אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המדינה השיבה לבג"ץ: אין הסכם עם אוגנדה

המדינה הודיע לבג"ץ כי לא נחתם הסכם להסדר גירוש המסתננים עם מדינת אוגנדה. עוד נאמר כי השליח המיוחד בנושא שב אמש לישראל. בשל כך, אתמול שוחררו מרבית המסתננים מכלא סהרונים

המדינה השיבה לבג"ץ: אין הסכם עם אוגנדה
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

המדינה הודיע היום (שני) לבג"ץ כי לא נחתם הסכם להסדר גירוש המסתננים עם מדינת העולם השלישית השנייה- אוגנדה. עוד מסרה המדינה כי השליח המיוחד בנושא שב אמש לישראל. בשל כך, אתמול שוחררו מרבית המסתננים מכלא סהרונים.

מתשובת המדינה לבג"ץ עולה, כי בנושא גירוש המסתננים, לפיה בעקבות חזרתו של השליח שחזר מהמדינה שלישית – לא יהיה הסכם גירוש. "המגעים עם המדינה השלישית השנייה נערכו במעורבות גורמים בכירים ביותר ונמשכו ברציפות לאחר מתן פסק הדין, לרבות בסוף השבוע", נכתב בתשובה.

"נכון למועד הגשת הודעה זו לא נחתם עדכון להסדר. השליח המיוחד שב אמש לישראל. בצד זאת, ובשים לב למועד שקצב בית המשפט הנכבד בפסק דינו, כאמור לעיל, פעלו הגורמים לשחרר את כל מי שהוחזק במשמורת ב"סהרונים" על יסוד סירובו להיות מורחק למדינה השלישית השנייה".

ממשלת ישראל אחראית על המחדל הזה

ממטה המאבק של תושבי דרום תל אביב נאמר בתגובה: "מספיק עם אחיזת העיניים ומריחות הזמן – דורשים פתרון עכשיו!" במטה קראו "לממשלת ישראל "שאחראית על כל המחדל הזה", לתת פתרונות מידיים. לטענתם, הממשלה לא הגיעו לתוצאה. "מרחתם אותנו בזמן, ביצעתם אחיזת עיניים לכל הציבור הישראלי ולתושבי דרום תל אביב. אנחנו דורשים פתרונות עכשיו, אחרת המצב בשטח יחמיר והראשונים לסבול ממנו יהיו תושבי דרום תל אביב".

אתמול פג האולטימטום שהציב בג"צ למדינה וכ- 200 מסתננים שוחררו מכלא סהרונים, לאחר שהמדינה לא הציגה הסכם חתום לגירושם עם המדינה השלישית אוגנדה. בתשובת המדינה לאולטימטום שהציב בג"ץ נמסר כי המגעים של רשות האוכלוסין וההגירה עם אוגנדה עדיין נמשכים.

"לאור העובדה שהמגעים מול המדינה השלישית עדיין נמשכים, בהתאם לפסק הדין מיום 10.4.2018 ישוחררו במהלך היום השוהים בסהרונים הנמצאים שם על בסיס מתווה ההרחקה למדינה שלישית", נכתב בהודעת הרשות.

זאת מכיוון, שהכלואים המוחזקים לעת עתה במתקן, סירבו להיות מורחקים למדינה שלישית. בדיון מתוח שנערך ביום שלישי שעבר בבג"ץ, החליטו שופטי בית משפט העליון כי אם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא יאשר את הסכם גירוש המסתננים עם המדינה שלישית אוגנדה, עד יום ראשון בשעה 12:00, הכלואים בסהרונים ישוחררו עוד באותו היום.

בדיון בראשות הנשיאה חיות, המשנה לנשיאה מלצר והשופט ניל הנדל, הסבירו השלושה, כי בהיעדר הסכם מעודכן אין עוד עילה להמשך החזקתם של הכלואים במשמורת, והוסיפו כי לעת הזו הם אינם נוקטים עמדה באשר "לתוקפו או חוקיותו של הסכם זה, ככל שיושג".

במתקן סהרונים מוחזקים 257 מסתננים, אך היום ישוחררו 204 בלבד, לאחר שנכלאו מסיבות אחרות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
גרוש עכשיו
אני | 16-04-2018 13:01
מדינת חלם