אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב לבנון: אמליץ לתלמידי לא להתגייס יותר לצה"ל

בעקבות ההחלטה המסתמנת בצה"ל לפיה לא יתאפשר לחיילים דתיים להשתחרר מטקסים שבהם שירת נשים אומר רב השומרון וראש ישיבת ההסדר באלון מורה, הרב אליקים לבנון כי "ברגע שיש הוראה כפייתית כל המוסכמות נשברות והולכים על הרף הגבוה ביותר, שזה התנגדות עד כדי מסירות נפש."

הרב לבנון: אמליץ לתלמידי לא להתגייס יותר לצה"ל
  או שירת נשים או גיוס לצה"ל. הרב לבנון (פלאש90)

"אנשים לא מבינים לאיזה פלונטר הלכתי הם מכניסים את עצמם" אומר הרב אליקים לבנון בראיון לאלעד קניסט ב'רדיו קול חי'.

בעקבות הפרסום הבוקר (ה') לפיו תמליץ הועדה המיוחדת שהקים הרמטכ"ל לחייב חיילים דתיים להשתתף באירועים בהם תופיע זמרת, תוקף רב השומרון וראש ישיבת ההסדר באלון מורה, את ההחלטה בצורה קשה.

"אם כופים על אדם לעבור על המצוות, אפילו על דבר קל כמו שרוך הנעל, הדין הוא יהרג ואל יעבור." אומר הרב, "הם מקרבים את המצב שבו רבנים יאלצו להורות לחיילים – אתם חייבים לצאת מאירועים כאלה גם אם תעמוד כיתת יורים בחוץ, ויירו בכם למוות, אתם חייבים לעזוב את המקום כי זו שעת גזירה."

"ברגע שיש הוראה כפייתית כל המוסכמות נשברות והולכים על הרף הגבוה ביותר, שזה התנגדות עד כדי מסירות נפש." הוסיף הרב.

לא להתגייס יותר לצה"ל

"אם הועדה תמליץ והרמטכ"ל יחליט שחייל דתי חייב להיות נוכח בעת שירת נשים, אני אומר בזהירות, כי יהיו הרבה פוסקים שחייל חייב למסור את נפשו על ולצאת מהאירוע הזה, מפני שהפכו אותו לאירוע כפייתי."

"אם החלטה כזו תתקבל אני מצפה שכל ראשי הרבנות הצבאית צריכים להתפטר, וישאירו לרמטכ"ל למנות איזה "רב מטעם" כמו שהיה ברוסיה, ימנו איזה קפיטן שיאשר את הפקודות האלה." אומר הרב לבנון.

על המשך ההתגייסות של חיילים דתיים לצבא אמר הרב: "אני אמליץ לכל מי שישאל אותי לא להתגייס לצבא שכופה פקודות נגד היהדות. אני מאוד מקווה שיהיו שם כמה אנשים חכמים שיבלמו את הצעד הנורא הזה, אבל אם לא – לא תהיה לנו ברירה אני אמליץ לכל מי שישאל אותי לא להתגייס יותר לצה"ל."

לשאת המראיין כי מדובר בהתבטאות המתאימה יותר לרבנים חרדיים השיב הרב:"אנחנו כפופים לשולחן ערוך, לרמב"ם, לגמרא וברגע שיש כפייה, ההלכה אינה יודעת פשרות, לא לחרדים ולא לדתיים הלאומיים."

"צה"ל שכופה על חיילים ללכת נגד מצפונם, דתם אמונתם, לא בשביל להסתער בקרב אלא כדי לשמוע זמרת… על זה עומד צה"ל?! מדובר בהתנכלות ברורה לחיילים דתיים."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
הגיע הזמן שהציבור יתנער מרבנים חסרי כל אחריות המתבטאים
| 17-11-2011 19:04
באופן אווילי כל כך
2
יישר כח לרב לבנון ירבו כמותך בישראל
קובי | 17-11-2011 22:25
3
דתי לאומי כבר לא קיים - כולם מתחדרים ...
אליהו | 18-11-2011 0:41
ממש מפחיד מה ששומעים ברבנים מסויימים. ממלכתיות מתה ובמקומה יש מרידה, חוצפה, וקיצוניות. עם ישראל כולם ערבים זה בזה - אני מבין אלו שאינם מקשיבים לקול אישה נשים - אבל חבר'ה - צריך להגן על ארצנו! מצווה זו שדוחפת מצוות אחרות - זה ברור!
4
בעוונותיי אני לא תמיד מקפיד על איסור שירת נשים
משה | 18-11-2011 1:52
סומך על כל מני היתרים,אבל אם יכפו עליי אני לא אהסס ללכת לכלא. יישר כוח לכבוד הרב שבדברים רבים אינני מסכים איתו.
5
לבנון איש הזוי חסר תובנה - מבזה את הציונות הדתית
דתי | 18-11-2011 6:55
6
אז חיילים חילוניים יסרבו לשמוע קדיש ?
חילונית | 18-11-2011 9:03
לאפיקורסים זה סיוט....
7
המקבילה החרדלי"ת לכת השאלים (נשות הטליבן)
אחוזאי | 18-11-2011 11:53
התנהגות הרבנים החרדלי"ם בקשר לשירת נשים היא המקבילה שלהם לנשות הטליבן במאה שערים . היהדות מעולם לא הייתה דת של החמרות, אבל בתקופה האחרונה ההחמרות הפכו לדת לכן אם ההחמרה היא דת זו דת של עבודה זרה וד"ל
8
דברו לעניין!
יאיר קליין | 18-11-2011 14:29
9
אני תמיד מופתע מחדש
מופתע מחדש | 18-11-2011 15:33
עד כמה שכל פעם שמישהו נצמד להלכה המפורשת בגמרא והרמב"ם הוא מיד מתוייג כחרדי קיצוני אוויל מסוכן וכד'. היהדות תמיד היתה דת של הגבלות וסייגים, העבודה זרה התאפיינה בהפקרות והכשרת כל שרץ. יש חומרות ויש הלכות. כמו שאין לפוך חומרות להלכות, כך אין להפוך הלכות לחומרות. הטענות כלפי הרב לבנון זה כמו טענות כלפי רופא שהוא קיצוני כי הוא טוען שעישון מזיק לבריאות....
10
אז שלא יתגייסו
והמלך דוד זקן | 20-11-2011 0:10
11
הקיצונים משני הצדדים מזינים זה את זה
הרשלה מאוסטרופולי | 20-11-2011 14:17
אילו לא היו קמים חיילים ויוצאים בהפגנתיות - לא הייתה מתעוררת כל המהומה. אילו רבנים לא היו קופצים עם קביעות "יהרג ואל יעבור", גם המפקדים היו עוברים בשתיקה. עכשיו שני הצדדים עושים תחרות מי יותר חזק, מי יותר גדול, ולמי יש יותר השפעה על החיילים. לא חשוב מי המנצח בריב האידיוטי הזה - התוצאה היא שכולנו מפסידים. מי שיעשה בעיות או שיועף מהצבא או שיוכל לשרת רק במסגרות "חרדיות" כמו הנח"ל החרדי. לא בטיס, לא בסיירות, לא לקצונה. וכך תושג מטרת השמאלנים להחליש את השפעת הדתיים על הצבא - מטרה המושגת בעזרת הדתיים עצמם.
12
חזק וברוך לרב לבנון כולם ילכו בעקבותיך
רונן- דתי לאומי | 21-11-2011 17:00