אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ערב הפינוי: אלפים בעצרת מחאה בנתיב האבות

12 שעות לפני שיחל פינוי שכונת "נתיב האבות" והרס הבתים, קיימו במקום עצרת מחאה בהשתתפות 4000 איש. התושבים האשימו את השרים שלו הצליחו להציל את הבתים. בנט: "מי שרצה להרוס 15 בתים יקבל 350 בתים על הגבעה הזאת"

ערב הפינוי: אלפים בעצרת מחאה בנתיב האבות
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

12 שעות לפני שכוחות הפינוי יגיעו לפנות את 15 המשפחות משכונת "נתיב האבות" שבגוש עציון ולהרוס את בתיהם בהוראת בג"צ. הערב (שני) קיימו התושבים עצרת מחאה והזדהות בה השתתפו 4000 איש. וכן, הרב חיים דרוקמן, שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד, חברי הכנסת אלי בן דהן ושולי מועלם, ראש המועצה שלמה נאמן, ואישי ציבור נוספים.

יום פקודה (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

ההרס כאן זה עוול כפול

הרב חיים דרוקמן: "באנו לכאן בראש ובראשונה למחות נגד עוול. כל הרס הוא עוול, אבל ההרס כאן זה עוול כפול. אם מישהו היה מגיע לתל אביב ומביא הוכחות שהאדמה עליה נבנו מגדלי עזריאלי היא שלו, היעלה על הדעת שמישהו היה אומר להרוס את המגדל? בית משפט היה פוסק כך? מה היו אומרים? לשלם פיצוי והמגדל ישאר במקומו. כאן נגיד שחלק האדמה שייך למישהו, האם הוא יקח את האדמה ויבנה כאן? זה הרס לשם הרס. והעוול הזה נעשה בגיבוי משפטי. בית דין גבוה לצדק, זה צדק? זה רשע. נגד זה יש להתקומם, ואני מקווה מאוד שיותר לא יהיה כדבר הזה. הארץ הזו שייכת לנו, האמת איתנו והעתיד שלנו".

התושבים האשימו את השרים בנט ושקד שלו הצליחו להציל את הבתים: "צריך להבין שנעשה כאן עוול נוראי למשפחות", אמר מתן יחזקאלי, יו"ר מטה המאבק של "נתיב האבות".

(צילום חיים גולדמן)

מי שרצה להרוס 15 בתים יקבל 350 בתים חדשים

השר בנט לעומת זאת, הבהיר לארגוני השמאל שהגישו את העתירה נגד השכונה:"מי שרצה להרוס 15 בתים יקבל בעז"ה 350 בתים על הגבעה הזאת". בנט התייחס לערב הפינוי הקשה ואמר כי "כל מי שהתיישבות בארץ יקרה לו, לא יכול להבין".

בנט בעצרת. (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

למה? "לא ידעתי מה לענות"

בנט סיפר כי שאלו אותו נערה "למה", והשיב: "לא ידעתי מה לענות. אין תשובה, אין סיבה, ואין הגיון. לפעמים בג"צ הוא נורא אקטביסט בעניין זכויות אדם, אבל כשמדובר בזכויות התושבים כאן פתאום בית המשפט נעשה פאסיבי". "מחר הבתים יפונו, אך במקביל אמר כי כבר "הקמנו את המשך השכונה והמערכה כולה תוכתר בהצלחה כאשר הבטחת ראש הממשלה תקוים במלואה ותוקם שכונה ענקית על הגבעה הזו".

"לפעמים נקטע חלק מהגוף אבל במערכה הגדולה אנחנו מנצחים, ובקרוב בעז"ה נתיב האבות, גוש עציון וכל ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון יהיו חלק אינטגרלי ממדינת ישראל", סיכם השר.

(צילום: חיים גולדמן)

שקד הוסיפה כי "הפינוי מחר הוא אבסורד אחד גדול אשר מתחיל מתשובות מדינה לא נכונות לבג"צ". לטענתה, "כך הגענו לפינוי חסר תועלת ללא תכלית". אולם הבהירה כי  "מהפינוי הקשה והמיותר הזה אנחנו נתחזק ונבנה".

האלפים בעצרת (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

קריאה לראש הממשלה והיועמ"ש להגיע לפינוי

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני קרא לראש הממשלה נתניהו, השרים והיועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט להגיע מחר לפינוי. "אני מבטיח כיו"ר מועצת יש"ע נעשה ככל שנוכל לא ננוח ולא נשקוט עד שנתיב האבות תוסדר ומאות משפחות חדשות יגורו כאן וייבנו בתים חדשים על אלה שנהרסו".

על-פי ההערכות והסיכומים בין התושבים לנציגי הצבא, הפינוי אמור לעבור תחת המושג "מחאה לא אלימה" ללא אלימות והפרות סדר המוניות, כשאתמול רובן של המשפחות החלו לארוז את חפציהם ולהעמיס על מכולות שהקצו משרד הביטחון. אלו יעברו כמה מטרים משם, לחלקה הזמנית, חלקה 91 שהוכנה עבורם למשך כשלוש שנים, בתקווה שעד אז יסתיים תהליך ההסדרה המלא ויוכלו יחזרו לשכונה.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
אחרי קומבינת האולפנה בבית אל אין סיכוי להתנגד
חיים מלכה | 11-06-2018 23:04
בבית אל נוצרה הנוסחא פינוי והריסה ללא התנגדות בתמורה לטובות הנאה לכו לבית אל תראו איך ישיבת בית אל נראית והבתים שהמדינה בנתה להם
2
לא אשכח את בנט ושקד עומדים בעפרה ואומרים
י | 12-06-2018 1:31
עד כאן. לא עוד. בזכות הרס הבתים בעפרה יקומו בתים חדשים ויהיה חוק ההסדרה. חוק ההסדרה לא יהיה וגם בתים חדשים לא יקומו. יהיה הרס המוני גדול ורחב יותר. והכל בזכות בנט ושקד הנאורים והתמימים.
3
בעת המשפט העליון
פינחס | 12-06-2018 7:23
שלום לבי עם קורבנות השכל של בגץ ילדים ילדות אמהות ואבות סבים וסבתות מבין מייסדי גוש עציון של 48 לא של 67... קורבנות שכל משוייף אבל חסר לב משפט גויים חטאנו שעזבנו משפט אלוהי חכם לב ובחרנו במשפט רשעי אומות העולם הגיע הזמן שנשוב הביתה למשפט אלוהי הארץ מהיום כולנו נחתום חוזים בהסכמת הצדדים רק עם סעיף בורורות בדין תורה נתחיל מהפכה משפטית מלמטה פינחס מייסד המועצה למשפט אלטרנטיוי