אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הדיון על עזה התקיים; בין ארי רתחה: "בושה לכנסת"

חרף המחאה, התקיים בכנסת דיון סוער על 'מצבן של הנשים בעזה'. בן ארי התעמתה עם ח"כ זועבי "תתבישי לך, אני בהלם מהדברים" קראה לעברה, לאחר שהאשימה את ישראל ב"מוות איטי של שני מיליון תושבים בעזה"

הדיון על עזה התקיים; בין ארי רתחה: "בושה לכנסת"

חרף המחאה, התקיים הבוקר (שני) בכנסת דיון סוער בוועדה לקידום מעמד האישה בנושא 'מצבן של הנשים בעזה'. בדיון שהתקיים בדחיפתם של ארגוני השמאל הקיצוני, כמו "רופאים לזכויות אדם", "גישה" ו"נשים עושות שלום" שאף הציגו מצגות במקום, נרשמו עימותים קולניים רבים בין חברי הכנסת השונים.

ח"כ מרב בן ארי התעמתה עם ח"כ חנין זועבי "תתבישי לך, אני בהלם מהדברים, בושה בושה." קראה ח"כ בן ארי לזועבי בעקבות דבריה כי מדינת ישראל עושה פשעי מלחמה, ולאחר שהאשימה את ישראל ב"מוות איטי של שני מיליון תושבים בעזה".

גם ח"כ נחמן שי תקף את ראשת הוועדה ח"כ סלימאן מהרשימה המשותפת "רותמת את הוועדה לקידום המצע הפוליטי שלך". במקביל, ח"כ ענת ברקו הוצאה מהדיון לאחר שהגיבה להאשמות הח"כים הערבים כנגד צה"ל. בעקבות כך, הנשים מארגוני השמאל הפמיניסטי מחאו כפיים בהלצה.

בפתח הדיון, התרעמה סלימאן על נציגי המשרדים הממשלתיים שהוזמנו, אך בחרו להחרים את הדיון: רה"מ, בטחון, צה"ל, חוץ, המשפטים, שת"פ איזורי והמשרד לעניינים אסטרטגיים. מנגד השיבו לה חברות הכנסת בין ארי ופדידה שהתאחדו כנגד הח"כים הערבים: "למה שהם יבואו? היו מדברים על נשים בעוטף עזה ולא בעזה והם היו מתייצבים", טענו השתיים.

בפורום "הורים למען בריאות ילדינו" שהוקם ע"י הורים לילדים שחלו במחלת הסרטן ואשר נאבק בעומס בבתי החולים בעקבות הטיפול במטופלים מהרש"פ ומחו"ל קראו לחברי הכנסת לעצור את הפארסה "לא יתכן שמערכת הבריאות לא תוכל להעניק לילדנו את הטיפול הרואי להם, בגלל לחצים של גורמים פוליטיים חיצוניים".

שי גליק מנכ"ל בצלמו שפנה אתמול ליו"ר הוועדה בדרישה להזמין את נציגי החמאס לדיון, שלטענתו, הם הממונים על הבעיות של תושבי עזה". משלא נענה, מסר: "מצער מאוד שכנסת ישראל בוחרת לארח ארגונים שתומכים בחרם על ישראל ומשתתפים באירוע שבוע האפרטהייד הישראלי שקורא להחרמת ישראל".

בשבוע שעבר, שיגרה בין ארי, חברת הוועדה לקידום מעמד האישה, מכתב חריף ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, במחאה על קיום הדיון בוועדה. לדבריה: "בעוד נשים בעוטף עזה ובעיר שדרות נאבקות לשמור על שיגרת חייהן במציאות ההזויה שנכפתה עליהן ובצל ירי הטילים שנוחתים מידי יום מרצועת עזה, יו"ר הועדה, ח"כ עאידה תומא סלימאן, יוזמת דיון בוועדה שמייצג עמדה חד צדדית ובמקום לדון בדיון רחב יותר המייצג את כל הצדדים הנפגעים מהמצב, היא בוחרת לנקוט עמדה ברורה בנושא ולייצג רק את הנשים העזתיות"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
בושה
אדם | 04-06-2018 14:10
שחברי כנסת שקוראים לעצמם יהודים לא חותמים לסלק את המחבלת זועבי מהכנסת אם אלה נבחרי העם עדיף לסגור את הכנסת
משיח משיח משיח
צודק | 04-06-2018 22:30
אי אי אי יא יא י א