אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"בארבע מילים: הקם להורגך, השכם להורגו״

השר בנט מבהיר לאור התקיפה הלילה של בסיס איראני בסוריה המיוחסת לכאורה לישראל, ואומר: "״מדיניות הביטחון ממשלת ישראל בעידן הנוכחי - הקם להורגך, השכם להורגו״

"בארבע מילים: הקם להורגך, השכם להורגו״
  בנט בכנס מועצת התלמידים (צילום: דן ריטבו)

״מדיניות הביטחון ממשלת ישראל בעידן הנוכחי – הקם להורגך, השכם להורגו״, מבהיר הבוקר (רביעי) שר החינוך, נפתלי בנט, לאור התקיפה הלילה של בסיס איראני בסוריה המיוחסת לכאורה לישראל.

בנט פתח את הועידה הארצית של מועצת התלמידים והנוער בישראל בהתייחסות למצב הביטחוני המתחמם, ואמר: "אנחנו נמצאים בתקופה מתוחה מעט אל מול אויבנו, הקרובים והרחוקים".

כשהוא מסכם את המדיניות של ממשלת ישראל ושל מערכת הביטחון בעידן הנוכחי בארבע מילים: "הקם להורגך – השכם להורגו. אנחנו חזקים ונחושים יותר מאיראן״.

הועידה נפתחה בדקת דומייה לזכר הרוגי אסון השיטפון בנחל צפית, לאחריה אמר השר ״ביקרתי כל אחת ואחת ממשפחות הנערות והנער, ופגשתי שם משפחות ערכיות של נוער שרק רצה להתפתח ולתת לסביבה שבה הוא חי. אנחנו עושים הכל כדי להבטיח את ביטחון הנוער הישראלי"

בהקשר למכינות הקדם צבאיות, הוסיף שר החינוך כי "אין ספק שקרתה שגיאה נוראית, אך דווקא בשעה הקשה של המכינות – אנחנו איתכם. ביחד נתקן את מה שצריך לתקן״.

בנט חתם את דבריו בפנייה לתלמידים והנוער ואמר: ״ההתנדבות ורוח העשייה שלכם בונות את המדינה, בלעדיכם אנחנו נעצור. בשם ממשלת ישראל אני רוצה לומר לכם תודה רבה, המשיכו כך!״

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אשר בחר בנו מכל העמים
..... | 09-05-2018 15:47
הצילו! כחומר ביד היוצר וכפלסטלינה ביד המשחק, הכל בכדי למלאות את רצון הפריצים הצבאיים! זוועה: לסדום היינו!!! ד. ח. (שם בדוי), בן ישיבה יקר, תלמיד אחת הישיבות המצויינות, נשמט שמו מרשימת הבחורים מסיבה טכנית. ד. שידע כי בלא דיחוי פירושו או לכלא או לצבא וכי חייו תלויים לו מנגד, לא חסך כל טרחה ועלה ירושליימה לדפוק על דלתי משרדי ועד (לגיוס בני) הישיבות לבקש את הדיחוי, כשחשב שבוודאי יתנו לו אחר שהוא בן ישיבה וממלא את כל התנאים כדת ורק סיבה טכנית זעירה מנעה ממנו את טופס הדיחוי. כשהבחור שמע את התשובה, לא ידע אם הוא נמצא אצל חמלניצקי או אצל סטאלין: יש לנו בשבילך את הטופס, אבל המזכיר שלך בישיבה רשלן, אז זהו, אתה לא מקבל את הדיחוי ושהמזכיר שלך ילמד את הלקח. מה עניין שמיטה אצל הר סיני? מה עניין תגרי לוד אצל קריעת ים סוף? רבושע! מה קשור טופס דיחוי של בחור עם מזכיר הישיבה? רוצחים שפלים! הבה נאמר שהמזכיר רשלן ועצלן ודינו אחת דתו, בשביל כך לזרוק בחור בין הכיסאות ולהפקירו לשמד?! הציבור אפילו לא מודע לחומרת הדברים כהיום, בחור ללא דיחוי פירושו נידון למוות ללא גוזמא, אפשר להמירו בכלא צבאי, האפשר שלא להזדעזע? היכולים עוד להישאר בשוויון נפש? הייתכן ושמענו כזאת ולא התעלפנו? האם השתגענו?! נהפכנו חלילה להיות אדישים למקרי הוצאה להורג מבלי להניד עפעף? איפה אנחנו!!! הבחור היקר (כמוהו עוד רבים בסיבות דומות) הנתון בין הפטיש לסדן, זועק אלינו לעזרה דחופה. אין זמן לדיבורים, זה לא עוד סיפור על בראקל וחלם, לאט לאט הגייסים הארורים ועד הישיבות נהפכו למפקדי הצבא בעצמם, והאכזריות ונסיונות הרצח על בני הישיבות גואים מיום ליום! אם ועד הישיבות זה לא ייסגר – מרה תהי אחריתנו! תקום דממה לסערה! לא עוד!!! ביום רביעי הבעלט פרשת בחוקותי בשעה 15:1 בצהריים יתאספו שלומי אמוני ישראל בראשות הרבנים הגאונים שליטא למחאת זעם אדירה מול משרדי ועד הישיבות ברחוב מלאכי 28 – ליריית הפתיחה למערכה כבירה על סגירת המוסד הצבאי-חרדי היהדות החרדית