סקר החיילים הגדול: זו הכומתה שכל החיילים רוצים

לקראת יום העצמאות ה- 70 של מדינת ישראל, ערך צה"ל סקר מיוחד ובו נמצאו התשובות לכל ההעדפות של החיילים, החל מצבע הכומתה המועדף עליהם, דרך מנת הקרב הטעימה ביותר ועד לתורנות אותה הם מעדיפים לעשות

סקר החיילים הגדול: זו הכומתה שכל החיילים רוצים
  (צילום: אביר סולטן/ פלאש90)

לקראת יום העצמאות ה- 70 של מדינת ישראל, ערך צה"ל סקר מיוחד ובו נמצאו התשובות לכל ההעדפות של החיילים, החל מצבע הכומתה המועדף עליהם, דרך מנת הקרב הטעימה ביותר ועד לתורנות אותה הם מעדיפים לעשות.

על פי הסקר, שנערך על ידי חברת 'שילוב' ובדק את ההעדפות של 704 משרתי צה"ל בגילאי 50-18, הכומתה היפה ביותר היא האדומה עם תמיכה של 23%. במקום השני נמצאת הכומתה של כפיר עם 13% ובמקום השלישי כומתת הטורקיז של תותחנים (12%).

ומה הסיכה היפה ביותר? גם פה הצנחנים יכולים להיות מאושרים, לאחר שסיכת המצנח זכתה במקום הראשון. אחריה כנפי הטיסה (18%) ובמקום השלישי הסיכה של שייטת 13 (15%).

הסקר בדק גם מהו הביטוי הצה"לי המנצח. הביטוי שזכה הוא "עד מתי", אחריו "חזל"ש" ובסוף ש"צ (שתוק, צעיר).

המנה המועדפת על החיילים היא "שניצל א'", אחריו הקוסקוס ובסוף העוף. כשהחיילים בשטח והאוכל היחיד שעומד לרשותם הוא מנת הקרב, הם מעדיפים לאכול את הטונה (40%), בוטנים ושוקולד (31%) ורק בסוף עלי גפן (8%).

עוד עולה מתוצאות הסקר כי התורנות המועדפת על החיילים היא שמירה (49%), אחריה מטבח ובסוף ניקיון השירותים. היעד הפופולרי לטיול אחרי הצבא הוא דרום אמריקה עם 37%, לאחר מכן אירופה עם 18% ורק בסוף נמצא המזרח הרחוק עם 15%.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע