אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הכנסת התאחדה נגד מימון מחבלים: "הברז נסגר"

אושר בקריאה ראשונה: הממשלה תקזז כספים שמועברים לרשות הפלסטינית אותם היא מעניקה למחבלים. שר הביטחון ליברמן כתב: "הטירוף הזה, שאנחנו מעבירים כסף לטרור נגדנו - יפסק"

הכנסת התאחדה נגד מימון מחבלים: "הברז נסגר"
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

אושר בקריאה ראשונה: מליאת הכנסת אישרה היום (שני) כי הממשלה תקזז כספים שמועברים לרשות הפלסטינית אותם היא מעניקה למחבלים

הצעת החוק נועדה לקבוע הוראות לעניין ניכוי של כספים ששילמה הרשות הפלסטינית מתוך הכספים המועברים על־ידי ממשלת ישראל מכוח חוקי יישום הסכמי הביניים עם הרשות, לפעילי טרור או לבני משפחותיהם שנפצעו או שנהרגו.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו:"סוגרים לאבו מאזן את הברז. החוק שמאפשר לקזז את הכספים שהרשות הפלסטינית מעבירה למשפחות מחבלים עבר כעת בכנסת בקריאה ראשונה. נפעל להעבירו בקריאה שניה ושלישית בהקדם האפשרי. הטירוף הזה, שאנחנו מעבירים כסף לרשות הפלסטינית, שמשתמשת בו לעודד טרור נגדנו – יפסק."

מספרים מקוממים של משכורות המחבלים. כל אחד מקבל כ-10 מיליון ש"ח

חברת הכנסת מירב בן ארי תקפה את מפלגת מרצ שהייתה היחידה להצביע נגד החוק יחד עם הרשימה המשותפת. "לא יאמן הקטע הזה עם מרצ! מה לא נכון בלנכות כסף מפעילי טרור? אין לתאר".

סגן שר הביטחון אלי בן דהן הציג במליאת הכנסת, בשם ממשלת ישראל את החוק. "מדינת ישראל אומרת "לא עוד". אנחנו נילחם בטרוריסטים לא רק בתפיסתם ובהבאתם לדין, אלא גם לאחר שנכלאו. נמשיך להיאבק בטרוריסטים, בבני משפחותיהם ובמי שמממן אותם".

לגבי כספים שנוכו באופן סופי ומוחלט, קובעת הצעת החוק כי תוקם קרן ייעודית שתנוהל על-ידי האפוטרופוס הכללי, שאליה יועברו כספים אלה. וישמשו למטרות אלה:
(1) מימוש פסקי דין שניתנו בבתי משפט בישראל נגד הרשות, או נגד פעילי טרור, בתביעות לפי פקודת הנזיקין או בתביעות של זכאים לתגמולים, לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה.
(2) תשלום פיצויים לטובת נפגעי עבירה, שפסקו בתי משפט בישראל או באזור יהודה והשומרון, בפסקי דין נגד פעילי טרור.
(3) ביצוע מיזמים ומשימות לחיזוק המאבק בטרור והמאבק במימון הטרור, אשר יאושרו בידי השר.

לבסוף הציג בן דהן את האבסורד שיופסק. "ביד אחת הרשות הפלסטינית נלחמת במדינת ישראל בעזרת מימון טרוריסטים, וביד שניה, מקבלת  כספים ממדינת ישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו