שטרן ניצח את הקואליציה: הכסף לרשות יקוזז

הצעת חוק קיזוז כספי מחבלים אושרה לבסוף ללא שום סעיף המאפשר גמישות לממשלה לבטל או להקפיא את הקיזוז, זהו ניצחון לשטרן כחבר אופוזיציה מול הממשלה. יו"ר הועדה דיכטר: "עשינו היסטוריה, ישראל לא תהיה צינור להעברת כספי טרור"

שטרן ניצח את הקואליציה: הכסף לרשות יקוזז

ועדת החוץ והביטחון אישרה היום (שני) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לקיזוז משכורות מחבלים של ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) ואבי דיכטר (הליכוד), זאת אחרי שנה של עיכובים. שטרן ניצח את הקואליציה,

חרף רצונה הראשוני של הממשלה, אושרה לבסוף הצעת החוק הפרטית ללא שום סעיף המאפשר גמישות לממשלה לבטל או להקפיא את הקיזוז, זהו ניצחון לשטרן כחבר אופוזיציה מול הממשלה.

במקביל, הודה ראש הממשלה נתניהו לועדת חוץ וביטחון על שאישרה את ההצעה לנכות מכספי הרשות הפלסטינית גם את תשלומי הפיצויים בגין נזקי השריפות בעוטף עזה. "ראוי שיעשה כאן צדק. מי ששורף שדות שידע שיש לכך מחיר", כתב בחשבון הטוויטר שלו.

חוק שיצמצם את הטרור

"החוק מתקן עוול היסטורי", אמר יוזם החוק חה"כ שטרן. "זה חוק שיצמצם את הטרור, חוק שתואם את ערכי המוסר הבסיסיים ביותר של כל חברה אנושית. לא ברור כיצד הוא לא חוקק עד היום. אין לי ספק שצמצום הטרור הוא מקדם סיכוי לשלום",

ח"כ אבי דיכטר: היום עשינו היסטוריה. מדינת ישראל לא תהיה צינור להעברת כספי טרור למחבלים. זו שליחותינו וזה תפקידנו – לשמור על בטחונם של אזרחי ישראל ולנקוט בכל דרך שעשויה להוריד את מפלס הטרור נגדנו, כולל קיזוז כספים. האבסורד הזה נגמר".

ח״כ אילטוב בירך על אישור ההצעה לקראת קריאה שנייה ושלישית ואמר: ״קיזוז משכורות המחבלים צריך להיות מלא וללא פשרות. אנחנו במלחמה נגד הטרור וכל גמישות תתפרש מיד כחולשה בצד השני ורק תיתן מוטיבציה להגביר את פעולות הטרור. כל פשרה בהצעת החוק תפגע במטרה שלשמה הוא חוקק״.

״אני מברך את הוועדה שקיבלה את הצעתי לקיזוז מלא של כספי הטרור״.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
ניצח את הקואליציה?!
כן ירבו כאלה נצחונות | 11-06-2018 14:19
הרי החוק תואם לגמרי את עמדות הימין
2
שטרן לא ניצח. מאז בואו לכנסת לא עשה שום כלום
עמוס | 11-06-2018 21:38
שטרן יושב רוב היום במזנון הכנסת ואוכל חומוס וצ'יפס