שטרן משך את תמיכתו ממתווה הגיור: "ניסים התקפל מול החרדים"

אלעזר שטרן משך היום את תמיכתו ממתווה הגיור שניסח יו"ר הוועדה משה ניסים, לאחר שגילה כי נעשו בו שינויים, זאת "בניגוד להסכמות שנעשו ולמילתו שלא ישנה אות במתווה", כתב לו שטרן

שטרן הסיר את תמיכתו: "התקפלו מול החרדים"
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש 90)

הביקורת הצליחה: חה"כ אלעזר שטרן ביטל היום (ראשון) את תמיכתו במתווה הגיור שניסח יו"ר הוועדה משה ניסים. "השינויים שניסים עשה במתווה בניגוד להסכמות שנעשו ולמילתו שלא ישנה אות במתווה", טען מולו.

מסקנות הועדת הגיור עוררו סערה רבה, בעיקר מהצד החרדי והחרד"לי, אך לא רק. במכתב ששיגר היום (ראשון) שטרן לשר לשעבר ניסים הוכיח הראשון את טענותיו כי הוא נכנע לקולות החרדים, ופירט את הסעיפים ששונו, אך קודם לכן אישר ניסים והיוו אף בסיס להסכמת שטרן.

לפי הסעיפים, הובטח כי לראש רשות הגיור תתמנה דמות אשר תדע לנהל בתבונה וברגישות את הרשות ברוח בית הלל ובאופן שיאפשר גיור ידידותי ורחב היקף, הכרה בקהילות היהודיות בחוץ לארץ, לרבות בזרמים הלא אורתודוכסים וכי התמיכה במסמך הינה בהנחה שהדו"ח ייושם על כל חלקיו ופרטיו- "שלא תשונה בו אות", כלשונו שלך ניסים.

אולם במתווה עליו חתם ניסים ובהצעת החוק הנלווית נכתב כי "ראש הרשות יתמנה בידי השר בהתייעצות עם נשיא בית הדין הרבני הגדול ויושב ראש הסוכנות היהודית", משכך התגלה לאחר שיחה בין שטרן לניסים וכי עתה תידרש לא רק התייעצות עם הרב הראשי אלא הסכמתו- דבר אליו מתנגד שטרן.

הוא תקף את מוסד הרבנות הראשית וטען כי, האי "אחד הגופים האשמים ביותר בתוצאות הדלות של הגיור בישראל ובהתבוללות הגואה". על כן, חרף הסיכום ובניגוד למתווה שהפיץ ניסים, "נתת הסכמתך לפגיעה אנושה בסיכוי לריבוי מתגיירים בקרב חברי קהילות ישראל בארץ ובתפוצות. בכך הפקעת את הסכמתי ותמיכתי מהצעת החוק שאותה הגשת", סיכם שטרן את דבריו במכתבו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
הבעיה עם שטרן ועוד אלופים במיל. שבהתנהלותם
רובי מיכאלובסקי | 10-06-2018 22:15
אחרי הצבא הם מטילים ספק באיכות המינויים של הצבא. הם מבזים את הדרגות שלהם ופוגעים באמינות הצבא. ועל שטרן בפרט יאמר הכתוב בבבא בתרא דף ח אין פורענות באה לעולם אלא בשביל עמי הארץ.
2
שטרן הרפורמי אחד מרודפי הדת הגרועים
שטרן | 10-06-2018 22:18
מבייש את יש עתיד ושינוי ומרץ באנטי דת שלו שילך כבר כמו פירון ויהיה שלום על ישראל
3
נראה לי שאנחנו נמשיך לחיות בלי התמיכה שלך....
עבד כי ימלוך | 10-06-2018 23:13
הרץ למרחקים ארוכים
4
אין מה לעשות. יש בעיות בלתי פתירות.
מנחם | 11-06-2018 8:24
פייס איט!! תתבגר שטרן....רק ילד לא יודע להתמודד עם בעיה בלי פתרון...
5
פייק דת
טוביה | 12-06-2018 0:04
הדחליל הדתי במפלגת האוירה יש עתיד מוכיח את עצמו שוב ושוב שיאיר לפיד עשה את הבחירה המוצלחת בענין [הדחליל החרדי לאחרונה סולק כנראה לא סיפק את הסחורה] אל דאגה, בינתיים הסקרים מוכיחים שלפיד הבן צועד בדרכו של אביו, היישר אל מתחת לאחוז החסימה.