אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מעשנים והגעתם לכנסת? לא יהיה לכם איפה

מנכ"ל הכנסת הודיע על סגירת כל חדרי העישון במשכן; אזורי העישון מחוץ לבניין יצומצמו ותתוגבר האכיפה נגד העישון. בנוסף, וועדת העבודה הרווחה אישרה הבוקר את הצו למניעת עישון במקומות ציבוריים

מעשנים והגעתם לכנסת? לא יהיה לכם איפה
  (צילום: Nati Shohat/Flash90)

בתום ישיבה של מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' עם ח"כ יהודה גליק, הוחלט היום (רביעי) כי הכנסת תסגור את כל חדרי העישון בבניין, מלבד "הקובייה שבפרסת" המליאה המיועדת למנוחה לחברי הכנסת. כך גם אזורי העישון בכנסת מחוץ לבניין יצומצמו, תתוגבר האכיפה נגד איסור העישון ויתווספו שלטים בנושא.

לפי ההסכם, הכנסת תפעל לסגור את כל חדרי העישון בבניין, מלבד הקובייה שבפרסת המליאה.• אזורי העישון בכנסת מחוץ לבניין יהיו: הגינות החדשות מעל האודיטוריום, מרפסת העישון ליד המזנון החלבי ומרפסת מזנון הח"כים.• בחדרי המדרגות ייאכף איסור העישון ויתווספו שלטים בנושא.• בשלב ראשון דלת הפרסה תוסדר כך שלא תוכל להישאר פתוחה. במקביל, בפגרת הקיץ יותקן לחצן לפתיחת הדלת של הקובייה בפרסה• יתווספו בבניין שלטים המודיעים היכן אסור ומותר לעשן. ותוגבר האכיפה בחדרי המדרגות

בנוסף, וועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה הבוקר את הצו שיכנס לתוקף בתוך כ- 60 יום, למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון המרחיב את המקומות שבהם אסור לעשן. לבקשת ח"כ גליק הורחב הצו גם לאירועים במקומות ציבוריים, בתי המשפט, רשויות מקומיות, ומועצות דתיות.

במסגרת אישור הצו, נוספו לנוסח הצו שהוצע על ידי שר הבריאות מקומות ציבוריים רבים שבהם יהיה אסור לעשן (למעט באזורים מוגדרים שנמצאים במרחק של לפחות 10 מטרים מפתחי היציאה והכניסה ומהבנין) ובהם: כל אירוע מאורגן ותחום, הממשלה ומשרדי הממשלה לרבות יחידותיהם ויחידות הסמך שלהם, בתי המשפט ובתי דין, רשויות מקומיות, ומועצות דתיות.

סיור ב"פרסה" מאחורי הקלעים של מליאת הכנסת (צילום: סרוגים)

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), הדגיש כי הוועדה הקפידה לכלול בצו הוראות המאפשרות אכיפה, ולא איסורים שאינם ריאליים. "הרחבנו את המגבלות ככל הניתן, אבל צריך להרגיל את החברה לשינויים בהדרגה. יש לנו גם מתחים, ובימים כמו כאלה יותר אנשים נוטים להימשך לסיגריות לצערי".

ח"כ גליק: "אנחנו מביאים היום בשורה של הצלת חיים לתושבי מדינת ישראל. זהו צעד נוסף בסדרה של צעדים שנמשיך להביא ולא נרפה על מנת להציל חיי אדם".

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו