מנדלבליט מתנגד לחנינת אולמרט: "פגם מוסרי"

היועץ המשפטי לממשלה מתנגד לבקשתו של אהוד אולמרט להסרת הקלון שהוטל עליו: "פגם מוסרי שמונע מלכהן בתפקידים ציבוריים", וגינה את דבריו נגד הפרקליטות: "היה עדיף שדברים אלה לא היו באים לעולם"

מנדלבליט מתנגד לחנינת אולמרט: "פגם מוסרי"
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בתגובה ראשונה ממערכת המשפט, רומז היום (שלישי) היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, כי הוא מתנגד לבקשתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט להסרת הקלון שהוטל עליו: "פגם מוסרי שמונע מלכהן בתפקידים ציבוריים". מנדלבליט גינה גם את דבריו של אולמרט נגד הפרקליטות: "היה עדיף שדברים אלה לא היו באים לעולם".

"אני מצר על הדברים שפורסמו בעת האחרונה, מפיו של מי שהורשע בעבירות שחיתות וזה עתה סיים לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו", אמר מנדלבליט בערב עיון בלשכת עוה"ד לרגל השקת הספר "עבירות השוחד" של ד"ר מאור אבן חן, סגן מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. "מדובר בדברים ראויים לגינוי בכל פה. היה עדיף שדברים אלה לא היו באים לעולם".

"מערכת אכיפת החוק מתנהלת ביושר ובהגינות, אנשיה מבצעים את מלאכתם בצורה יסודית ובאחריות, ללא מורא ובאופן חסר פניות, והכל מתוך מחויבות עמוקה לאינטרס הציבורי", הבהיר מנדלבליט.

"נוכח הפגיעה הציבורית הנובעת מביצוע עבירות חמורות, קבע המחוקק, והבהיר גם בית המשפט העליון, כי ביצוע העבירות יכול להטיל פגם מוסרי, אשר גורר במקרים המתאימים, בנוסף לענישה המקובלת בגין הרשעה בביצוע העבירה, גם מניעה מלכהן בתפקידים ציבוריים. מניעה מוסרית מלכהן בתפקיד ציבורי יכולה לקום אפילו כשנשיא המדינה החליט להעניק חנינה", הוסיף היועץ המשפטי.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
כנרא ה דברי המנדלבליט , הם הכשרת הקרקע להאשמת ראש הממשלה. אני מכיר את הפולני הלז
עמוס | 11-04-2018 7:13
כנ''ל
2
הפגם המוסרי הוא שיועץ משפטי
הלל | 11-04-2018 8:59
הפגם המוסרי הוא שיועץ משפטי שצריך להוות מייעץ האם הדבר חוקי או לא,נהייה סרגל ערכים. לא הוא צריך לקבוע מה מוסרי ומה לא,הוא רק צריך להגיד האם זה עובר משפטית או לא.