אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האיגוד: מספר ישיבות הסדר עומדות על סף פשיטת רגל

איגוד ישיבות ההסדר מתריע כי תקציבן של ישיבות ההסדר שהוא חלק מתקציב הביטחון מעוכב על ידי אנשי משרד הבטחון, מה שעלול להביא ישיבות רבות לסכנת קריסה כלכלית. באיגוד מתריעים כי בשל העיכוב בהעברת התקציבים מספר ישיבות לא יכולות לשלם משכורות לעובדיהן ותשלומים לספקים.

האיגוד: מספר ישיבות הסדר עומדות על סף פשיטת רגל
  מעכבים את התקציב. ישיבת הסדר (פלאש90)

איגוד ישיבות ההסדר אשר מאגד כ-60 ישיבות הסדר מתריע כי אם משרד הביטחון לא יתחיל בתהליך העברת הכספים תוך ימים ספורים, המערכות להעברת התקציב לשנת 2011 ייסגרו ובכך ישיבות הסדר יקלעו למצוקה כלכלית קשה.

תקציבן של ישיבות ההסדר לשנת 2011 עמד על סך 22 מיליון ש"ח, מתוך כ-45 מיליארד שקלים בתקציב הבטחון, כאשר רוב הסכום עדיין לא הגיע לישיבות. משרד הביטחון שאמור להעביר את הסכומים מעכב את העברת הכספים ואף עוד לא החל בהעברת הכספים, דבר שמקטין את הסיכויים לקבלתו בשנה הנוכחית.

גורמים שונים, חוששים כי משרד הביטחון אינו משחרר את התקציב במטרה להשתמש בו כ"קלף מיקוח" מול ועדת הכספים ובכך להשיג תקציבים בתחומים אחרים.

בשנה שעברה נאלצו ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) וזבולון אורלב (הבית היהודי) לעכב את ההצבעה על תקציב הבטחון עד לאישור העברת הכספים לישיבות ההסדר.

באיגוד מציינים כי מספר ישיבות כבר מתמודדות עם קשיים כלכליים ומעכבות תשלום משכורות לעובדים ולספקים וחוששים כי התופעה תתרחב ותגיע לעוד ישיבות הסדר במידה ולא יחלו באופן מיידי בתהליך העברת התקציב.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
שיבקשו כסף ממרכז ישיבות בנ"ע
אפרים | 04-12-2011 14:23
לפי הפירסומים בתחקיר של מקור ראשון הם יכולים בהחלט לבקש כסף ממרכז ישיבות בנ"ע....
2
אלחנן ויענקי יכולים לממן
משה | 04-12-2011 14:27
3
כשכל הכסף הולך למשכורות הבכירים הכל מובן...
השחיתות חוגגת | 04-12-2011 17:52
4
שילמדו קצת
דורון | 05-12-2011 17:59
קודם שילמדו יותר מעשרים בחורים בממוצע בישיבה ורק אחר שיתחילו לבכות. כל מי שקורא כתבה זו מוזמן להיכנס לישיבה הקרובה לביתו ולבדוק כמה בחורים נמצאים בישיבה ביום חמישי בשעה ארבע בצהרים. (יחסית למספר הרשומים בצבא) זה לא יעלה על 30%, חוץ מכמה ישיבות בודדות. כאשר יש מעל 60 ישיבות ל1400 תלמידים בשנה ראשונה אין הצדקה כלכלית לקיום כל כך הרבה ישיבות. וכן אלחנן וחבורתו יכולים לממן הרבה משכורות של הרבה רמי"ם....