הקב"ה עבד בשבילנו שעות נוספות. עכשיו תורנו

עכשיו תורנו. הקב"ה דאג לנו חומרית, כעת חובתנו לדאוג לרוח. עלינו להוכיח שאנו ראויים לשפע שקיבלנו. עלינו לתרום את חלקנו ולהקים כאן חברת מופת ישרה והגונה. עלינו לקיים את הציווי המופלא - 'ואתם תהיו לי ממלכת כהנים וגוי קודש'

הקב"ה עבד בשבילנו שעות נוספות. עכשיו תורנו

אוטו פון ביסמרק, קנצלר הברזל, היה אחד המדינאים הגדולים והמבריקים ביותר בתולדות האנושות. המדינאי המבריק הזה שיצר במו ידיו את גרמניה האימתנית (והרצחנית) בשלהי המאה התשע עשרה, הסביר פעם את סוד המדינאות: 'מדינאי לא יכול ליצור דבר בעצמו', כך המדינאי הגדול מהמאה ה-19, 'עליו לחכות בשקט ולהקשיב, וכשישמע את צעדי האל בתוך ההיסטוריה, יזנק ויאחז בשולי גלימתו'.

'אני מלאה הלכתי, וריקם השיבני ה' ', אמרה נעמי במגילת רות. כמה צדקו דברי מורי, הרב יעקב מדן, כשאמר שכשהכל בסדר איננו רואים את יד ה' –  'אני מלאה הלכתי'. רק כשחסר לנו, אנו שמים לב לקיומו של הבורא  – 'וריקם השיבני ה' '.

לו היינו שומעים שבמשך שבוע קרו חלילה האירועים הבאים: נשיא אירן רוחאני, חשף במסיבת עיתונאים מסמכים רגישים שנגנבו מתוך הקריה, פוטין חתם על עיצומים כלכליים נגד מדינת ישראל, דונאלד טראמפ הזמין את רוחאני להיות אורח הכבוד באירועי הארבעה ביולי וגם העביר את השגרירות האמריקאית בחזרה לתל אביב- היינו מכנסים עצרת תפילה דחופה וקוראים בקול גדול: 'אלי אלי למה עזבתני'.

ברוך ה' דבר מהדברים הנוראיים הללו לא קרו. הכל קרה הפוך. אז למה שלא נקרא בקול גדול – 'מאת ה' הייתה זאת'? זכינו לראות את יד ה' בעולם. הקב"ה ירד מכיסא כבודו ועבד שעות נוספות למעננו. לפני שלושים שנה, רצף אירועים פנטסטיים שכזה לא היה מתפרסם אפילו כמדע בדיוני.

ועכשיו תורנו. הקב"ה דאג לנו חומרית, כעת חובתנו לדאוג לרוח. עלינו להוכיח שאנו ראויים לשפע שקיבלנו. עלינו לתרום את חלקנו ולהקים כאן חברת מופת ישרה והגונה. עלינו לקיים את הציווי המופלא – 'ואתם תהיו לי ממלכת כהנים וגוי קודש'.

=======

המאמר יתפרסם בעלון 'שבת בשבתו' של פרשת 'נשא'

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
9 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
לכו לעבוד קודם כל. נצלנים
אני | 15-05-2018 10:29
רוב רובה של החברה הדתית נצלנית ומאוסה
איש בזוי וחולה - גש לטיפול
ידידיה | 15-05-2018 11:25
אין מה להוסיף
2
בעל כורחכם תכריזו!
יהודי | 15-05-2018 14:36
אכן צודק, וכתוב נפלא!! לא יעזור לכם - כולנו יחד נכריז ה' הוא האלוקים!!! ואין עוד מלבדו!!!
3
צריך לחזור ולהפנים את מה שכתוב כאן!
מעולה! מאמר מדהים! | 15-05-2018 19:22
לא תמיד אני קורא, תודה לה' שהפעם כן!
4
מה לך ולבורא? כל.הזמן את מעביר מסר מטעה ...
אורי | 16-05-2018 12:13
כתוב מאמר עם נושא ונשוא... ומושא.
5
דברים חשובים מאוד!
מרקוס | 16-05-2018 14:24
ע
6
דער גוט טראכט אונד די מענטש לאכט
רעב יואליש טיילבויים | 16-05-2018 17:35
ר
7
אכן היה זה חודש עתיר ניסים
יהושפט גבעון | 17-05-2018 11:47
איזה חודש קיבלנו: מבצע בית הקלפים בסוריה וההלם של איראן; הצגת השקר האיראני ונתונים נוספים; יום העצמאות ה-70; טראמפ מכבה את ההסכם המטופש עם איראן; איראן מודה בגלוי ששיחדה מנהיגים כדי שיקדמו את ההסכם; כלכלת טורקיה מתמוטטת ונציגינו מגורשים מטורקיה; הכרת ארהב בירושלים כבירת המדינה היהודית; ניגון שיר התקווה בכיכר האדומה במוסקבה; העברת השגרירות של ארהב למזרח ירושלים; הניצחון המזהיר של נטע באירוויזיון וכפיפת זרועם של שונאי ירושלים אחרי שאסרו להזכיר את ירושלים במופע; העברת שגרירות גואטמלה לירושלים; והמכה שקיבלו המפגינים הפלסטינים בגבול רצועת עזה וההלם של חמאס והתקפלותו. מאז יציאת מצריים לא זכינו בחבילת הטבות שכזו. יש לנסח את השיר דיינו מחדש... :)
8
חסד השם ללא הפסקה
ברוך | 16-07-2018 17:41
ישר כח לרב על המאמר