אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו חוטף: המתווה לגירוש מסתננים קרס

הערב הודיע ראש הממשלה המתווה לגירוש מסתננים למדינה שלישית לא ייצא לפועל באופן סופי והורה לשר הפנים לפתוח מחדש את מתקן חולות. בממשלה דורשים ממנו מעשים

נתניהו חוטף: המתווה לגירוש מסתננים קרס
  (צילום: תומר נויברג/פלאש90)

שלושה שבועות לאחר שהודיע במפתיע על גירוש חלקי של המסתננים למדינה שלישית באפריקה וחזר בו, היום כבר מודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו על קריסת המתווה לחלוטין וחוטף ביקורת מחבריו לאופוזיציה.

כזכור, בחול המועד פסח זיגזג נתניהו בתוך כמה שעות, ולאחר שכינס מסיבת עיתונאים חפוזה בה הודיע על הסכם עם האו"ם לפיו יורחקו רק חלק מהמסתננים למדינה שלישית (אוגנדה), חטף נתניהו אלפי תגובות שליליות מגולשים, שהודיעו כי לא יצביעו ליכוד אם המתווה יצא לפועל. נתניהו נבהל, והוציא כמה שעות מאוחר יותר הודעה לפיה הוא שוקל מחדש את המתווה.

כעת מודיע נתניהו כי המדינה השלישית מסרבת לקבל לשטחה את המסתננים מאריתריאה, מה שקובר באופן סופי את ההסכם.

"בעקבות סירובן של המדינות השלישיות לקבל את המסתננים בתנאים שישראל דרשה, סיכמתי עם שר הפנים אריה דרעי להיערך מייד לפתיחה מחדש של מתקני המעצר למסתננים, לקדם את פסקת ההתגברות כדי לאפשר את הפעלתם, ולקדם אמצעים נוספים לפתרון הבעיה." פרסם נתניהו בפייסבוק.

במערכת הפוליטית דורשים כעת מנתניהו ביתר שאת להעביר כמה שיותר מהר את פסקת ההתגברות על חוק המסתננים. יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט שעוד הבוקר הציב לנתניהו אוליטימטום מסר: "‏מברך על הודעת ראה״מ לפתוח מחדש את המתקן הפתוח בחולות. יודגש: על מנת להעביר לשם בפועל מסתננים בלתי חוקיים צריך:1. להעביר פסקת התגברות, ורק אז: 2. לחוקק מחדש את החוק למניעת הסתננות ברוב הנדרש בפסקת ההתגברות."

השר גלעד ארדן הגיב גם הוא באותה רוח: "אין טעם לפתוח מחדש את חולות מבלי לחוקק את פסקת ההתגברות ולחוקק מחדש את הסעיפים שבוטלו על ידי בג״צ ושגרמו למתקן חולות להוות תמריץ שיעודד יציאת מסתננים מהארץ. פתיחת המתקן (שיכול להכיל רק 3000 מתוך 40000) מבלי להחזיר את סעיפי החוק שבוטלו, רק תקים מחדש מלון למסתננים שעולה לאזרחי המדינה מאות מיליונים בשנה ולא גורם לאף מסתנן לעזוב את שטח המדינה"

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו