אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"להתייחס לפשיעה החקלאית כטרור לאומני"

ללא מתנגדים: מליאת הכנסת אישרה היום בקריאה טרומית את הצעת חוק במלחמה נגד הפשיעה החקלאית. פיה, רף הענישה יוחמר, ויוגדרו עונשי מינימום. יוזם החוק ח"כ אילטוב: "החל עידן המעשים וזה רק הצעד הראשון"

"להתייחס לפשיעה החקלאית כטרור לאומני"
  (צילום: Nati Shohat/Flash90)

החמרת ענישה בפשיעה החקלאית: מליאת הכנסת אישרה היום (שלישי) בקריאה טרומית את הצעת חוק העונשין של חבר הכנסת רוברט אילטוב. לפיה, רף הענישה יוחמר, ויוגדרו עונשי מינימום בכל הקשור לפשיעה חקלאית.

לפי השינויים, יינתנו  6 שנות מאסר במקום 4, בקביעת רף ענישת מינימום – העונש לא יפחת ממחצית העונש הנקבע בחוק. כמו כן, בית המשפט יהיה רשאי לחייב את העבריין לשלם לחקלאי שנפגע סכום של עד 2 וחצי מיליון ש״ח, במקום 258,000 שהיה נהוג עד היום. בנוסף לקנס של 100,000 ש״ח על איום לפגיעה בציוד חקלאי או בתוצרת חקלאית.

"הפשיעה חקלאית הפכה למכת מדינה שגורמת לנזקים רבים לחקלאים ולחקלאות בכללותה", נכתב בהצעת החוק. כשהפשיעה באה לידי ביטוי: "בהשחתה של ציוד ורכוש חקלאי, גניבה, ונדליזם, הצתה והברחה של בעלי חיים.

בנוסף נכתב, כי "מלבד הפגיעה במקורות הפרנסה של החקלאים, נוצרת פגיעה בתחושת הביטחון הכללית והאישית של החקלאים הנדרשים להגן בגופם על אדמותיהם תוך חירוף נפשם. היעדר הרתעה מספקת מביא להרחבת היקף הפשיעה החקלאית, עד כדי הקמתן של התארגנות עצמאיות ופרטיות ללוחמה בפשיעה הכלכלית האמורה".

שנים שהחקלאים סובלים מפשיעה חמורה נגדם

אין חולק על חשיבותה של החקלאות בהווי הישראלי. רוב המגזר החקלאי בישראל נמצא במרחב הכפרי ותרומתו למדינה היא חיונית מבחינה כלכלית, חברתית, ערכית ולאומית. אף על פי כן, זה שנים שהחקלאים סובלים מפשיעה חמורה המבוצעת כנגדם, שפוגעות בהם מבחינה כלכלית ומורלית. כתוצאה מכך נפגעת המדינה כולה."

אילטוב: ״תם עידן הדיבורים, החל עידן המעשים. היום היה רק הצעד הראשון, עלינו להתחיל להתייחס לפשיעה החקלאית כטרור לאומני לכל דבר ולשים את הנושא בראש סדר העדיפויות שלנו״.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו