אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מחבלים הציתו את מטעי הדובדבנים בגוש עציון

שבוע לפני פסטיבל הדובדבנים הגדול בגוש עציון, הלילה הציתו מחבלים 'פלסטינים' את מטעי הענק של הדובדבנים בכפר עציון, והשחיתו ציוד בשווי עשרות אלפי שקלים

(צילום: ירון רוזנטל)

מטע דובדבנים ענק הוצת הלילה (בין שלישי לרביעי) ביישוב כפר עציון, שבוע בלבד לפני פסטיבל הדובדבנים השנתי המתקיים במקום.

על פי תושבי היישוב, מדובר בהצתה מכוונת שכן היא נעשתה בשעת לילה מאוחרת. גם התזמון- שבוע לפני פסטיבל הדובדבנים- לא מותיר ספק בקרב תושבי המקום כי מדובר בהצתה מכוונת שנועדה ליצור בהם פגיעה כלכלית.

העצים השרופים (צילום: ירון רוזנטל)

על פי ההערכות, הנזק נאמד בשווי של עשרות אלפי שקלים, שכן מלבד העצים ניזוק גם ציוד חקלאי יקר.

שלמה נאמן, ראש מועצת גוש עציון, התייחס לטרור החקלאי ואמר: "אנו עדים למתקפות מאורגנות על ידי פורעים ערביים בחקלאיים יהודיים שחוזרות ונשנות. לא מדובר כאן בבני נוער משועממים אלא לא פחות מפגיעה חמורה בעם ישראל ובריבונות ישראל".

החממות (צילום: ירון רוזנטל)

"לא יתכן שחקלאי יהודי לא יוכל לעבד את אדמתו. הפורעים ממשיכים את ניסיונם המסורתי לנשל את אנשי גוש עציון מאדמתם, ואנו מכריזים בפה מלא שהם יימצאו אותנו כאן עומדים על ערכינו ועל אדמתינו לנצח. רשויות המדינה ובראשם בית המשפט ששיחרר רק לפני מספר ימים את הפוגעים בחקלאי ישראל לאחר שנעצרו על ידי כוחותינו בעמל רב, נדרשים לפעול במיידית להשלטת שלטון החוק. חקלאיי גוש עציון וכפר עציון אינם הפקר".

(צילום: ירון רוזנטל)

בתוך כך, כמידי שנה פסטיבל דובדבנים בגוש עציון ייערך ביום שישי הבא, יח' בסיוון, 1.6.18. הקטיף מתנהל באופן עצמאי ובשיטת 'אכול כפי יכולתך' בנוסף, במקום יפעלו סדנאות לילדים, מתנפחים, שוק איכרים ועוד.

בואו לחזק את החקלאים וליהנות : לרכישת כרטיסים ברכישה מוקדמת לחצו כאן 

(צילום: ירון רוזנטל)

ירון רוזנטל, מנהל בית ספר שדה כפר עציון מסר: "ההצתה היום היא החמורה ביותר שהיתה בשנים האחרונות, עבודה של שנים רבות ירדה לטמיון. לא נוותר על ההיאחזות באדמה הזאת ונמשיך להפריך את מטע הדודבנים שלנו שהוא מטע הדובדבנים הגדול בארץ״.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
בטחון התושבים
דויד | 23-05-2018 12:01
הממשלה הנבחרת וצהל.והמשטרה ובתי המשפט.יש לטפל בפורעים.בנחרצות ובתוקף.ולמצות עם המחבלים ושולחיהם במלוא חומרת הדין..ולשלול מהם את האפשרות לעבוד בישראל.ואת הכניסה ליישובים יהדים
2
הפלסתינים הם רק יפסידו.כי גם אצלינו
אני.א.א חיפה | 23-05-2018 23:35
יצאו לשרוף לפלסתינים מטעים ההפסד זה יהיה גם ןלהם.הפלסתינים צריכים להבין שגם אצלינו יש מטורפים ונקמנים..