אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יואב גלנט: "התקופה השקטה ביותר ב- 40 השנים האחרונות"

השר יואב גלנט התייחס לאיומים העתידיים על מדינת ישראל והבהיר כי האיום המרכזי הוא מכיוון איראן. עם זאת הוא הרגיע ואמר כי "בכל עימות עתידי ישראל תנצח"

"התקופה השקטה ביותר ב- 40 השנים האחרונות"
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש90)

שר הבינוי והשיכון, אלוף (מיל'), יואב גלנט, התייחס בכנס השנתי של העיתון ג'רוזלם פוסט בניו-יורק, למצבה הביטחוני של מדינת ישראל ואמר כי "בכל עימות עתידי – ישראל תנצח".

לדברי גלנט, "ברמה האסטרטגית מצבה של מדינת ישראל הוא טוב. ובמובנים מסוימים, טוב יותר מאשר שהיה אי פעם. אף על פי כן, המצב כרגע רגיש ועדין מאוד. התקופה הנוכחית, אם כי היא לא מושלמת, היא בין התקופות הכי שקטות שהיו כאן ב- 40 שנים האחרונות. המחבלים לא נחים, בכל רחבי הארץ – בערים ובכפרים – ישנם ניסיונות לבצע פיגועים. אבל באופן כללי, למרות האירועים הטרגיים, אנו נמצאים בתקופה שקטה".

גלנט התייחס לארגון הטרור חמאס ואמר: "חמאס נמצא במצוקה. הוא לא נשאר עם פתרונות מבצעיים ולכן הוא עושה שימוש ציני באזרחים פלסטינים כדי ליצור פרובוקציות ובכדי למשוך את תשומת הלב של הקהילה הבינלאומית. אומר זאת באופן ברור – בכל עימות נגד חמאס – ברצועת עזה או במקומות אחרים, ישראל תנצח".

גלנט התייחס גם לאיראן ואמר: "האיום על ישראל בגבול הצפון הוא משני לאיום המרכזי עליה. איראן גרעינית, תסכן את העולם בכלל ואת ישראל בפרט. נוצרת סיטואציה מסוכנת וא-סימטרית שבה ישראל חשופה בפני איראן בעוד איראן מרוחקת ומפתחת נשק להשמדה המונית ללא הפרעה. העורף הישראלי חשוף לאויב השיעי האיראני. איראן נמצאת במרחק של 1000 ק"מ ומפתחת נשק להשמדה המונית בלי הפרעות".

"אני רוצה להשתמש בהזדמנות זו כדי להביע את הערכתי לבן בריתנו הקרוב ביותר, הנשיא טראמפ אשר אימץ גישה אחרת והכתיר את ההסכם הגרעיני כעסקה גרועה מאוד", אמר גלנט. "אני משוכנע שנחישות אמריקאית תביא את איראן לחשב מחדש את מסלולה. איראן היא האתגר הביטחוני העיקרי העומד בפנינו היום ובשנים הקרובות".

בסוף דבריו הדגיש גלנט: "אני מכיר ממקור ראשון את היכולות שלנו, אני בוטח בצה"ל ובממשלת ישראל, ובטוח שנתגבר על כל מכשול. תחי מדינת ישראל".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו