. א ב ל אני חושבת איזנפוץ מקנא בעופר וינטר שבה מוצלח ומוכשר יותר ממנו.
17
צחי בגלל שעופר וינטר שייך לציבור הסרוג הודח
אריק | 12-06-2018 15:26
בצבא לא אוהבים כיפות סרוגות ימציאו תיק להעיף את הכיפות הסרוגות הבכירות. אם אתה רוצה להיות במערכת המסים לא יגיסו עובדים עם כיפות סרוגות . אם אתה בראיון לחברת הייטק לא יקבלו אותך בחלק מהחברות כי אתה לא מוכן לעבוד בשבת . בראיונות לרבנות עיר ודיינות אחרי בחינות מפרכות בכתב יש ראיון בעל פה .אם אתה עם כיפה סרוגה במיוחד שאתה בוגר ישיבת מעלה אדומים יסננו אותך אוטומטית גם אם אתה גדול הדור בראיון לפני קבלת התעודה הנכספת . אנו משלמים מחיר יקר ובמזומן על היותנו בצד הלא נכון של המפה .
18
הכותב אם הוא דתי הוא בטח דתי כאפות
דני | 12-06-2018 15:51
ואם לא דתי הוא סתם מתנשא.. לגופו של עניין במטכל יש 0 דתיים אפס!!! בקורס קצינים 50 אחוז.. כבר הרבה הרבה זמן שיש הרבה דתיים קצינים.. מסקנה חד משמעית המטכל הוא דתופוב מובהק ואולי גם יהודופוב..
בין סיום קורס קצינים לפורום מטכל יש כ30 שנה
אלי | 12-06-2018 21:48
יש כמה תתי אלופים דתיים, ועוד יבוא אלופים, די להתקרבן כל הזמן
19
כתבה נכונה.ממאה מקדמים 1 ולא יתכן שיהיו
יפה יוסף | 12-06-2018 16:12
רק בעלי כיפות.הכל לטובה.אם זה שצריך לחזור בתשובה או כל עכבה לטובה.
20
אין האשמות
עפרה | 12-06-2018 20:19
צחי אם הבנתי נכון את שמו של כותב הכתבה שהיא מאוד צדיקית אך חיסרון לאדם שעומד מאחרי הכתיבה . ישנו עיוורון כן קורים דברים לא ישרים ומלאי אינטרסים ואין שיקולים נכונים אובייקטיביים הרבה פוליטיקה לצערינו בצהל וזה לא חדש הגיע הזמן לנקות ולטהר את צהל אני נועלת צבא את בני שלחתי לשרת למרות שדור זה אינו להוט לשרת ויש צדק כי איך שמנהלים היום בצהל לא מחזק ונותן לנערים ישראל מוטיבציה לשרת אין כאן פטריוטיזם זה שייך לדור העבר - אני . כאן הייתה טעות חמורה לעתיד צהל ודע אדון יקר תת-אלוף עפר ראוי להיות הרמטכל כבר עכשיו הוא צייד את צהל במישור הנכון מתפללת ומאחלת לו להצליח
21
הבעיה שאייזנקוט לא אמין
אור | 13-06-2018 10:08
הרמטכל הפלגן והמיתמם לא אין ולכן כל דבר קטן כבר עובר במסננת של חוסר אמינות אפליה וכו'
22
מה הקשר למכינת עלי?!
אבי | 14-06-2018 15:54
גם אתה הצטרפת לעדת המצקצקים בלשונם על המכינה בעלי? כתבת יפה עד המשפט האחרון...
23
לא קשור בכלל לכיפה!!!
אחד שיודע | 01-12-2018 23:36
הוא פשוט קצין מקצוען שחותר למגע, יודע להניע חטיבה במלחמה, וגם יודע לשמור על חייליו ולהחזירם בשלום לבית. אז למה לא מקדמים אותו? או שמקנאים או שמפחדים מאחד שחותר למגע ומעדיפים אחד שלא דוחף יותר מידי קדימה