לפיד בפנייה לעולם: "הכירו בריבונות הישראלית על רמת הגולן"

ח"כ יאיר לפיד קרה היום למנהיג העולם להכיר בריבונות ישראלית ברמת הגולן. לדבריו מדובר בנושא המוסכם בכל הקשת הפוליטית: "בעניין רמת הגולן אין בישראל אופוזיציה וקואליציה, כולנו מאמינים שהגיע הזמן"

לפיד בפנייה לעולם: "הכירו בריבונות הישראלית על רמת הגולן"
  "הכירו בריבונות הישראלית על רמת הגולן". ח"כ יאיר לפיד

ריבונות ישראלית: יו"ר מפלגת "יש עתיד" וחבר וועדת החוץ והביטחון, ח"כ יאיר לפיד, קרא הבוקר (רביעי) למנהיגי העולם להכיר בריבונות ישראלית ברמת הגולן.

"אני פונה מכאן, מכנסת ישראל, לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ: אחרי צעדך האמיץ למען עם ישראל – בהכרה בירושלים כבירתנו והעברת השגרירות – הכר בריבונות ישראל ברמת הגולן" אמר במסגרת כנס "העולם עם הגולן" שנערך ביוזמתו. "מכאן אני פונה גם אל מנהיגי אירופה: במשך שנים התעלמתם מרצח העם בסוריה. הפעם, עשו את הדבר הנכון והכירו בריבונות הישראלית על רמת הגולן".

לטענתו של לפיד, נושא רמת הגולן מוסכם בכל הקשת הפוליטית בישראל. "למדינת ישראל יש חלון הזדמנויות נדיר להביא להכרה בינלאומית רחבה בריבונות הישראלית ברמת הגולן- קודם בארה״ב, רפובליקנים ודמוקרטים יחד, ובהמשך גם באיחוד האירופי ובארצות נוספות" טען. "כדי שזה יקרה, הדבר הראשון שהעולם צריך לראות הוא שבעניין רמת הגולן אין בישראל אופוזיציה וקואליציה. כולנו מאמינים שהגיע הזמן".

"הנושא אינו עולה כאן כמובן בפעם הראשונה. קיימתי על כך דיונים עם הממשל האמריקני הקודם, בשיחות בבית הלבן ובקונגרס ב-2015 וב-2016" הוסיף. "אני ורבים אחרים העלינו אותו גם מול האיחוד האירופי ומול שורה של מנהיגים בעולם. אלא שהיום, יותר מתמיד, אפשר לעשות את זה".

"ישראל לא תחזיר את הגולן לידי אסד"

לפיד קישר בדבריו את חלון ההזדמנות הישראלית למלחמה שמתנהלת כעת בסוריה. "ברור לכל מי שעיניו בראשו שישראל לא תחזיר לעולם את רמת הגולן לידי בשאר אסד, שליט פסיכופטי שרצח יותר מחצי מיליון מבני עמו, וששותפיו הם איראן והחיזבאללה" אמר. "הגולן הוא שטח איסטרטגי החולש על כל הצפון. אנחנו לא ניתן שיהפכו אותו לאיום מתמיד על ישראל. לא עכשיו, גם לא אחרי שאסד יילך".

"הטענה כאילו הגולן שייך לסוריה מבחינה היסטורית היא טענה מגוחכת" הוסיף לטעון. "סוריה שלטה ברמת הגולן בסך הכל 19 שנה, והשליטה הישראלית ברמת הגולן מופיעה כבר בתנ״ך. הגולן הוא ״ארץ הבשן״ המקראית. בספר דברים כתוב: 'את רמות בגלעד לגדי, ואת גולן בבשן למנשי'".

בהמשך דבריו הפנה שאלה לארה"ב ואירופה. "בגולן היום חיים בערך מספר שווה של יהודים ודרוזים. אם לעולם באמת אכפת מצדק וזכויות אדם הוא צריך לשאול את עצמו שאלה אחת: מה עדיף, שהדרוזים יחיו תחת שלטון ישראלי ויהנו מבטחון אישי, כלכלה משופרת וזכויות אזרחיות מלאות, או שהיהודים ינסו לחיות תחת שלטון סורי שירצח אותם בהזדמנות הראשונה?" שאל. "מי שאין לו בעיה לרצוח חצי מיליון מבני עמו, נשים, וילדים- הרי ברור שלא יהסס לרצוח יהודים".

"ישראל לא תיסוג מהגולן לעולם מפני שהוא שלה בזכות, מפני שהוא שלה היסטורית, מפני שהוא שטח איסטרטגי שאסור לוותר עליו" סיכם. "העולם רק צריך להכיר במציאות כמו שהיא. אני קורא מכאן לכל ידידי ישראל בעולם להתגייס יחד אתנו כדי להביא לכך שהעולם יכיר בריבונות הישראלית על הגולן".

"ארבעה ראשי ממשלות ניהלו מו"מ על רמת הגולן"

מלבד לפיד, בכנס השתתפו גם ראש המועצה האזורית גולן אלי מלכה, ראש מועצת קצרין דמיטרי אפרצב, מנכ"ל "יחדה" התנועה למען ריבונות ישראלית בגולן איציק צרפתי, וראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר עוזי ארד, אשר נשא גם כן דברים בכנס.

"העובדה הבלתי מעורערת היא שארבעה ראשי ממשלות ישראלים, 2 ממפלגת העבודה, 2 מרקע ליכודי, נשאו ונתנו על ירידה מרמת הגולן" אמר. "אנחנו יכולים לשכוח את זה, אבל בארמון של אסד יש את כל המסמכים, חלקם אמריקאים. נתניהו גם ניהל ב2010-2011 מו"מ עקיף רציני עם אסד הבן הפסיכופט על ירידה מרמת הגולן".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
ברוך הד' הגולן שלנו וחייב להשאר שלנו כי
יפה יוסף | 06-06-2018 17:52
כבשנו אותו בצדק מידי אוייבים שפתחו עלינו מלחמה קשה מאוד והקבה עזרנו.וכמו שלפיד אומר שכבר בהסטוריה הגולן היה של ישראל וסוריה חדשה באה.
2
הלוואי ועוד חלקים מארץ ישראל ישוחררו
דוד | 07-06-2018 11:49
בעזרת השם בקרוב .מעבר לנהר הירדן
3
את ראמת בגולן, לא רמות בגולן.
אלון | 02-07-2018 17:44
את ראמת בגולן, לא רמות בגולן.