אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סוהרות בשב"ס הוטרדו מינית על ידי מחבלים

סוהרות בשב"ס העלו כי קצין מודיעין בכלא הכריח אותן לעבור מאגף פלילי לאגף המחבלים, לאחר שמנהיג האסירים הבחין בהן וביקש אותן. "לרצות את המחבלים ולשמור על שקט תעשייתי", הסבירו השתיים

סוהרות בשב"ס הוטרדו מינית על ידי מחבלים
  סוהרים בתפקיד. למצולמים אין קשר לכתבה(צילום: משה שי)

סוהרות בשב"ס הוטרדו מינית על ידי מחבלים לאחר שנכפה עליהן שיבוץ באגף ביטחוני, כך דיווח הערב (שלישי) לירן לוי בערוץ עשרים. שתי סוהרות באחד ממתקני הכליאה של שב"ס העלו כי קצין המודיעין בכלא הכריח אותן לעבור מאגף פלילי לאגף המחבלים, לאחר שאחד ממנהיגי המחבלים בכלא הבחין בהן וביקש אותן. "לרצות את המחבלים ולשמור על שקט תעשייתי", הסבירו השתיים.

על פי י', סוהרת במתקן שסיפרה על האירועים לאחד ממקורביה: "האסיר הביטחוני ראה אותי ואמר לי בואי תעבדי באגף שלי, עניתי לו: 'ממש לא'. יום אחד מפקד המשמרת שלי אמר לי שקצין המודיעין דרש שאעבור לעבוד באגף של האסיר. אמרתי לו שאני לא רוצה. המפקד ענה לי, 'דרשו אותך שם'. בהתחלה סירבתי להיכנס,

זה אסיר שעושים לו הרבה כבוד בכלא, כולם משום מה דופקים לו חשבון.”

י' הזדעזעה ושיתפה את אחד ממקורביה שהחליט לחשוף את הסיפור: "במסגרת העבודה שלה היא עובדת בדרך כלל באגפים פליליים. בפעילות כזאת או אחרת היא הגיעה לאגף ביטחוני. אחד האסירים, דומיננטי ומנהיג באגף הזה פנה אליה, אמר לה 'את יודעת, אני רוצה שאת תעבדי אצלנו'. היא צחקה, לא האמינה שזה בכלל אפשרי שדבר כזה יקרה, שאסיר יקבע אם היא תעבוד באגף מסוים". י' שחוששת לפרנסתה סיפרה על מה שעבר עליה לקרובים לה ביותר ואמרה כי היא אינה מבינה מדוע סוהרות צריכות לשהות במחיצתם של מחבלים.

עוד אמרה למקורביה:  “מדובר בארגון מאוד גדול. הכול קורה כאן בפנים ולא יוצא החוצה. זה מאוד קשה לנו בתור אזרחים לצאת עם דברים החוצה, אנחנו בורג קטן במערכת. השפלה כזו כמו שעברתי לא האמנתי שאעבור עד כדי כך שהוא הרשה לעצמו לגעת לי בישבן.”

חה"כ מירב מיכאלי אמרה בתגובה לכתבה: "החשד שנרמז בכתבה, כאילו שב"ס עושה שימוש בסוהרות, מטריד מאוד. עוד הערב אני פונה לשר לביטחון פנים גלעד ארדן בדרישה לקבל תשובות על התנהלות שב"ס והטיפול בנושא".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה, כי "שרות בתי הסוהר משבץ את הסגל בתפקידים השונים , ע״פ הכשרתם ויכולתם , בהתחשב בצרכי המערכת בלבד. עבודת הסוהר , הינה עבודה מקצועית שדורשת התמודדות יום יומית עם סיטואציות מורכבות , בחלקן מסוכנות. אוכלוסיית האסירים מטבע , מאתגרת את הסגל בצורות שונות וכאשר התנהגות זאת חורגת מנורמות שנקבעו להם ,מופעלות סנקציות בהתאם . שב״ס מצר על פרסומים שמונעים משיקולים זרים ומכפישים את העבודה החשובה ומשמעותית שנעשית ע״י סוהרי הארגון.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
שב"ס זה מאפיה, וכלא זה החצר האחורית של המדינ
דרור | 05-06-2018 23:33
שאף אחד לא מציץ לראות מה קורה שם זה לא מעניין, אנשים ימותו ולאף אחד לא אכפת.
2
אם הסיפור נכון, צריך לזרוק לקיבינימאט את קצין
יאיר מוטס | 06-06-2018 11:47
המודיעין, את מפקד הכלא ואת הרב גונדר שהינו מפקד השבס.
3
זה פינאטס לעומת מה שקורה שם באמת
קאטו הזקן | 06-06-2018 13:54
וגם אני אומר שצריך לפזר מיד את ראשי מערכת הביטחון - שבס שבכ מוסד צבא ומשטרה - שמאל ושמאל קיצוני. נמושות במקרה הטוב, ומשתפים (כמו הקצין הזה) במקרה הרע. להחזיר למערכת את מי שנפלטו כי היו לאומיים מדי ימניים מדי נחושים מדי ודתיים מדי.
4
שבס
סימה | 08-06-2018 19:12
אני יודעת וודאי שסוהרות עובדות בגף של נשים וסוהרים עובדים בכך של גברים ..הסיפור מצוץ מהאצבע .אלה אם כן הורידו את הסוהרות לזנות .וזה ביזיון אחד גדול .......
5
ואיפה ארגוני הפמיניסטיות אלק - למה הן לא
אוראור | 12-08-2018 18:06
מוחות נגד השערוריה הזאת????????????????