לראשונה: נציג מדינה זרה ידליק משואה

בפעם הראשונה בתולדות טקסי הדלקת המשואות, אישר ראש מדינה זרה, נשיא הונדורס, את השתתפותו, וימנה בין מדליקי המשואות. רגב: "מנושאי הבשורה של מדינת ישראל"

לראשונה: נציג מדינה זרה ידליק משואה
  הרננדס ונתניהו. (קובי גדעון/לע"מ)

בפעם הראשונה בתולדות טקסי הדלקת המשואות, אישר הבוקר (חמישי) ראש מדינה זרה, נשיא הונדורס, את השתתפותו, וימנה בין מדליקי המשואות.

הנשיא, יתלווה למדליקת המשואה מטעם המרכז לסיוע ושיתוף פעולה בינלאומי של משרד החוץ.

נשיא הונדורס, חואן אורלנדו הרננדז, בוגר קורס ההכשרה של משרד החוץ, החל את דרכו הדיפלומטית בהשלמות בקורס מנהיגות חברתית של מכון מש"ב בשנת 1992,

המרכז לסיוע ושיתוף פעולה בינלאומי במשרד החוץ, נוסד כזרוע הסיוע הרשמית של מדינת ישראל ומאז ועד היום הדריך והכשיר קרוב ל-300,000 משתלמים מכ-140 מדינות מתפתחות בתחומים בהם ישראל מצטיינת כמו חקלאות, חינוך, רפואה, העצמת נשים והיערכות לחירום.

״ביאן ונידו פרזידנטה הרננדז! ברוך הבא נשיא הונדורס", אמרה שרת התרבות והספורט מירי רגב. "אני שמחה וגאה שנשיא הונדורס שהינו בוגר קורס של מש״ב יגיע לטקס ויתלווה למדליקת המשואה מטעם משרד החוץ".

"המרכז לשיתוף פעולה בין לאומי במשרד החוץ הוא מנושאי הבשורה של מדינת ישראל, ככזו החותרת ל'תיקון עולם'. מש"ב מביא איתו לכל מקום על הגלובוס, בעתות מצוקה ובשגרה, את החכמה והידע שקיימים בישראל, כדי להפוך את העולם כולו לטוב יותר. הגברת הטוב בעולם הוא מטרתה של מדינתנו מדינת ישראל ואני שמחה שהמרכז ישיא משואה במלאת 70 שנים למדינת ישראל". סיכמה רגב שמשמשת כיו"ר וועדת השרים לענייני טקסים וסמלים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
לא סתם מדינה זרה
כבוד | 05-04-2018 20:42
הונדורס היא מעצמה של ממש. אחת המדינות החשובות בעולם. נשיאה הפופולרי שמואשם בזיוף הבחירות בארצו הוא נואם דגול ויביא כבוד רב לישראל.