אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עורך הדיו נעלב מהתרגיל של בן גביר ופנה לבג"צ. צפו

עורך דינו של חבר הכנסת לשעבר, באסל גטאס, נעלב מהתרגיל שעשו לו אנשי עוצמה כששילמו לו הוצאות משפט בשק של מטבעות. כעת בגצ ידון האם זה חוקי

שופט בית המשפט העליון מני מזוז מבקש להכריע האם מותר לשלם הוצאות משפט בעשרות אגורות ושקלים.

הכל החל כאשר לפני כשנה עתרו ראשי עוצמה יהודית ד"ר מיכאל בן ארי, ברוך מרזל, איתמר בן גביר ויו"ר להבה בנצי גופשטיין לבית המשפט העליון כנגד הסדר הטיעון עם באסל גטאס. בג"צ דחה על הסף את הבקשה ושופטי בית המשפט יורם דנציגר, עוזי פוגלמן ומני מזוז הורו לארבעה בצעד חריג לשלם הוצאות על סך של אלפים ש"ח לבאסל גטאס.

אנשי עוצמה קבעו עם עו"ד של גטאס וביקשו למסור לו שקיות שהכילו מטבעות ושטרות. אלא שעורך הדין סירב לקבל את הכסף ומסר הודעה לבית המשפט העליון כי מדובר בעלבון. עורך הדין טען כי במידה ובית המשפט העליון יסבור שאין בדברים פגם הוא מוותר על תשלום ההוצאות.

עו"ד בן גביר טען בפני בית המשפט כי מדובר בשאלה שעניינה לא אמור לידון בבית המשפט העליון אלא בלשכת ההוצאה לפועל אם וכאשר גטאס יטען טענות.

עורך הדין הוסיף גם לגופם של דברים כי אם בית המשפט העליון יתערב, הרי שמדובר בראש ובראשונה בשאלה עובדתית ויש לקיים דיון בהרכב של שלושה שופטים ולהציג את השקיות עם הכסף. עוד טען בן גביר כי גם אם היו משלמים את כל התשלום רק בעשרות אגורות הרי שמדובר בכסף כדת וכדין במדינת ישראל ולא ניתן לקבוע שמדובר בכסף שאין לאפשר באמצעותו תשלום הוצאות.

השופט מזוז יכריע בבקשה בקרוב.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
לאורי משגב בית המשפט העליון וויתר....
אחד העם | 17-05-2018 19:32
לאורי משגב שעתר לבג''ץ על כך שנתניהו מדליק משואה בטקס המשואות בית המשפט וויתר על ההטרלה הזו. העתירה של בן גביר שהיא הרבה פחות מטרילה על זה הם חוייבו בהוצאות משפט.
2
מזוז שמאלן מפלה
רואה את הנולד | 17-05-2018 23:40
התשובה ברורה ודאי הלוקה בחוסר צדק יטה המאזניים לטובת הזוכה בראשונה ויפסוק לשלם בשטרות לפחות רוב הסכום
3
כרגיל בלוך דוחף את האף
אורי | 18-05-2018 6:50
בכל
4
אני לא בעד המעשה. אבל לפי הידוע לי זה הילך חוקי במדינת ישראל.
כך נראה לי | 18-05-2018 15:25
לא עשו חוק על תצורת התשלום