אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מנהיגי הימין צריכים לקחת שיעור מזהבה גלאון

"הגיעה שעה קשה שבה יש להשתמש בכל הכלים של מאבק לא אלים, כולל אי ציות אזרחי וחסימת הדחפורים", כך כתבה זהבה גלאון ב'הארץ', למה בימין לא יכולים להגיד אותם דברים?

מנהיגי הימין צריכים לקחת שיעור מזהבה גלאון
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

השבוע זכינו סוף סוף שמנהיגת שמאל (חבל שלשעבר) אומרת דברים כדורבנות.

"שופטי בג"צ ערלי לב שהכתימו לדיראון עולם את המוסד שהם מכהנים בו", "אחרי 51 שנה נעשינו אדישים לדברים מחרידים" "הריסת בתים של קהילה שלמה היא העברה כפויה- דהיינו פשע מלחמה ופשע מלחמה יש לחסום בגופינו" ואז מגיע הפאנץ': "הגיעה שעה קשה שבה יש לקרוא לאי ציות ולהתנגדות אקטיבית נחרצת ונחושה יש להשתמש בכל הכלים של מאבק לא אלים, כולל אי ציות אזרחי וחסימת הדחפורים"

בקריאה ראשונה חשבתי שאני הוזה. האם גלאון חזרה בתשובה ומובילה את המאבק הנוכחי על נתיב האבות? ואז ראיתי פרט קטן- שמדובר על הפינוי בחאן אל אחמר-הבדואי.

ההנהגה לא רוצה מהציבור כלום

אז התעוררה אצלי המחשבה היכן ההנהגה הציבורית שלנו כיום? מה הם אומרים על הפינוי הקרב? בימית היו מי שהובילו את ההתבצרות על הגגות ואפילו כאלו שאיימו במסירות נפש כפשוטו.

בימי אוסלו היו דיונים כאלה ואחרים על דין רודף. הלכה למעשה או רק בתאוריה ואולי בכלל לא? בגוש קטיף היו דיונים על התנגדות אקטיבית או רק פאסיבית-אבל היו קולות ברורים ונחרצים משני הצדדים.

והיום? מהם הקולות סביבנו היום? כבר אין קולות של התנגדות כלל. גלאון היחידה שקוראת לעצור את הדחפורים- ולא, ממש לא בנתיב האבות. היחידים שהשמיעו את קולם הינם רבנים חשובים ומגוונים שקוראים לבוא ולמחות כנגד העוול. אבל זה מעט מידי רבנים, וזה רפה מידי. הציבור לא מבין מה ההנהגה רוצה ממנו. או שמא ההנהגה לא כל כך רוצה מהציבור כלום?

השמאל עדיין מאמין בצדקת דרכו

נשאלתי על ידי בני נוער ולא ידעתי לענות- האם רוצים שנגיע לנתיב האבות ללמוד תורה? זוהי דרך המחאה? לכאורה אנו ניצבים בפרשת דרכים וצריכים לשאול את עצמינו שאלות נוקבות:

האם התפקחנו, ואנו מבינים משהו שלא הבינו בעבר, במאבק על גוש קטיף? בשרשרת האנושית? האם חלילה קהו רגשותינו? כפר דרום, מגרון, עמונה, ושוב עמונה. התרגלנו?

ואולי בעצם נחלשנו? האם איננו עוד מסוגלים לייצר מאבק אפקטיבי, אנרגטי שסוחף אליו אותנו ואת בני הנוער שלנו?

איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא? היכן הוא חנן פורת שידע לומר דבר דבור על אופניו? היכן הוא הדבר היחיד של הדור? האם גלאון היחידה שיודעת לומר את הדברים?

אז הנה משהו שניתן לקחת מהמחנה שלא נמצא בשלטון, הוא לא נחלש, הוא ממשיך להאמין בצדקת דרכו, ומי שמאמין- יודע לומר את הדברים בבהירות ובנחישות.

==

אורי ברטפלד הוא יו"ר פורום ההתיישבות הצעירה

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
פינוי הבדואים
יהודה | 10-06-2018 17:11
אין תגובה!!! יום יבוא אחרי 120 שנה תביני באיזה טעות חיית מיס גלרון!!!!!
2
הימין השלטון אז אין כנגד מי למרוד
יפה יוסף! | 10-06-2018 23:16
נתניהו מוליך את הימין באף כמו כלבלב מאולף וכנוע.
3
איזו צבועה, בלתי נתפס.
שיר | 11-06-2018 9:01
השמאלנים הם חידה.
4
מסקנה הזויה. גלאון... אילן להתלות בו?!
אחד העם | 11-06-2018 10:41
מסקנה הזויה. הפוך גוטה, הפוך! זה רק מוכיח שאת השמאל המדינה מעניינת אותו כשלג דאשתקד. מבחינתם לשרוף את המועדון על יושביו. למה שנלמד מהם המדינה מעניינת אותם רק כשהיא במידות של הישבן שלהם. הימין צריך לגלות אחריות. כמובן לקדם את תפיסת עולמו ולדחוף אותה. האם המטרה מקדשת את האמצעים? איפה מצינו את זה? מצווה הבאה בעבירה?!
5
הימין לא מבין שנתניהו משטה בו ומתכונן לפינוי מאסיבי
י | 11-06-2018 11:25
דרך האבות היא רק פתיח
6
הצעה מצויינת אורי, ללמוד מהקיצוניים
נ | 11-06-2018 12:12
שהקיצוניים ילמדו מהקיצוניים ושלום על ישראל