רגב מאשימה: "נשיא הונדורס לא מגיע בגלל זנדברג"

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה במסיבת העיתונאים לקראת טקס הדלקת המשואות לפרסומים כי נשיא הונדורס שוקל את הגעתו לטקס, וטענה כי הדבר יקרה באשמת השמאל וזנדנברג שחברו ל- BDS

רגב מאשימה: "נשיא הונדורס לא מגיע בגלל זנדברג"
  (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90)

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה היום (שני) במסיבת העיתונאים שנערכה בהר הרצל לקראת טקס הדלקת המשואות לפרסומים כי נשיא הונדורס שוקל את הגעתו לטקס, וטענה הדבר יקרה באשמת השמאל וזנדנברג שחברו ל- BDS.

רגב אמרה: "אם נשיא הונדורס יחליט לא להגיע לאור ההשמצות של החברים מהאופוזיציה ובראשם תמר זנדברג זה מכוער. זה מראה שהאופוזיציה חברה עם ארוגני הBDS נגד מדינת ישראל כדי לכבות את המשואה", לדבריה, "האופוזיציה איננה מבינה את ההשלכות ואת עוצמת הפגיעה בקשרי החוץ של מדינת ישראל. זנדברג עסוקה בלתקוף את צה"ל ולהאשים את ישראל בוועדות חקירה ועסוקה בספינים שישכיחו את העובדה ששיקרה על כך שהתעייצה עם קולגהפט".

אולם, ציינה כי לא דיברה עם משרד החוץ ולא הספיקה לשוחח עם ראש הממשלה.

רגב הוסיפה, כי "נשיא הונדורס לא נבחר להדליק משואה אלא ללוות נציגה של מש"ב – יחידה מיוחדת שמביאה לעולם את הידע והחוכמה של מדינת ישראל בהרבה תחומים. לא יכול להיות מצב שנשיא הונדורס שנבחר בבחירות פעמיים וקיבל את ברכת הנשיא אובמה וברכת הנשיא טראמפ, מנהיגי אירופה כמו מרקל – ופה במדינה יש להם באופוזיציה מה לומר כדי להרוס כל חגיגה במדינה. מקווה שזה לא יפגע ביחסי החוץ שלנו. נשיא הונדורס חתם על הסכם של 150 מיליון דולר עם מדינת ישראל. לא ראיתי שהגברת זנדברג צייצה על זה ופרגנה. האופוזיציה צריכה להיות אחראית ולהשתתף בחגיגות, לא להשמיץ נשיא שנבחר על ידי העם שלו. מקווה שיגיע לכאן כי זה מכובד לנו".

במקביל התייחס יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, אף הוא לסערת טקס המשואות באירוע השקת שער הדמוקרטיה של המכון הישראלי לדמוקרטיה ועיריית תל אביב-יפו ואמר כי "רבים מהאזרחים חשים מועקה בימים האחרונים, בעקבות המחלוקת שנוצרה סביב חגיגות ה-70 למדינת ישראל. חשוב לי להבהיר, שלא מדובר במחלוקת אישית או עניין של כבוד. מדובר בניסיון כן לשמור על מה שמאחד אותנו ומגדיר אותנו. אין פה מנצחים ומפסידים, יש כאן רצון לשמור על הטקס החשוב הזה שהוא עדיין מכנה משותף שלנו ואין דברים רבים כאלו".

השרה התייחסה לנושא השתתפותו של ראש הממשלה בטקס הדלקת המשואות, ואמרה כי היא "מקווה שהפרשה הזאת מאחורינו ונשלב ידיים ונצא בהודעה משותפת היום, מחר, שתבהיר את נושא הנאומים. אין דבר יותר ממלכתי מזה שראש הממשלה נואם בו".

השרה הדגישה כי "הטקס הוא לא של ראש הממשלה, לא של הנשיא, לא של יו"ר הכנסת ולא שלי. הציבור הוא מעל הכל. אני רואה את זה כאחד הטקסים החשובים, אין כאן ימין או שמאל, אין חרדים וחילונים וכו'. אני מתרגשת להוביל את הטקס הזה, לחיי מדינת ישראל".

רגב חשפה במסיבה את מיצג טקס המשואות שיפתח את חגיגות ה-70 לישראל, אותו יוביל השחקן יעקב כהן שיוצג לפני טקס הדלקת המשואות. לדברי רגב מדובר במיצג שטרם נראה כדוגמתו, המציג את ההיסטוריה של עם ישראל ממעמד הר סיני ועד היום. כמו כן, ייערך מיצג שיכלול 300 רחפנים.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע