אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לוחם דובדבן רונן לוברסקי הי"ד הובא למנוחות

מאות ליוו למנוחות את הלוחם רונן לוברסקי הי"ד, בבית העלמין בהר הרצל. אחיו: "כולם מדברים עליך, אוהבים אותך". מפקד דובדבן: "היית מהלוחמים הטובים ביותר; נפלת מות גיבורים"

לוחם דובדבן רונן לוברסקי הי"ד הובא למנוחות
  (קרדיט: יונתן סינדל, פלאש 90/ באדיבות המשפחה)

מאות בני משפחה, חברים וצוות יחידת דובדבן ליוו את הלוחם סמל ראשון רונן לוברסקי הי"ד, בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. אחיו ספד: "בזכות המעשים הטובים שלנו יהיו פחות הלוויות". מפקד יחידת דובדבן: "היית מהלוחמים הטובים ביותר; נפלת מות גיבורים".

לוברסקי, בן 20 מרחובות, נפגע מלוח שיש כבד שהושלך לעברו ופגע בגבו ובראשו. הוא נפטר בשבת לאחר שנפצע אנוש בפעילות מבצעית סמוך לרמאללה. לוברסקי הוא לוחם דובדבן הראשון שנהרג כתוצאה מפגיעת אויב בפעילות טרור.

אוהבים אותך, היית יותר טוב מכולם

"אחי היקר, איך הגענו לסיטואציה המוזרה הזאת?", ספד לו בבכי אחיו אריק. "כבר כמעט אמרו עליך הכול. למרות שהיית כל כך צנוע, ואני עפר לרגליך, אני עכשיו בן אדם הרבה יותר טוב בזכותך. כולם מדברים עליך, אוהבים אותך. תמיד נלחמת, בחרת כל החיים, בכל הדלתות הסגורות נכנסת והיית יותר טוב מכולם. אני בטוח שבחרת גם את הרגע הזה".

האח אריק פנה לעם ישראל, "שחיבק את המשפחה שלי חיבוק עצום שלא ידעתי שקיים", וביקש להודות על התפילות והאיחולים. "הניצחון שלנו, יותר משהחיות יהיו מתחת לאדמה, זה שאנחנו נחיה חיים אמיתיים. אני פונה אליכם שתחיו בשמחה, תקימו משפחות גדולות ותעריכו את המדינה שיש לנו. לאט-לאט בזכות המעשים הטובים שלנו יהיו פחות הלוויות", הוסיף בכאב.

כל עם ישראל התפלל לרפואתך

סגן שר הביטחון אלי בן דהן ששימש כנציג הממשלה בלוויה פתח בדברי ניחומים: "פתחתי הבוקר את ארון הקודש, עמדנו כולנו וקראנו פרקי תהילים לרפואתך. אני בטוח שכך היה בכל בית כנסת בארץ, מאז נפצעת בכל מקום התפללו לרפואתך, כזה הוא עם ישראל ערבים זה לזה".

"בזכות מסירותך יכולים אחיך בחיפה ובבאר שבע, בבית אל ובגוש עציון לחיות את חייהם בשלווה", הוסיף.

בן דהן קרא לערבים הגרים ביהודה ושמרון, "אתם יכולים לבחור בדרך השלום ואז תהנו מכל השפע של ישראל שיכולה להעניק לכם, אבל מי שבחר בדרך הטרור וההרס ידע שייתקל בחומה בצורה. לא תצליחו להפחיד אותנו, חזרנו לארצנו כדי לא לעזוב אותה עוד לעולם".

איזה גיבור היית, חייל מצטיין שקיבל את סיכת מפקדו בסוף המסלול, יחד עם זאת חיל צנוע ושקט שרצה כל הזמן להשתפר. בשם חבריך ליחידה ובצה"ל ומערכת הבטחון כולה. אני מבטיח לך שלא נשקוט ולא ננוח עד שנתפוס את מי שפגע בך.

 

הוריו ואחיו מלווים את רונן לוברסקי הי"ד למנוחות (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90)

ע' ביטון מפקד יחידת דובדבן, סיפר כי "ביום רביעי בשעות הערב התקבל מידע על חוליית הטרור שביצעה בעבר פיגועי ירי ובדרך לבצע עוד אחד, מידע זה הוביל את היחידה לביצוע המבצע שהצליח לשבש את חברי חוליית הטרור, אחד מבין מאות המבצעים אותם היחידה מבצעת, אבל ממנו רונן לא שב".

בהמשך ספד לחייל המצטיין: "לוברקסי, ככה כולם מכירים אותך. חונכת מבית על ערכים של תרומה, היית בן למשפחה של לוחמים, מלח הארץ", והמשיך לתאר כי בשעות בהן התפללו בבית החולים, "אמא שלך הצביעה על בני המשפחה ואמרה 'לוחמים כולם: גבעתי כפיר, אבל רונן הוא הטוב ביותר'"

 

רונן לוברסקי, אביו ואחיו (קרדיט: באדיבות המשפחה) 

בחרת להתנדב ליחידת דובדבן, ציין ביטון, וסיפר כי לפני מספר חודשים בטקס סיום מסלול ההכשרה, העניק באופן אישי מפקד הצוות את סיכת הלוחם שהיית על חזהו ללוברסקי הי"ד. "היית הלוחם היחיד שקיבל זאת, בתור הערכה והוקרה רבה אליך זכית", הוסיף.

נפלת מות גיבורים

לבסוף סיכם בכאב, "היית מהלוחמים הטובים ביותר, בעל אחריות אישית ומשמעת עצמית מהגבוהות ביותר, היית בכוח הפורץ של הצוות מהראשונים למגע עם האויב, שותף למבצעים רבים ללכידת מחבלים ואת הכל ביצעת בצניעות אבל בביטחון. לחמת כנגד כל הסיכויים מאז נפצעת, נפלת מות גיבורים בפעילות מבצעית בהגנה על תושבי מדינת ישראל. נמשיך לפעול עם האמת שלנו".

 

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
יהי זכרו ברוך
יוסי | 27-05-2018 10:02
אמן ואמן
2
מעניין אותי נורא לדעת האם הממשלה האימפוטנטית
אוראור | 27-05-2018 10:52
והרדומה שלנו חושבת לטפל בערבי הזבל הזה שזרק עליו פלטה כבדה - ובאשמתו הוא מת זמן קצר לאחר מכן!!!!!!!!!!!!!