הרב לבנון לתלמידיו: אפשר להשאר באולם עם אטמי אזנים - סרוגים

הרב לבנון לתלמידיו: אפשר להשאר באולם עם אטמי אזנים

שבוע לאחר שאמר בראיון כי שירת נשים היא 'יהרג ואל יעבור' כותב הרב אליקים לבנון לתלמידיו בישיבת אלון מורה כי למרות שההוראה שלו היא לצאת מאולם בו מופיעה זמרת, "אם יהיה חייל שיחליט לא לצאת אלא להצטייד באטמי אוזניים ובכך להימנע משמיעת הזמרת - לא אחייב אותו לצאת".

author-image
הרב לבנון לתלמידיו: אפשר להשאר באולם עם אטמי אזנים
  לצאת מן האולם. הרב לבנון (פלאש90)

אטמי אזנים במקום כיתת יורים.

שבוע לאחר שאמר בראיון לרדיו 'קול חי' כי חיוב חיילים להשאר באולם בו מופיעה זמרת הוא בבחינת 'יהרג ואל יעבור' מוסיף רב היישוב וראש הישיבה באלון מורה, הרב אליקים לבנון על הסוגיה.

כזכור, אמר הרב "אם כופים על אדם לעבור על המצוות, אפילו על דבר קל כמו שרוך הנעל, הדין הוא יהרג ואל יעבור."

"הם מקרבים את המצב שבו רבנים יאלצו להורות לחיילים – אתם חייבים לצאת מאירועים כאלה גם אם תעמוד כיתת יורים בחוץ, ויירו בכם למוות, אתם חייבים לעזוב את המקום כי זו שעת גזירה."

הרב הוסיף כי את תתקבל כזו החלטה, הוא ימליץ לתלמידיו שלא להתגייס לצה"ל.

אפשר עם אטמי אזנים

בסוף השבוע, נראה כי הרב מוצא פתרון לחיילים שאינם יכולים לצאת מן האולם, כשבדף הקשר של חיילי ישיבת אלון מורה כותב הרב לתלמידיו: "אם יתקיים אירוע בצה"ל שבו מזמינים זמרת, אורה לכל חייל לבקש ממפקדו לצאת ולא להיות נוכח."

"אם יהיה חייל שיחליט לא לצאת אלא להצטייד באטמי אוזניים ובכך להימנע משמיעת הזמרת – לא אחייב אותו לצאת".

עוד כתב הרב כי "ברור שמלכתחילה היינו שמחים את כל הגופים הציבוריים היו פועלים ברוח זו וכפי שנהוג ביישובנו, נשים שרות בפני נשים וכולן שמחות מכך".

הרב לבנון מתבצר בעמדתו כי במידה וצה"ל יחייב את החיילים להיות נוכחים בשעת שירת נשים, תהיה זאת כפייה אנטי-דתית. לדבריו, "במקרה כזה מתקוממת תורת ישראל ללא פשרות ואינה מותירה מקום לשיקול דעת – החייל חייב לצאת מאירוע כזה, ולא משנה כלל מה תהיינה התוצאות של מעשהו!"

"אם צה"ל כופה אנשים לנהוג בניגוד לאמונתם, הוא חדל מלהיות צבא העם, עם כל המשמעויות הכרוכות בכך".

עוד כתב הרב לבנון כי הוא "מזמין את כל רודפי הדמוקרטיה וחופש הביטוי החסים על עיתונאים ודורשים לתת להם חופש לכתוב ככל העולה על רוחם להצטרף אליי בקריאה לתת לכל חייל ואדם לקבוע את דרך חייו על פי אמונתו."

"מי שמגדיר 'חופש דת ומצפון' כ'התחרדות', יואיל לבאר מדוע הוא בעד חופש עיתונאי".

לרב אין גם בעיה עם מה שמכונה ההקצנה הדתית בצה"ל כשהוא כותב בסיום דבריו: "ודאי שהנני מאמין ומצפה ליום שצה"ל 'יתחרד' וינהג כולו על פי דרך אבותינו!".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
האם רבנים לא כופים על אחרים לנהוג בניגוד לאמונתם?
מספיק עם הצביעות | 27-11-2011 16:32
אם רב כופה על העובדים אצלו לעבור על המצוות,אפילו מצווה קלה, האם גם אז הרב לבנון יפסוק שהדין הוא יהרג ואל יעבור? האם גם אז יקרא הרב לבנון להצטרף אל עובד זה בקריאה לתת לכל אדם לקבוע את דרך חייו על פי אמונתו.? האם הרב לבנון יגבה את העובדים באופן חד משמעי? או שמא לרבנים מותר לכפות על הכפופים להם ככל העולה על דעתם?
2
בושה לכפייה החילונית שיש בצבא
| 27-11-2011 17:38
הגיע הזמן לקול מחאה שיצא מכל הציבור הדתי שבצבא.
3
מעתה כל אדם שרב כופה אותו יאטום את אוזניו!
זמן המחאה | 27-11-2011 22:33
4
תן מנוחה
שולמית | 28-11-2011 14:51
כב' הרב המכובד-תן מנוחה לבנינו הבוגרים דיים ויודעים ב"ה להתנהל בצבא ובאקדמיה כראוי.אל תעמיס עליהם מחשבות טורדניות מיותרות. שירת נשים-כו-לם שומעים ולא מעלים שטויות במוחם.
5
ל-4: מנוחה יש בעוה"ב, כאן נאבקים וגם חושבים
תודה | 30-11-2011 12:25