אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב טאו מזועזע: "אסור לשתף פעולה עם הדבר הזה"

נשיא ישיבת הר המור שמע את עדויות הבנות הדתיות שזומנו לראיונות הדת והזדעזע: "צריך להודיע לבנות שלא ישתפו פעולה עם הדבר הזה, עדיף ללכת לכלא". האזינו

בעקבות עתירת אירגון 'חותם' ולקראת הדיון של בג"ץ בעתירה ביום רביעי הקרוב, נשיא ישיבת 'הר המור', הרב צבי ישראל טאו, תוקף את רשויות הגיוס בגין ראיונות הדת שעושים לבנות הדתיות כדי לקבל פטור משירות צבאי.

רגע לפני הדיון בבג"ץ מוסר לבנות מסר ברור –"לכו לכלא ואל תשתפו פעולה". בהקלטה שמתפרסמת בסרוגים נשמע הרב טאו אומר לבנות :"ישבו בכלא ויגידו אנחנו מוכנות לעשות הכל כדי לעצור את הזוועה הזאת. הדבר הזה זה פשע, זה פשע כלפי הבנות. זה הבעת חוסר אמון. זה חשדנות. ויש בזה אינטרס פוליטי. כוח אחר מעורב בזה. לא מטרה צבאית. לא מטרה של ביטחון".

הרב מחדד את דבריו ואומר שגם אם בת יודעת שתקבל את הפטור ברגע שתגיע לראיון שלא תלך :"צריך לחשוב על הכלל. צריך להפסיק את התופעה ,זאת רדיפה וכפייה, והמחוקק לא התכוון לזה. שום מחוקק של גיוס לא התכוון לדבר הזה. זה ניצול לרעה, אינטרס פוליטי שמתערב בדבר שהוא מובהק כלל ישראלי. צבא וביטחון בנוי על אמון. זה נקרא אחוות לוחמים?".

הרב טאו מסביר את עצמו ואמר: "אם אתם לא מאמינים לי, איך אתם מגייסים אותי למחלקה שאחר כך אתם מאמינים שיהיה שיתוף פעולה? אם אני לא אמינה, אז אני לא אמינה. אז אני לא אלך לצבא שלא מאמין לי, אני לא אשתתף בו. הדבר הזה מראש הוא כניעה וזה רקוב. צריך לנסוך בהן אומץ וגבורה. עם ישראל צריך בנות אמיצות. בנות אמיצות הצילו את ישראל. בנות ישראל תמיד מסרו את נפשן. איפה הרוח? איפה הרוח האיתנה? והן לא צריכות לפחד משום דבר. אם לא יהיה אומץ, ישכנעו ויעבירו על דת, ותהיה כניעה, ותהיה היסחפות עם הזרם ועם התרבות השלטת." והרב קובע כי "הבנות יסרבו לדבר הזה".

לקראת הדיון בבג"צ, גורמים בארגון 'חותם' מסרו לסרוגים כי "אנו מקווים שבית המשפט יהיה ער למצוקת הנערות וישים סוף להתנהלותם הפוגענית של לשכות הגיוס, החורגת מגבולות סמכותם על פי החוק. נערה המעוניינת לתרום את חלקה למדינה במסגרת השירות הלאומי, כפי שהחוק מאפשר לה, אינה צריכה לעבור מסכת חקירות פולשניות שפוגעת בפרטיותה ומערערת על אמינותה כאחרונת העברייניות".

"במהלך הטיפול שלנו במאות מקרים של זימונים לראיונות דת ופסילת פטורים, נחשפנו למערכת המקבלת החלטות שרירותיות, על פי אמות מידה לא ברורות ולא קבילות, כאשר ההכרעה הסופית נתונה בידי חוקר שפעמים רבות אינו מבין ומכיר את אורח חייהן של נערות דתיות. ובידו לקבוע מי מהבנות דתיה מספיק לטעמו ומי לא עומדת בסטנדרטים שהוא עצמו קבע".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
דתיה זו לא שמקיימת את כל ההלכות.ילדה
יפה יוסף | 09-05-2018 10:44
לא יודעת מה חשוב בדת והיא משתדלת מה שהיא מבינה.דתיה זה ששומרת שבת ואוכלת כשר .אלו דברים ברורים לכל ילד.
2
עדיך ללכת לכלא? איזה חוסר אחריות
במחילה | 09-05-2018 13:38
באמת מישהו חושב שעדיףך שבת תשב בכלא? מאשר שתבוא ותענה על כמה שאלות בסיסיות ביהדות? נשמע כמו הפלג
מי יממן עו"ד???
מי ישחרר מהכלא??? | 10-05-2018 18:56
מי יעזור לבנות ומי יעזוב אותן לאנחות???
3
צודק
יוני | 09-05-2018 13:45
שוב ושוב אני מוצא את עצמי מסכים עם הרב טאו
4
לא מאמין שהגענו לרמה הזאת
שמעון | 09-05-2018 14:56
ניסיון חיקוי הפלג רק עם בנות במקום בנים... כאילו כלא יותר טוב ויותר צנוע מצבא... מי ששולח בנות לכלא, אין לו שום תרוץ לא לשלוח אותן לצבא וכמו הפלג, רק קומץ קטן של אנשים הולכים אחריו, ויש עוד דמיונות לפלג, אבל די בזה...
5
חקירות בנות דתיות בלשכת גיוס
אתא.א.א | 09-05-2018 16:32
אני לא חושבת שנורא ששאל אותה.כנראה נמצאו שרבות מהן משקרות .טוב ששואלים.כיוון שהרבה שאינן סתיו. חומקות משרות למה נכדתי תשרת ואחרת שמתחזה לדתיה לא תתרום למדינה למה שהיא משקרת .מי שלא דתיה תיהיה. אין לה כל חשש .אז שאלו.די הגזמתם
6
הוא כבר לא שומע כל כך טוב
בושה | 09-05-2018 20:36
וגם הראש כבר לא מה שהיה פעם. עדיף לשתוק
7
.מדהים
Gopi | 10-05-2018 0:12
חזק מאוד
8
ראשית צמיחת גאולתנו
ממלכתי | 10-05-2018 9:49
ערוץ סרוגים מגמתי - שימו לב לתמונת הרקע בה צולם הרב טאו
9
צריך לחנך את הנוער הדתי לאומץ
הרב צודק מאוד | 10-05-2018 12:32
ולגבורה . אני שומעת פעמים רבות ממחנכים את המשפט- ל'ילד קשה שהוא לא כמו כולם'.. ואני כל פעם בהלם מהתגובה.. עדיף לחנך ילדים חלשים כדי שיהיו כמו כולם?! אין חולשה גדולה מזו!!! אם יש משהו טוב שילד עושה- המבוגרים אמורים להקרין לו שכל הכבוד לו על כך גם אם לא כולם כמוהו.. ולהפך, אולי הוא יזכה יגרור אחריו עוד ילדים לעמוד על שלהם. צו השעה- לחנך לאומץ וגבורה בציונות הדתית.