אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מצדיעים למתנדבים: שבוע ההוקרה לשירות הלאומי יוצא לדרך

שבוע ההוקרה השנתי למתנדבי השירות הלאומי-אזרחי ייפתח בשבוע הבא. בשיאו של השבוע נשיא המדינה יעניק אותות הצטיינות לעשרות מתנדבים נבחרים על תרומתם והתנדבותם המשמעותית לטובת החברה והמדינה

שבוע ההוקרה לשירות הלאומי יוצא לדרך
  מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי והשר אורי אריאל עם מתנדבות השירות הלאומי (צילום: שלומי אמסלם)

ב-27 במאי ייפתח שבוע ההוקרה השנתי למתנדבי השירות הלאומי-אזרחי, הפועלים למען החברה והמדינה בשלל מסגרות ההתנדבות, ומגיעים מכלל המגזרים בחברה הישראלית: ערבים, חרדים, צעירים עם מוגבלויות, צעירים מרקע של סיכון ומצוקה, בנות הציונות הדתית ועוד.

שבוע זה מהווה את שיאה של שנת הפעילות, בה מתנדבים מדי שנה עשרות אלפי בנים ובנות. במסגרת שבוע זה ייערכו אירועים מיוחדים למען המתנדבים, וכן יתקיימו כנסים וימי עיון שיעסקו במגזרים השונים המתנדבים בשירות הלאומי-אזרחי.

בטקס חגיגי ומרגש שיתקיים במשכן נשיא המדינה, יעניק הנשיא אותות הצטיינות לעשרות מתנדבים נבחרים על תרומתם והתנדבותם המשמעותית לטובת החברה והמדינה. הטקס ייערך במעמד השר הממונה על השירות הלאומי-אזרחי, אורי אריאל, ומנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי שר-שלום ג'רבי, שיעברו בין המתנדבים – המגיעים מכלל פלחי החברה הישראלית – ויעניקו להם את תעודות ההוקרה. בטקס יכובדו מתנדבים יהודים ושאינם יהודים; חילוניים, דתיים וחרדים; צעירים מרקע של סיכון ומצוקה וצעירים עם מוגבלויות.

יעניק תעודות הצטיינות. נשיא המדינה ראובן ריבלין (צילום: שלומי אמסלם)

לצד האירוע המרכזי בבית הנשיא, יתקיימו לאורך השבוע אירועי שיא נוספים, ביניהם יום עיון לאוכלוסייה החרדית המשרתת, יום עיון למגזר המיעוטים ועוד. בנוסף, ב-29 במאי ייערך יריד תעסוקה ולימודים למתנדבים עם צרכים מיוחדים, שיכלול ביתנים לרישום ומידע על מוסדות השכלה ומעסיקים, לרבות הנגשת מידע רלוונטי לאוכלוסיות השונות.

שבוע זה מהווה את שיאה של שנת הפעילות, בה מתנדבים מדי שנה מעל 18,000 בנים ובנות. השבוע מבטא את ההוקרה מהמדינה והחברה לפועלם של מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי, אשר בחרו להתנדב ולתרום לחברה הישראלית.

"מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי עובדים קשה כדי להביא את החברה הישראלית כולה למקום טוב יותר" אמר השר הממונה על השירות הלאומי-אזרחי, אורי אריאל. "הם עומדים בחזית העשייה החברתית של מדינת ישראל, והחודש נוקיר להם תודה בחלוקת תעודות הצטיינות בבית הנשיא. השירות הלאומי-אזרחי הוא הסיירת החברתית של מדינת ישראל, ואנחנו נמשיך לפעול על מנת להיטיב עם המתנדבים והמתנדבות".

השר אורי אריאל והמנכ"ל שר-שלום ג'רבי (צילום: דוד חמוי)

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי, אמר כי "העלייה המשמעותית במודעות הציבורית לחשיבות שירותם של המתנדבים, יחד עם העלאת מעמדם בחברה הישראלית, הביאה להגדלה משמעותית של אלפי מתנדבים הנוטלים חלק בשירות הלאומי, בכלל המגזרים בחברה הישראלית".

"אני מודה לנשיא המדינה ראובן ריבלין על קיום הטקס, ולשר הממונה על השירות הלאומי-אזרחי אורי אריאל על התמיכה והדאגה למפעל השירות הלאומי-אזרחי" הוסיף המנכ"ל, שמסיים השנה את תפקידו לאחר 8 שנים ברשות. "אני מקווה כי טקס זה יהפוך למסורת קבועה במשכן נשיאי ישראל, ע"מ להוקיר את פועלם של מעל 18,000 המתנדבים התורמים תרומה משמעותית למדינת ישראל ולחברה הישראלית כולה".

רשות השירות הלאומי-אזרחי היא הגוף הממשלתי המרכז תחתיו את כלל הטיפול בנושא השירות הלאומי-אזרחי. הרשות אחראית על פעילותם של מעל 18,000 מתנדבים המהווים את פסיפס של החברה הישראלית. בשירות פועלים מתנדבים יהודים ובני מיעוטים; דתיים, חילוניים וחרדים; בנות ובנים; צעירים מרקע של סיכון ומצוקה וצעירים עם צרכים מיוחדים. מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי פועלים במגוון תחומים בחברה הישראלית- ברווחה, במוסדות חינוך, בתחום הבריאות, הביטחון, ביטחון הפנים ועוד.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו