אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נגד הקריקטורה שפרסמו באיחוד הלאומי: במפלגה מסבירים

ביקורת חריפה נשמעת הערב כנגד קריקטורה שפרסמו צעירי האיחוד הלאומי. אבי גבאי: "זו הסתה מסכנת חיים". מזכ"ל המפלגה מסביר: זה לא הקריקטורה אלא, "המציאות הקשה שאחראים לה בבג״ץ"

נגד הקריקטורה שפרסמו באיחוד הלאומי: במפלגה מסבירים
  רק קריקטורה (קרדיט: צעירי האיחוד לאומי)

ביקורת חריפה נשמעה הערב (שבת) על הקריקטורה של צעירי האיחוד לאומי, בה הם משווים את השופטים היושבים בבג"צ למחבלים המשגרים רקטות, וכיפת ברזת בדמות פסקת ההתבגרות חוסמת אותם.

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי פנה בחשבון הטוויטר שלו ליו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, למרות שהקריקטורה שייכת לצעירי האיחוד לאומי, ואמר לו, כי "תהום פעורה בין ביקורת לגיטימית על שופטי בית המשפט, לבין להשוות אותם למחבלים היורים על מדינת ישראל. זו כבר הסתה מסכנת חיים. לא תוכלו לרחוץ בניקיון כפיכם אם לא תעצרו את זה", טען מולו גבאי.

בארגון השמאל הקיצוני שלום עכשיו, הגיבו גם. "שתיקה כהסתה! האיחוד הלאומי של אורי אריאל וסמוטריץ' מציגים את בג"ץ כמחבלים היורים רקטות על ישראל. כשבנט ושקד שותקים אל מול עוד מפגן הסתה מכוער במפלגתם, הם למעשה שותפים להסתה".

מנגד, מזכ"ל המפלגה, אופיר סופר מסביר לסרוגים, כי  ״צעירי המפלגה מרגישים כמו רבים באזרחי ישראל" שלטענתם, "בשנים האחרונות האקטביזם השיפוטי לקח לידיו את השלטון ופסק באופן שרירותי בצורה המחלישה את מדינת ישראל וזהותה היהודית".

לדוגמה מובאות, הסוגיות האחרונות בענייני המסתננים, פגיעה בשמירת השבת הציבורית, ההכרה ברפורמים, פינוי ישובים ועוד.

סופר מסכים שהרגשה זו בוטאה בצורה "מעט חריפה בקריקטורה", אך מבהיר כי הבעיה האמיתית היא לא הקריקטורה אלא "המציאות הקשה שאחראים לה שופטי בג״ץ. אנו ממליצים להאזין לזעקת הנוער ולא להתעסק בדיון טפל על השוואות שאין לעלות על הדעת".

מחר יתכנסו ראשי המפלגות לדיון מחודש לקראת קידום פסקת ההתגברות,שתמנע מבג״צ לפסול חוקים וישמעו גם את עמדתו של מנדלבליט, שלפי הדיווח בערוץ עשר יתנגד להצעה.

על כן, קוראים באיחוד הלאומי לראש הממשלה לא להיכנע ולחוקק את פסקת ההתגברות הרחבה באופן מיידי. "הגיע הזמן להפעיל כיפת ברזל חוקתית כנגד בית המשפט. לשמור על האיזונים הנכונים בין המערכת החוקתית והמשפטית ולהחזיר את השלטון במדינה לעם ישראל ונציגיו בכנסת".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בכל קריקטורה יש גרעין של אמת על המצב הקיים!!נקווה ששופטי סדום יוחלפו ביהודים חכמים!
גימי-יהודי מיהודה | 15-04-2018 0:36
ח ח ח ח ח ח ח ח .....................פקידוני סדום ועמורה יושבים בבגצ!!!
גם על קריקטורות אנטישמיות, אם כך?
אבי | 15-04-2018 10:26
על יהודים תמנוניים שותים דם? קריקטוריה היא דעה. לא אמת על מצב קיים.
2
שנאה אינה הדרך
יהודי | 16-04-2018 11:57
חבל
3
הקריקטורה הזאת עוד עדינה מדי - והמבין יבין.
אוראור | 17-04-2018 18:37
אין מה להוסיף.