אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלו הזוכים באות ההצטיינות של השירות הלאומי

במסגרת שבוע ההוקרה למתנדבי השירות הלאומי- אזרחי הוענקו אמש אותות הצטיינות ל- 56 מתנדבים במשכן נשיא המדינה. במשך השבוע חגיגי מצדיעים שרים, חברי כנסת, אנשי ציבור ומוסדות שונים לצעירים המתנדבים במסגרת השירות הלאומי-אזרחי

אלו הזוכים באות ההצטיינות של השירות הלאומי
  נשיא המדינה מעניק את תעודות ההצטיינות (צילום: נעם פיינר)

מצדיעים למתנדבים: אמש (שני) נפתח שבוע ההוקרה השנתי למתנדבי השירות הלאומי-אזרחי, הפועלים למען החברה והמדינה בשלל מסגרות ההתנדבות, ומגיעים מכלל המגזרים בחברה הישראלית :ערבים, חרדים, צעירים עם מוגבלויות, צעירים מרקע של סיכון ומצוקה, בנות הציונות הדתית ועוד. שבוע זה מהווה את שיאה של שנת הפעילות, בה מתנדבים מדי שנה עשרות אלפי בנים ובנות. במסגרת השבוע נערכים אירועים מיוחדים למען המתנדבים וכן מתקיימים כנסים וימי עיון העוסקים במגזרים השונים, המתנדבים בשירות הלאומי-אזרחי.

בטקס חגיגי ומרגש שהתקיים במשכן נשיא המדינה הוענקו אותות הצטיינות לעשרות מתנדבים נבחרים על תרומתם והתנדבותם המשמעותית לטובת החברה והמדינה. הטקס נערך במעמד השר הממונה על השירות הלאומי-אזרחי, אורי אריאל, ומנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי, שעברו בין המתנדבים והעניקו להם את תעודות ההוקרה. המתנדבים הנבחרים מגיעים מכלל פלחי החברה הישראלית: מתנדבים יהודים ושאינם יהודים; חילוניים, דתיים וחרדים; צעירים מרקע של סיכון ומצוקה וצעירים עם מוגבלויות.

הזוכים בתעודות ההצטיינות (צילום: רשות השירות הלאומי)

"באירוע המיוחד הזה, מתגלה החברה הישראלית במלוא הדרה, ובמלוא גיוונה. אתם ואתן מגיעים מכל חלקי הארץ ומייצגים את כל הקבוצות בישראל – דתיים וחילונים, ערבים וחרדים" אמר נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין. בשנים האחרונות גדל מספר המתנדבים והמתנדבות לשירות הלאומי-אזרחי, עוד ועוד מתנדבים ומתנדבות מהחברה החרדית, מהחברה הערבית ומאוכלוסיות שלא השכלנו לזכות בהן קודם, כמו צעירים במצבי סיכון וצעירות וצעירים עם צרכים מיוחדים, הצטרפו לפסיפס המופלא של השירות הלאומי-אזרחי. ועל כך כה לחי.

"אני מבקש להודות ולברך את מנכ"ל רשות השירות הלאומי היוצא, שר-שלום ג'רבי, על פועלו בשמונה השנים האחרונות לטובת מתנדבי השירות ועל הרפורמות החשובות שבוצעו במסגרת הקדנציה שלו" הוסיף. "בהזדמנות זו חשוב להזכיר שהשנה לרגל שנת ה-70, בית הנשיא בשיתוף עם מנהלת השירות הלאומי, ניגש לסייע במתן חנינה למתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי-אזרחי, שהסתבכו בפלילים טרם שירותם" ציין הנשיא בדבריו והדגיש: "זו אמירה חשובה לנוער שבחר לשרת שירות לאומי. אפשר, ניתן ורצוי לפתוח דף חדש. אני מקווה שמנהלת השירות תתגייס לסייע לכל אותם נערות ונערים הזקוקים, לפתיחת דף חדש ויחד נצעיד אותם קדימה."

"היום אנו מצדיעים ל-57 מצטיינים של השירות הלאומי אזרחי. לאחרונה, עולות טענות כזב בדבר קיצוץ של כמחצית מדירות המוקצות לבנות השירות הלאומי-אזרחי. האמת היא, כי אנו במתווה של 50 אחוז מתקני השירות הלאומי יהוו תקני חוץ- וזו מתוך אמונה גדולה בחשיבות של מסגרות התנדבות מחוץ לבית וזוהי האמת לאמיתה" אמר השר אורי אריאל. "בנוסף, על מנת, לשמור על עמותות השירות לאומי פעלנו וקבענו תעריף לתקן בת שירות שהינו צמוד למדדים שונים ובכך שומר על עמותות השירות הלאומי אשר מדיי שנה היו נתונות לאיום בקיצוץ גובה התקנים".

נשיא המדינה והשרים בטקס הענקת תעודות ההצטיינות (צילום: נעם פיינר)

"החל מהיום הראשון בו השירות הלאומי הינו תחת סמכותי אנו ממשיכים לפעול לשיפור המערך הכולל בדגש על המתנדבי השירות הלאומי-אזרחי" הוסיף. "מתנדבים יקרים, אתם הופכים את החברה הישראלית למקום טוב יותר עבור כולנו, אתם הסיירת החברתית של מדינת ישראל. אנו נגביר את קליטת המתנדבים כך שכל מי שיחפוץ להתנדב בשירות הלאומי-אזרחי, יתנדב. יישר כוח מתנדבים"

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי שמסיים השנה את תפקידו לאחר 8 שנים ברשות, אמר כי "העלייה המשמעותית במודעות הציבורית לחשיבות שירותם של המתנדבים, יחד עם העלאת מעמדם בחברה הישראלית, הביאה להגדלה משמעותית של אלפי מתנדבים הנוטלים חלק בשירות הלאומי, בכלל המגזרים בחברה הישראלית. אני מודה לנשיא המדינה ראובן ריבלין על קיום הטקס ולשר הממונה על השירות הלאומי-אזרחי אורי אריאל, על התמיכה והדאגה למפעל השירות הלאומי-אזרחי, ומקווה כי טקס זה יהפוך למסורת קבועה במשכן נשיאי ישראל, ע"מ להוקיר את פועלם של מעל 18,000 המתנדבים התורמים תרומה משמעותית למדינת ישראל ולחברה הישראלית כולה".

לצד האירוע המרכזי בבית הנשיא, יתקיימו לאורך השבוע אירועי שיא נוספים, ביניהם יום עיון לאוכלוסייה החרדית המשרתת, יום עיון למגזר המיעוטים ועוד. היום (שלישי) ייערך יריד תעסוקה ולימודים למתנדבים עם צרכים מיוחדים, שיכלול ביתנים לרישום ומידע על מוסדות השכלה ומעסיקים, לרבות הנגשת מידע רלוונטי לאוכלוסיות השונות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
תהייה
בת שירות | 10-07-2018 12:48
מה היו הקריטריונים לקבל אות מצטיין? לא זכור לי בכלל שקיבלתי הודעה על זה או משהו... איך בחרואת המצטיינים?