ללכת בשבילם: המיזם שמחבר בין שבילי הארץ לנופלים

אוהבים לחרוש את הארץ? המיזם הזה בדיוק בשבילכם. לקראת יום הזיכרון, יתקיים השנה מיזם הנצחה ייחודי, אשר יפגיש מטיילים עם סיפור חייהם של הנופלים דרך שבילי הארץ הקסומים- ללא עלות | צאו לזכור

לטייל ולזכור: המיזם שמחבר בין השבילים לנופלים
  (צילום: עופר עמרם)

לזכור את הנופלים דרך הרגליים: לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, מרכז סיור ולימוד 'בשבילוד' החליט לצאת במיזם הנצחה מיוחד של סיורים בשבילי הארץ בהשראת נופלים.

במיזם 'בשביל הנופלים', יפגשו המטיילים עם סיפור חייהם של הנופלים, כשמטרת של כל סיור הוא להכיר את שבילי הארץ הקסומים והחיבור שלהם לסיפור חייו של הנופל, נוף ילדותו, הטבע שאהב או מקום נפילתו. במיזם משתתפים חברים לנשק, בני משפחה ומורי דרך בכירים, שיסיירו יחד עם הקהל הרחב, צעירים ומבוגרים. במסלולים קסומים מצפון ועד דרום.

צוואה שכתובה בחול

המיזם נולד מתוך הצורך של בני משפחה וחברים להנציח את יקיריהם בדרך שתשלב ותנציח את סיפורו דרך הארץ שנפל למענה. זוהי בעצם צוואה בלתי כתובה אך כ"כ ברורה שביקשו הנופלים. תמשיכו בשבילנו. לכו בדרך, תצעדו בשבילים. תאהבו את הארץ ותכירו אותה, כי אין לנו ארץ אחרת.

ללכת בשבילם של הנופלים (צילום: עופר עמרם)

"בכל שנה יום הזיכרון עבורי הוא יום טעון, קדוש, שמחייב אותנו מלבד הזיכרון הטקסי, להמשיך בשבילם" רועי תנעמי, מנהל מרכז סיור ולימוד לוד העומד מאחורי המיזם. "אנחנו החלטנו להחיות את זכר הנופלים ע"י צעידה קדימה, שלא משאירה אותנו רק עם העצב, האובדן והחלל שנשאר אלא עם תנועה שמזכירה לנו כי החיים והקשר לארץ שהם כ"כ אהבו, ממשיכים ומזמינים אותנו לזכור אותם".

הסיורים שיחלו במוצאי יום השואה ויסתיימו במוצאי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל- יועברו ע"י מדריכי טיולים ומורי דרך ונבנו בשיתוף המשפחות השכולות, שייקחו חלק בסיורים לזכר יקיריהם. המיזם הינו וולנטרי והסיורים ללא עלות אך בהרשמה מראש.

למפת הסיורים הארצית ולהרשמה היכנסו לאתר מרכז סיור ולימוד 'בשבילוד'.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע