האתגרים החדשים מחייבים את צה"ל להיות יותר יצירתי

"אתגרים ביטחוניים חדשים מחייבים את צה"ל להיות יצירתי ולתת מענה מהיר" כך אמר סא"ל מיכאל בן עזרא במסגרת סמינר מיוחד לסטודנטים במרכז האקדמי לב

האתגרים החדשים מחייבים את צה"ל להיות יותר יצירתי
  סא"ל מיכאל בן עזרא במרכז האקדמי לב (צילום: הרב ד"ר אבי קרסנטי)

המדען הראשי של החטיבה הטכנולוגית של זרוע היבשה, סא"ל מיכאל בן עזרא, הרצה במסגרת "סמינר מחקרי מתקדם" שבועי בחוג לפיסיקה/הנדסת אלקטרו-אופטיקה במרכז האקדמי לב, בפני עשרות סטודנטים, חלקם עתודאים, מרצים מהחוג ואחרים.

את הסמינר הייחודי, שפותח לסטודנטים צוהר לאתגרים בהם יתקלו בעתיד, מוביל ראש החוג הרב ד"ר אבי קרסנטי, במטרה להרחיב את האופקים של הסטודנטים ולהכינם לחיים האמיתיים ומשתתפים בו מרצים בכירים מן המעלה הראשונה מכל תחומי האלקטרו-אופטיקה: מהאקדמיה, מהתעשייה ומהצבא. בוגרי החוג העתודאים מגיעים ליחידות עילית של צה"ל וכוחות הביטחון ומפתחים את הטכנולוגיה הישראלית של המחר. אחד הבוגרים, אל"מ ש', אף זכה בשנה שעברה בפרס ביטחון ישראל.

סא"ל בן  עזרא – בנו של הרב דוד בן עזרא, מרצה ותיק בחוג כבר מעל 43 שנים – נתן סקירה מקיפה מבלי לגלות מה שנבצר ממנו. בדבריו הדגיש כי "אנחנו גרים "בשכונה" מאתגרת מאוד מבחינה ביטחונית, הן הביטחון האישי והן הביטחון הלאומי. מידי תקופה נוספים אתגרים חדשים (דוגמת רקטות, פצצות מרגמה, מנהרות עפיפונים ועוד ועוד) המחייבים אותנו להיות יצירתיים ולתת מענה מהיר, יעיל וחדשני, ועם זאת לא לפרוץ את מגבלות התקציב והמשאבים.

צילום: הרב ד"ר אבי קרסנטי

ב"ה אנו מצליחים במשימותינו, ואנו יודעים שכוחנו הוא ברוח, בתחושת השליחות ובאנשים. המרכז האקדמי לב מזה שנות דור, הוא המקום (ב-ה' הידיעה) בו לומדים, מתחנכים וצומחים אנשים מצויינים אלה. תרומת הבוגרים לשגשוג מדינתנו וראשית צמיחת גאולתנו, לא תסולא בפז, וזאת במגוון תחומי החיים בראשם מערכת הביטחון ותעשיות ההייטק. את הכף לטובתנו נוכל להכריע בע"ה ע"י אנשי מעשה, השואפים למצויינות, היוצרים סביבם תחושת לכידות, שיתוף פעולה ואחדות המטרה, ומאירים פניהם לסביבתם בנועם הליכות בשל מידותיהם הטובות".

הרב ד"ר קרסנטי: "מעבר לתרומה המדעית של הסמינר ולחיזוק הקשר בין האקדמיה ולצבא, הסטודנטים מחברים בין התאוריה והפרקטיקה ורואים כיצד הלימודים משמעותיים ביותר לשמירה על ביטחונה של ישראל והבטחת עתידנו. אחד ההיבטים בסמינר הוא מפגש עם חברים טובים שלא פגשת מעל עשרים שנה.  מיכאל ואני חברים שנים רבות, עברנו מסלול דומה כבוגרי החוג לפיסיקה/הנדסת אלקטרו-אופטיקה, ולאחר מכן בתארים מתקדמים באוניברסיטה העברית, וכל אחד מאיתנו בחר מסלול ייחודי לשליחותו ולתרומתו למדינת ישראל".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע