אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלשיך יוצא להגנת המשטרה: "ההפגנה הייתה לא לגיטימית ואלימה בצורה חריגה"

מפכ"ל המשטרה יצא שוב להגנת השוטרים סביב ההפגנה בחיפה: "לא לגיטימית ואלימה בצורה חריגה". על פציעתו של ג'עפר פרח, אמר: "מטבע הדברים כל עובר חוק בא בטענות לשוטרים, והן צריכות להיבדק"

אלשיך יוצא להגנת השוטר: "ההפגנה הייתה אלימה"
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash9)

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, יצא היום (שלישי) שוב להגן על השוטרים סביב ההפגנה האלימה שהתרחשה בסוף השבוע האחרון בחיפה, "לא לגיטימית ואלימה בצורה חריגה". על פציעתו של ג'עפר פרח שנעצר במהלכה, אמר: "מטבע הדברים כל עובר חוק בא בטענות לשוטרים, והן צריכות להיבדק".

לדברי אלשיך, צריך להפריד בין שני דברים: אחד הוא אומר, "ההפגנה היתה לגמרי לא לגיטימית ואלימה בצורה חריגה. קולות של הבושה מהמגזר הערבי שהועברו אליי, הם כאלה שהתביישו באיך שמתנהגים שם".

"מנגד", הוא מוסיף, "שוטרים צריכים לשמור על החוק ולכן בכל פעם שעולה טענה על זה שאולי נעברה עברה אנחנו מכניסים את מח"ש לתמונה. מח"ש מקבלת את כל החומרים וחוקרת ככל שנראה לה".

החקירה לא מצדיקה צעד פיקודי

אך ציין כי כרגע למיטב ידיעתו החקירה עדיין מתנהלת. "לא הועבר לנו שום דבר שכרגע מצדיק צעד פיקודי אנחנו לוקחים ברצינות כל מה שיועבר לנו ואני מקווה שיגיעו למסקנה כי המסקנה מאוד חשובה לנו בעיקר לאור ההתעניינות הציבורית בעניין זה", בסוף דבריו אמר כי "מטבע הדברים כל עובר חוק בא בטענות לשוטרים והטענות צריכות להיבדק".

 במקביל, השוטר שנטען שתקף את פרח הגיע היום לחקירה באזהרה במשרדי מח"ש במשרד המשפטים, שם סיפר כי האחרון השתולל וסירב למעצר.

גם השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס לפציעתו של פרח, ותמך בעמדת המפכ"ל: "אנחנו סומכים על מח"ש שתשלים את החקירה במהירות ובאופן מקצועי, ותסיר את העננה מעל המקרה". את הדברים אמר ארדן בטקס פתיחת יחידת שיטור עירונית חדשה בטירת הכרמל.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אלשיך
שרה | 30-01-2019 11:53
ברוך שפיטרנו למרות שהוא כבר כלום ממשיך להסיט נגד כול מה זז רק שכח שהכדור עגול אפשר לחשוב שהגיזעני הזה אשכנזי