אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הכשרויות הפיראטיות? "פוגעים במעמד הרבנות"

ראש מכון צורבא מרבנן, תוקף את יוזמת הכשרות החדשה: "לאחרונה החלו ארגונים שונים להעניק תעודות כשרות פיראטיות למסעדות ברחבי הארץ. דבר המהווה פגיעה קשה במוסד היחידי במדינה המוסמך חוקית להעניק לבתי עסק כשרויות"

הכשרויות הפיראטיות? "פוגעים במעמד הרבנות"
  הרב אלגאזי (מימין), הרב עמאר והרב אריאל בשבת צורבא מרבנן

ראש מכון "צורבא מרבנן" – הרב בן ציון אלגאזי: "לאחרונה החלו ארגונים שונים להעניק תעודות כשרות פיראטיות למסעדות ברחבי הארץ. דבר המהווה פגיעה קשה במוסד היחידי במדינה המוסמך חוקית להעניק לבתי עסק כשרויות, ארגונים אלו פוגעים בצורה קשה במעמד הרבנות הראשית לישראל"

את הדברים אמר הרב אלגאזי בשבת מיוחדת של מכון צורבא שהתקיימה בשבת האחרונה (אחרי-קדושים) במלון שערי העיר בירושלים שבה השתתפו מעל מאה רבנים מרחבי הארץ ובניהם: רבה של ירושלים הרב שלמה עמאר ורבה של רמת גן לשעבר הרב יעקב אריאל יחד עם ראש ישיבת רמת גן הרב יהושע שפירא וראש כולל הדיינות 'ארץ חמדה' הרב יוסף כרמל.

ראש מכון "צורבא מרבנן" הרב בן-ציון אלגאזי אמר:"אני שמח על קיום הכנס זו השנה האחת עשרה, ומברך את מגידי ורכזי השיעורים אשר תורמים מעצמם במהלך כל השנה".

רבה של ירושלים הרב שלמה עמאר דיבר על חשיבות לימוד ההלכה בדור הזה ואמר: "מזה דורות לימוד ההלכה הוא אבן היסוד לחיבור עם ישראל לעולם של תורה, וכך בדיוק צריכים לדעת כי זהותה היהודית של מדינת ישראל תלויה ממש על אלפי לומדי ההלכה של צורבא מרבנן".

משתתפי שבת צורבא מרבנן

מנכ"ל המכון עו"ד ליאור פרישמן עדכן את אורחי השבת: "כיום משתתפים למעלה מ20,000 לומדים מדי שבוע במסגרות השונות ושמח על קיום השבת, זו השנה האחד עשרה, וברצוני להודות בפני מגידי ורכזי השיעורים התורמים מעצמם במהלך כל השנה וקורא לכל מי שחפץ ליבו, להצטרף לכאלף מרכזי הלימוד של צורבא מרבנן הפרוסים ברחבי הארץ."

לבסוף אמר הרב אלגאזי: "אני מזמין את כל מי שחפץ ליבו בלימוד יסודי של כלל ההלכות הנוגעות לחיי המעשה לבוא ולהצטרף לאחד מ-800 המוקדים של צורבא הפרושים בכל הארץ והעולם"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
כשרויות
גבי | 23-04-2018 16:50
מהרגע שיש כשרויות מעבר לרבנות הראשית שאמורה להיות הבלעדית ואין בילתה כגון הבדצים למינהם פה מתחילה ההידרדרות ואל נתפלא אם קמים חדשים לבקרים כשרויות נוספות
2
כשרויות
שמעון | 23-04-2018 17:00
על הרבנות הראשית לישראל להיות הכשרות הבלעדית וללא כל הכשרויות האחרות כגון הבדצ'ים למינהם אחרת יקומו כל מיני כשרויות אחרות ואין אנו יודעים עד לאן זה יגיע כמו שאי אפשר להקים צבא נוסף על צהל כך לא נכון להקים כשרות אחרת על הרבנות הראשית
3
זה רבנות, או חלטורה של עסקנים שסניקים ? יושר או שסיות במיטבה ?
התמימים נגמרו. | 23-04-2018 17:08
חשבתי שצורבא יודעים איפה לא דוחפים את האף, חשבתי.
4
חשבתי שבצורבא מתנהלים עם שכל, ויודעים איפה לשים ברקס'...
קילופה שלושה | 23-04-2018 18:55
7
5
אין הגמל רואה את דבשתו
יואב | 24-04-2018 9:48
שנים פועלים בדצים מטעם עצמם ולא הפריע להם? משגיחים ורבנים שלא אוכלים מההכשר שהם חתומים עליו ולא הפריע להם. כנראה שיושרה היא דבר יחסי. בעצם קוראים עד הסוף ומבינים שזאת רק פרסומת.
רצוי שיתחילו שם להתנהלל בהגינות ויושר, לא בחרדיות. לפחות 10 % מהקנה מידה של יושר ושקיפות שיש בצהר.
אף להם ולא יריחון רגליהם. | 24-04-2018 13:51
ולא יריחון רגליהם.
6
חבל מאוד שצורבא ארגון שאני מאוד מעריך מחליטים לצאת נגד רבנים חשובים מאוד בציונות הדתית ולהפוך את צורבא לארגון פוליטי עם צבע מסוים נמצאים לחתך קטן באוכלוסיה. הייתי שמח לראות את צורבא ארגון רחב שמשאיר בצד את המחלקות הפוליטיות ופונה לכלל הציבור
דוד | 24-04-2018 14:01
היה עדיף צורבא גדול שכל אחד מהציבור ירגיש בו כתובת וחיבור