מה אנחנו צריכים ללמוד מהחתונה של הארי ומייגן

לא כל יום נסיך ונסיכה מתחתנים. חתונת בית המלוכה הבריטי מראה שאפשר לשמור על כללי הטקס בלי רצון להיות מקוריים. וגם שמלת הכלה מלמדת שאפשר להתלבש צנוע

מה אנחנו צריכים ללמוד מהחתונה של הארי ומייגן
  (צילום: שאטרסטוק)

חתונת בית המלוכה הבריטי, ריתקה עשרות מילונים בעולם למסכי הטלויזיה ולאתרי האינטרנט, שעקבו אחרי כל צעד בטקס המוקפד. אלמלא הייתה זו שבת, מן הסתם גם רבים מעמך ישראל היו צופים באירוע, שמציג לעולם את טוב הטעם הבריטי, שממנו גם אנחנו יכולים ללמוד משהו.

לשמור על כללי הטקס

טקס החתונה של הזוג, נערך לפי כללים ישנים ונוקשים שנוסחו בטח בזמנו של איזה מלך עתיק (אדוארד/פיליפ/הנרי ה-1-8). בטקס המוקפד כל אחד ידע את מקומו ואת תפקידו, וזה כולל גם את החתן והכלה וגם את הכומר מסדר החופה והקידושין כדת אליזבת בבריטניה.

אף אחד לא ניסה להיות מקורי (- וגם אם ניסה בטח סורב). בניגוד למה שקורה במגזר ומחוצה לו, הזוג לא ביקש להקריא שירי אהבה אחד לשני מול כל העולם, חברות הכלה לא דרשו לברך אותה, הכומר מצידו לא ניסה לשחרר את האווירה כשהוא מספר בדיחות תפלות. הטקס נוהל בצורה שמרנית ודתית, אך טקסית שהוסיפה כבוד למעמד.

לא ראינו את הזוג אומר: " נמאס כבר מהכנסייה המושחתת – אנחנו לא מוכנים שכומר יחתן אותנו", או שאיימו כי יסעו להתחתן בחתונה אזרחית בקפריסין. הם שמרו על המסורת הנהוגה מדורי דורות והתנהלו כפי שהטקס מחייב.

בשמלה עם שרוולים

על שמלת הכלה והעיצוב שלה, כבר הרחיבה עורכת מדור האופנה של סרוגים, אבל מה שתופס את העין הוא שהכלה הגיע בשמלה לבנה עם שרוולים. גם שאר משתתפות הכנס, דוכסיות, נסיכות, ברוניות ואצילות בריטיות, הראו כי אפשר להתלבש בצורה מכובדת גם בגזרות צנועות.

מי שמגיע לחתונה של זוג ישראלים (לצערנו גם בתוך המגזר) נחרד לראות את רמת החשיפה של שמלת הכלה. בעדינות, ניתן לומר כי הכלה גלוית לב… האופנה הלא ברורה של שמלות כלה עם מעט מאוד בד, היא תופעה ישראלית מכוערת, שפוגעת בקדושה של החתונה.

אלו שטוענות שהן לבושות (?) ככה כי חם בעיקר בחתונות קיץ, צריכות להעיף מבט על החתן שעומד גם הוא תחת החופה וחנוט בחליפה ועניבה. מסתבר כי נסיכה אמיתית לא מגיעה לחתונה בשמלה חושפנית.

מה הקשר מדים בחתונה?

גם בסיומה של החתונה, לא זינקו חברים של הארי מהגן או מהשירות הצבאי יחד עם קולגות לעבודה לרחבת החופה, כדי להתחבק ולהתנשק עם הזוג מתחת לחופה, משל היו בני משפחה מדרגה ראשונה – תופעה ייחודית כנראה רק למזרח התיכון.

ואי אפשר בלי מילה על הבגדים של החתן הארי, שהגיע לבוש במדי צבא למרות שאינו בשירות צבאי פעיל. בחייאת הארי, כמה מורעל צבא אפשר להיות?

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
שאלה
יצחק | 21-05-2018 16:20
האם העורך של האתר עובר על הכתבות לפני שהם מפורסמות?
2
אתה ממש לא מבין כלום
וואו | 21-05-2018 16:54
תקרא קצת ותתעמק קצת בפרטים.... הצניעות הייתה בגלל הכנסייה, לאחר מכן השמלה לחגיגה הפרטית הייתה לא צנועה בעליל. והטקס היה ממש לא שמרני רגיל אלא עם המון חידושים מודרניים (ופמיניסטיים).
3
כתבה נחמדה ונכונה.השמלות כלה הפרוצות
יפה יוסף | 21-05-2018 17:00
לא נתפשות בשכל.ובעניין המדים שהארי לבש כבר כתבת שהחופה נעשה לפי חוקים נוקשים בלי תרעומת וכל הכבוד להם.
צניעות זה גם המחשוף...
שרון | 22-05-2018 17:40
והמבין יבין...
4
חתונה מלכותית
מ.א. | 22-05-2018 8:31
הייתי בוינזור לצפות בחתונה אין כמו החום הישראלי והמשפחתיות כלה לא צריכה להיות נזירה הבריטים כלואים בעולם עתיק ומיושן המלכה קובעת את החוקים ואין לזוז מכך. הם כל כך מיושנים שאת החתונה העבירו רק בשמע מסכים הם לא מכירים מייגן והארי מקסימים וחברותיים