לא רק איראן: ארה"ב מטילה סנקציות על חיזבאללה

ממשל ארה"ב הודיע כי הוא מטיל סנקציות על הנהגת חיזבאללה, המתמקדות במזכ"ל ארגון הטרור חסן נסראללה וסגנו נעים קסאם. במקביל סעודיה ומדינות ערב נוספות הוסיפו 10 מבכירי חיזבאללה לרשימת החשודים בטרור

לא רק איראן: ארה"ב מטילה סנקציות על חיזבאללה
  מזכ"ל חיזבאללה חסאן נסראללה (צילום: עמוד הטוויטר של רשת PressTV)

ארה"ב ממשיכה להילחם בטרור: משרד האוצר האמריקני הודיע אמש (רביעי) כי הוא מטיל סנקציות כלכליות חדשות על הנהגת חיזבאללה בלבנון, כשהמוקדים העיקריים של הסנקציות הם מזכ"ל ארגון הטרור חסן נסראללה וסגנו נעים קאסם. בהודעה האמריקנית נמסר כי סנקציות יוטלו גם על ארבעה בכירים נוספים בחיזבאללה, וכי יוטלו סנקציות גם נגד פעילי דעאש.

"הסנקציות מתמקדות במועצת השורא של חיזבאללה" אמר שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין בהודעתו. "בכך שאנחנו מתמקדים בהם, ארה"ב מסרבת לקבל את ההבדלה השקרית בין מה שמכונה 'הזרוע הפוליטי' של חיזבאללה לבין עידוד הטרור העולמי של הארגון".

מדובר בפעם השלישית שארה"ב מטילה סנקציות על נסראללה. מזכ"ל הארגון הלבנוני הואשם בעידוד טרור בשנת 1995, ובשנת 2012 הוטלו נגדו סנקציות נוספות בעקבות מעורבותו במלחמת האזרחים בסוריה. עם זאת, זו הפעם הראשונה שבה מוטלות סנקציות על בכירים נוספים בארגון הטרור.

במקביל, סעודיה ומדינות ערב נוספות, ביניהן בחריין, קטאר וכוויית, הודיעו כי הן הוסיפו 10 ממנהיגי חיזבאללה לרשימות החשודים בטרור של המדינות. ראשי הארגון נסראללה וקאסם נכללים גם כן ברשימת המתווספים. המדינות הוסיפו לרשימות גם ארבע ועדות של חיזבאללה, והורו על הקפאת נכסיהם וחשבונות הבנק של בכירי הארגון.

בישראל בירכו על הטלת הסנקציות על ארגון הטרור הלבנוני. "הטלת הסנקציות של ארצות הברית על מזכ"ל החיזבאללה וסגנו, והצטרפותה של מועצת מדינות המפרץ הערביות, היא רגע מכונן בדרך לבלימת איראן ופירוק החיזבאללה מנשקו" אמר אמש שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ. "זה הצעד הנכון. ישראל תומכת ומגבה".

הטלת הסנקציות הנוכחית מהווה חלק נוסף בקמפיין של ממשל ארה"ב נגד הטרור. לפני יומיים ארה"ב הטילה סנקציות כלכליות חדשות על איראן, הכוללות הגבלות שהוטלו על נגיד הבנק המרכזי במדינה. כמו כן הוטלו סנקציות על שלושה בכירים נוספים בבנק האיראני, וכן על הבנק העיראקי "אל-בילאד" שהעביר מיליוני דולרים למשמרות המהפכה של איראן ולחיזבאללה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
בכירי המזבללה מחופרים היטב בבונקרים ומתים מפחד-איזה יופי של חיים יש להם! ח ח ח ח ח ח ח
גימי-יהודי מיהודה | 17-05-2018 10:10
ח ח ח ח ח ח ח ח ח ח..................................איזה מיזבללה!