אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המועמד הסרוג: "מתחם התחנה ישאר פתוח בשבת"

המועמד הסרוג לראשות העיר ירושלים, משה ליאון, הודיע כי 'מתחם התחנה' בירושלים- שהפך לסמל מרכזי בין דתיים לחילוניים בירושלים סביב אופיה של השבת הציבורית בעיר- ימשיך לפעול בשבתות

המועמד הסרוג: "מתחם התחנה ישאר פתוח בשבת"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

המועמד הסרוג לראשות העיר ירושלים, משה ליאון, הודיע כי 'מתחם התחנה' בירושלים- שהפך לסמל מרכזי בין דתיים לחילוניים בירושלים סביב אופיה של השבת הציבורית בעיר- ימשיך לפעול בשבתות.

לקראת ההצבעה שתיערך ביום רביעי הקרוב ותקבע האם 'מתחם התחנה' ימשיך לפעול בשבתות, עיניים רבות נשואות לליאון שמצד אחד רוצה את קולות החרדים אך מצד שני מנסה לקרוץ גם לציבור החילוני.

בהודעה שפרסם היום (חמישי) הבהיר ליאון כי הסטטוס קוו בעיר חייב להישמר וכי הוא אינו רואה סיבה לשנות את המצב הקיים- בו המתחם פועל בשבתות.

"לא אתן יד לקרקס שנועד לפלג את העיר – הסטטוס קוו בבירה ישמר", הבהיר היום ליאון בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים.

לדבריו: "הפרסומים האחרונים, ולפיהם הדיון שיתקיים בשבוע הבא בנושא פתיחת מתחם התחנה בשבת הינו עקרוני – הם זריית חול בעיני הציבור וכל תכליתם לפלג, לסכסך ולפגוע במרקם החיים בין התושבים הדתיים והחילונים בבירה". עוד הוסיף המועמד הסרוג כי "מתחם התחנה מחזיק ברישיון בתוקף לשימוש חורג עד למרץ 2019, ואני מתכנן להסדירו באופן חוקי לאחר שאבחר לראשות העיר. בכוונתי לפתח את המתחם כולו, כולל מתחם ה-Jvp, עד לרחוב הרכבת והמדפיס הממשלתי".

ליאון- שהתמודד בעבר לראשות העיר והפסיד לניר ברקת הוסיף כי "הקרקס הפופוליסטי שמתנהל בימים אלו סביב נושא מתחם התחנה ושמובל בידי אנשי ציבור חסרי אחריות, הוא עלבון לאינטליגנציה של תושבי ירושלים. מגיע להם יותר קרדיט. ובעיקר – הנהגה שקולה ואחראית שלא מסיתה ומשסה ציבורים זה בזה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כל הכבוד
יפה יוסף | 10-05-2018 21:07
הגירו כבר הוכיח כי רוב האוכלוסיה בעד חילול שבת. ספורט ובלויים במקום בית כנסת וחמין.