אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט ושקד: דורשים לחוקק את פסקת ההתגברות

כחלק מחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, השרים בנט ושקד ידרשו לחוקק את פסקת ההתגברות. לוח הזמנים: יעלה לדיון בישיבת ראשי הקואליציה בשבוע הבא ולאחר מכן בישיבת ועדת שרים לחקיקה

בנט ושקד: דורשים לחוקק את פסקת ההתגברות
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בעקבות סערת המסתננים, שר החינוך נפתלי בנט ושרת השפטים איילת שקד הודיעו הערב (רביעי) כי ידרשו כבר בשבוע הבא לחוקק את פסקת ההתגברות, כחלק מחוק יסוד כבוד האדם וחירותו שבועיים לפני חזרת הכנסת מחופשת הפגרה.

כל זאת, על מנת שהכנסת תוכל לחוקק מחדש את החוק למניעת הסתננות בגרסתו הראשונה, אשר היתה, לפי השניים, "אפקטיבית בהוצאת מסתננים מישראל".

בישיבת ראשי קואליציה שתתקיים ביום שני הבא, ידרוש בנט לקדם את פסקת ההתגברות הכללית בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו כבר במהלך הפגרה על מנת לאפשר חקיקה מחדש של החוק למניעת הסתננות בצורה אפקטיבית.

לחילופין, ידרוש בנט לתקן את חוק הכניסה לישראל מבלי להסתכן בפסילה של בג״צ.

במידה ויאושר, במקביל תכנס שקד  את ועדת השרים לענייני חקיקה כבר בשבוע הבא על מנת להעביר את החוק ולהתחיל בהליך החקיקה.

אמש אמר ראש הממשלה כי יש לחוקק חוק עוקף בג"צ בשל המגבלות המשפטיות הוא מטיל על גירוש המסתננים למדינת עולם שלישית.

במקביל, שר האוצר משה כחלון, שנחשב למגנו של בית המשפט העליון בממשלה, אישר גם הוא לקדם חוק שכזה, ואמר כי "כולנו תתמוך בכל הצעת חוק שתקל על מצוקת תושבי דרום תל אביב, כולל פסקת ההתגברות".

בנט הביע תמיכה בחוק ואמר כי מפלגת הבית היהודי "תומכת בחקיקה מחדש של החוק למניעת הסתננות, עם פסקת התגברות, על מנת למנוע שוב מבג״ץ לפסול אותו. ‏כך יווצר תמריץ עבור המסתננים לעזוב את ישראל. ‏אנו מגבים את ראש הממשלה גיבוי מלא בקידום פסקת ההתגברות ומצפים להשלמה מהרה של החקיקה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
שוכחים שרוב יכול לדרוס, והמפלט האחרון זה בג"ץ. יצמצמו את כוחו, ומחר יחוקקו חובה לפתוח עסקים בשבת. מי שמשבית ישאר סגור כל השבוע. הרוב חילוני. מה יעשו ? רק בג"ץ מגן על המיעוט מפני דורסנות הרוב, והם מצמצמים את כוחו. יחזור כבומרנג.
אין שכל אין דאגות. | 04-04-2018 20:20
שטות.
2
הסעיף הזה יאפשר בבוא היום לחסל את ההתנחלויות בלי ערעור
יופי טופי | 05-04-2018 17:20
ט