אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

'השוואה מטורללת': שרון גל נגד מיכל שליו רייכר. האזינו

מיכל שליו רייכר, נשיאת הפורום החילוני שהגיש תלונה במשטרה נגד תנועת הנוער בני עקיבא בעקבות החלטתה בוועידה לרכוש מוצרים רק מחנויות שומרות שבת, משווה בין החלטת תנועת בני עקיבא לתנועת החרם BDS. ומה היה למזכ"ל בני עקיבר יאיר שחל לומר על ההשוואה? האזינו

מיכל שליו רייכר, נשיאת הפורום החילוני- שהגיש תלונה במשטרה נגד תנועת הנוער בני עקיבא בעקבות החלטתה בוועידה לרכוש מוצרים רק מחנויות שומרות שבת- משווה בין החלטת תנועת בני עקיבא לתנועת החרם BDS. ומה היה למזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל לומר על ההשוואה?

האזינו לעימות בתכניתו של שרון גל ברדיו 'גלי ישראל'

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
למה להגיע לזה?
סיון | 24-04-2018 11:23
הרי החילונים גם יכולים בתגובה להפסיק לקנות אצל שומרי שבת. ואז מי ייפגע יותר? בעקרון חנות אינה בן אדם. היא לא אמורה לשמור שבת. זה רק למטרות לחץ. ולחץ מוליד לחץ ואנשים שלא קשורים למלחמה ייפגעו. בשביל מה זה טוב?
2
חרם? לא. קניה רק משומרי שבת זאת הפליה מתקנת.
וחי אחיך עמך | 24-04-2018 13:59
דוגמה להדרת עצמאים ושכירים שומרי שבת מהתחרות הכלכלית השוויונית, אם החק מתיר לפתוח חנויות בשבת: שני אנשים שלפי כשרונותיהם מתאימים למצא את פרנסתם בנהול חנות מחפשים לשכור חנות. שניהם מבינים שדמי השכירות המקסימליים שהם יכולים להציע למשכיר כדי לזכות בשכירות החנות ובאפשרות להתפרנס ממנה שוים לסך הפדיון הצפוי פחות: תשלום לספקים, שכר עבודה, תקורות שאינן דמי שכירות. מובן מכך שמי שלא יפעיל את החנות בשבת (מסבה דתית או לשפור חיי המשפחה) ויפסיד את תרומת מכירות השבת לכסוי דמי השכירות, הוא יודר מהתחרות על שכירת החנות ויצטרך למצא פרנסה אחרת בדרך שפחות מתאימה לו ו/ או פחות משתלמת לו. פתיחת חנות בשבת מושכת לקוחות לקנות בשבת במקום לקנות בימי חל, וכך מפחיתה את מספר העובדים הנחוצים בימי חל, לכן היא עשויה, במקומות מסוימים, להפחית את הבקוש לעובדים בימי חל למדה שהיא קטנה מהצע העובדים שומרי השבת (אלה מהם שדוקא עבודה בחנות היא זאת שמתאימה להם), וממילא מפחיתה את שכרם של אלה מהם שכן מצליחים למצא עבודה בימי חל. | על האפליה לרעה של שומרי שבת, עקב פתיחת חנויות בשבת, אפשר אולי להתגבר באמצעות המלצה של רבנים חשובים להמנע, גם בימי חל, מקניות אצל מחללי שבת, אבל גם אם אפליה מתקנת זאת תפתור את האפליה הכלכלית לרעת שומרי השבת, אפשר שפתרון זה יאיץ את תהליך הקטוב בין דתיים לחלוניים. | ספק אם מדינה שקובעת תנאי תחרות כלכלית שיפלו אדם בתחרות הכלכלית בגלל שהוא נשאר נאמן לדת או למורשת היהודית יכולה להחשב מדינה יהודית, או אולי צריך להוסיף מדינת יהודה בשביל אלה שלא רוצים להקנס או לרדת לדרגת סוג ב' עקב נאמנות לדת או למורשת היהודית?! מדינה שבה לגיטימי להפלות לרעה את נאמני הדת או המורשת היהודית, אין לה עילה לא גזענית לחוק השבות (אמנם, בדחק אפשר לטעון שזאת הפליה גזענית מתקנת) | מלבד זאת, חשבו על חק למניעת בעילה בהסכמה עי הממונה בעבודה במדינה שבה רוב האזרחים נפגע מהחק הזה ( רוב שכולל גברים וגם נשים ליברליות שמעדיפות אפשרות להתקדם דרך המטה).
3
המקובל הרב לסרי אומר, כי השמאל במדינה, הינו שארית אחרונה של עמלק, לכן גוברת שנאתם ליהודי טהור. כמו שאומר הפסוק 'לִפְנֵי שֶׁבֶר גָּאוֹן וְלִפְנֵי כִשָּׁלוֹן גֹּבַהּ רוח'
עמוס | 24-04-2018 15:36
הפירוש הוא: כמו שיש בעלי חיים שממש לפני מותם הם מרכזים את כל הכחות שלהם, כמו זבוב לפני מותו, כך כל הרשעים הארורים לפני התבוסה שלהם.
4
יאלה יאלה תרגיעו כבר
שימי | 24-04-2018 17:03
אנחנו לא נגד אלא בעד. בעד יהדות (לא פולרקלור). בעד יהודים. בעד השבת. בעד התורה. בעד קיום מצוות. זכותנו. כל המתנגדים לכל דבר שבקדושה (הקצנה, חרדליות, אנטישמיות וכו'...) יואילו בטובם לבדוק מה ככ מפריע להם . אולי זו הטומאה הרצוצה שמדברת מבעד לגרונם?
הטמאים הם מערכת הרבנות
עמנואל | 02-05-2018 10:31
שמטמיאים ומחללים את יהדות האמת בקבלם משכורות וממון בעבור מה שאמור היה להיות עבודה מאהבה ולא בעבור בצע כסף. יהדות אמת= יהדות מודרנית ללא בצא כסף. ולכן ברור כשמש שרק הציונות העובדת ההומנית שבנתה הארץ הזה במו ידיה היא היא יהדות הזוהר והאמת. המהפכה כבר פה. אל תחזרו ליהדות הגלותית של החרדים והרבנות הראשית. זוהי טומאה אמיתית.